Толкова много деца в една група?!

  • 1 360
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 421
Дъщеря ми е в група от 43 деца  и 2 госпожи:crazyeyes: #Crazy #Crazy-става въпрос за 6 ОДЗ.
По наредба трябва да са между 22-25 деца, писах имейл до инспектората, до този момент глас в пустиня Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 415
В групата на Емо (вж. лентичката ми) тази година ще са 38 деца  smile3515!!! Не можело да ги разделят на две групи защото нямало помещения в градината.

Лелееее newsm09
И аз се ошашавих, защото като заведох баткото в сборната група,той беше 38-ми номер и прииждаха още деца  #Crazy ooooh!.... към 40 и отгоре станаха.
С една госпожа и една леля  Thinking
Като си отидат по групите, се надявам да са по-нормален брой  Praynig
При толкова безработни /с педагогическо и медицинско образование/, защо не назначат по още една леля поне  newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Ми толкова...Аз като давах сина ми, директорката ме предупреди - 35 деца са, както си прецените. Това е положението Confused

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Очевидно е възможно, защото дъщеря ми от както ходи на детска градина са си все 35 деца по списък, колко посещават и колко не градината не знам, защото не им водя статистика. Но мен нещото което ме изуми беше как на 1-ви юни като започнаха сборните групи бяха по 60 деца в група  Shocked

# 19
  • Мнения: 3 251
С две думи няма как да се реши проблема явно... Ясно, че помещения няма (то и детски градини няма достатъчно) и не могат да "изключат"децата.
А не могат ли да сложат 2 учителки и 2 лели в такава огромна група?
Как ще сложат 2 учителки и 2 помощник-възпитателки?! Винаги общината си е правила икономиите на техен гръб, особено лятото...Не се наема персонал, събират се групи/стават по 40 деца и нагоре /- както за децата, така и за персонала-това е най-кошмарният сезон...

# 20
  • Варна
  • Мнения: 5 533
И в групата на дъщеря ми са 35 деца. Като тя сега разправя, че имало и нови дето ги е нямало миналата година. Значи сигурно са станали повече, а креватчетата са 28 или 29, забравила съм точно колко Embarassed, но със сигурност по-малко от децата. Като питахме миналата година на родителската как ще спят децата ни "успокоиха", че те никога не били всичките.  С голямото боледуване миналата година се оказа, че и моето дете е от тези, дето ги няма.
И при нас са 1 госпожа и 1 лелка, като госпожите се сменят.

# 21
  • Мнения: 136
И аз днес ходих до нашата ясла, която все още е в ремонт. Ще бъде отворена след 30 септември, и като видях списъка щях да припадна Thinking 36 деца в група. Не мисля, че това е нормално, как ще се справят една мед. сестра и една помощник възпитателка ooooh!. Та в яслата са си още бебета.

# 22
  • Мнения: 3 356
Дъщеря ми е в група от 43 деца  и 2 госпожи:crazyeyes: #Crazy #Crazy-става въпрос за 6 ОДЗ.
По наредба трябва да са между 22-25 деца, писах имейл до инспектората, до този момент глас в пустиня Twisted Evil
Обади се в общината.

# 23
  • Мнения: 642
Дъщеря ми е в група от 43 деца  и 2 госпожи:crazyeyes: #Crazy #Crazy-става въпрос за 6 ОДЗ.
По наредба трябва да са между 22-25 деца, писах имейл до инспектората, до този момент глас в пустиня Twisted Evil
Обади се в общината.

То нали точно от общината идва проблема - трябва да намерят помещения и още персонал. За тях най-важна е икономията на средства. Затова няма оправия.

Общи условия

Активация на акаунт