Хистеректомията, въпроси, отговори, коментари.Тема 6

  • 58 810
  • 821
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 64
Нямах никакви симптоми. Имах запушване на 1 бъбрек и от там видяха, че има кървене и взеха биопсия.
[/quote
А как разбра за запушването във бъбрека със какво изследване се установи.. При профилактичните ни правят само ехогрсфия, затова те питам случайно ли го откриха щом казваш че си нямала симптоми то тогава как се насочиха докторите за да проверят бъбрека

# 286
  • Мнения: 1 406
На поредния диспансерен преглед на ЯМР. Там се видяха изменения на пик. Мехур както казаха, но мислеха, че е в следствие на лъчетерапията, там също се видя и запушване то 1ва степен.
Иначе после и на ехографията се потвърди запушване то, даже беше станало 2ра степен.
В първата болница не успяха да ми сложат стенд, но установиха рака. После бях във втора болница и там успяха да сложат, пак взеха биопсия и там даде некротична тъкан.
Така, че добре, че първия път взеха от правилното място, втория са нацелили място, което наистина е изгоряло от лъчетерапията.

# 287
  • Мнения: 48


Здравейте. Това е хистологията, може ли някой да ми разясни добре ли са нещата?
Предстои химия Паклитаксел с Карбоплатина.
Някоя от вас дами имала ли е такава химия и как се чувставахте по време на химията?

# 288
  • Мнения: 1 406
В момента съм на тази химия.
Стандартните не разположения 3-4 дена.
На мен ми слагат и неоласта заради ниски левкоцити.

# 289
  • Мнения: 48
Благодаря, а нещо повече за хистологията можете ли да ми кажете, най-вече ме притеснява това, че има два лимфни възела, които са били засегнати. Какви са прогнозите? Вие имали ли сте засегнати?
Извинявам се, че досаждам!

# 290
  • Мнения: 1 406
Ако към мен е въпроса - да имах 1.

# 291
  • Мнения: 88
Благодаря, а нещо повече за хистологията можете ли да ми кажете, най-вече ме притеснява това, че има два лимфни възела, които са били засегнати. Какви са прогнозите? Вие имали ли сте засегнати?
Извинявам се, че досаждам!

Привет Алекс,

За наистина има тумур в два възела, но въпреки всичко до втори стадий включително рмш се лекува успешно.
Майка доколкото виждам е IIb.
Относно лимфните възли, доколкото съм чела има голямо значение метастазите дали са макро или микро т. е да се виждат само под микроскоп. Преживяемостта на тези с микро метастази е сходна процентно, като на жени без метастази.
От предходния оперативен протокол, който ни беше пуснала ми се стори, че нямаше макро метастази.

# 292
  • Мнения: 471
Здравейте извинявам се за глупавия въпрос,но искам да ви попитам от хистологията на майка ми ни къде не пише отговор за лимфоваскуларна инвазия да ли има или не къде го пише знаете ли?Или не са написали?

# 293
  • Мнения: 88
Здравейте извинявам се за глупавия въпрос,но искам да ви попитам от хистологията на майка ми ни къде не пише отговор за лимфоваскуларна инвазия да ли има или не къде го пише знаете ли?Или не са написали?


Ами май нищо за това не пише, ама то и моята епикриза е в много кратък вариант и няма такива подробности. Явно си ги пишат по различен начин. Аз знам подробности от хирурга ми, който беше говорил лично с патоанатома и после ми обясни всичко. Иначе в епикризата ми нищо съществено не пише.

# 294
  • Мнения: 471
Здравейте извинявам се за глупавия въпрос,но искам да ви попитам от хистологията на майка ми ни къде не пише отговор за лимфоваскуларна инвазия да ли има или не къде го пише знаете ли?Или не са написали?


Ами май нищо за това не пише, ама то и моята епикриза е в много кратък вариант и няма такива подробности. Явно си ги пишат по различен начин. Аз знам подробности от хирурга ми, който беше говорил лично с патоанатома и после ми обясни всичко. Иначе в епикризата ми нищо съществено не пише.
Daisy83 да не пише по принцип аз гледам някои епикризи за лимфоваскуларна инвазия пише с съкретено L0 или L1,което означава,че има или не.

# 295
  • Мнения: 15
Момичета,случвало ли се е при някоя от вас с малки дечица,след хистеректом и то след голям период от година две примерно,та след вдигане на детенце да имате придърпване ниско вдясно и като чувство на лека тежест в таза?Бях на гинеколог на вагинален невидя нещо освен фоликул от запазения ми яйчник.Ходих и на друг гинеколог и там казаха ок са яйчниците.Нямам някакво видно топче по корема,но това неразположение продължава вече две седмици.Чудя се дали да отида да направя очи коремен ехограф?

# 296
  • Мнения: 29
Polina Atanasova, аз съм със запазени яйчници и операция преди 2 години. Около година след операцията започнах да усещам болка в дясно, когато вдигам тежко или се опитвам да взема нещо, което се намира високо. Също така ме боли и по 1-2 дни всеки месец. Ходих на няколко прегледа. Оказа се, че имам срастване и също така усещам дните на овулация всеки месец. Утре съм на преглед при проф. Горчев. Ако каже нещо различно, ще Ви пиша. Бъдете здрави!

# 297
  • Мнения: 445
Здравейте отново! При мен всичко приключи, ще видим какво ще излезе на хистологията. Но имам една чуденка..какво мога да ям...казаха леки и негазообразуващи храни. Но аз брашно и нишестени не ям по принцип, тъй като ме боли корема от тях. Супите са ясни... зеленчуци ми забраниха. Дайте идеи и за закуска и по принцип. Предварително благодаря!

# 298
  • Мнения: 5 002
Сирене,кашкавал,маслини, краставици,шунка,плодове,колбаси и др. такива.

# 299
  • Мнения: 156
Здравейте. Съжалявам, че преминавате през това. Сигурно е травмиращо за всяка жена. На моята баба на 81 години откриха Рак на ендометриума. Днес ще и правят операция- радикална хистеректомия. Много се притеснявам дали ще преживее изобщо операцията или самата упойка. 😟 Познавате ли жени в такава напреднала възраст с подобен случай?

Общи условия

Активация на акаунт