Хистеректомията, въпроси, отговори, коментари.Тема 6

  • 58 637
  • 821
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 194
За сега уж ще оставят яйчниците, ама да видим тая киста от 1 година да не излезе нещо....докато не се отвори нищо не се знае.

# 721
  • варна
  • Мнения: 101
Tisaja надявсм се да не те засегна но на колко години си , направили консултации поне с още двама гинеколога. Махнат ли матката повече нямаш възможност за дете.

# 722
  • Мнения: 194
Да. Направих достатъчно много консултации. На 44 години съм. 2018 правих лапароскопска операция при прехваления Карагьозов за да не стигне до тук, ама ей на стигна се. Не намерих през това време отговорен мъж и така. Съдба!

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Съжалявам, много е кофти така.
Нищо не знаят,докато не отворят,истина е.
Смлях се да ходя по гинеколози,здрава съм...
Но имах кървене и от червата,и от пикочната система...
Един онколог ме сряза,търсеше тумори по червата.Е прав беше,имало е ендометриална киста,по-голяма от мъжки юмрук.
Точно 20 дена преди това,един уж много добър гинеколог,онкохирург,ме убеждаваше,че съм най-здравата жена.Не ми се вярва за 20 дни да се е образувала кистата.
Дано при теб не е злокачествено,ако е ендометриоза обаче,ще трябва да махнат и яйчниците.

# 724
  • Мнения: 194
Такава е май. Оффф ще видим...

# 725
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Такава е май. Оффф ще видим...
Много ти съчувствам.
Пиши когато мине.
Имаш ли дата?
И защо искат да е отворена?
Дано поне я направят нормално,както при секцио.Мен ме рязаха два пъти от пъпа надолу,коремът ми е кошмарен.Така нарушават мускулатурата...
Ужасно е.
Този Налбански не е ли специалиста по ендометриоза и онкология?
Аз много искам да се видя с него,защото има шанс еднометриозата да не приключи с тоталната хистеректомия...
Уж ми правиха скенер с контраст лятото,уж няма кисти,даже нямало сраствания...Пак всичко било наред,вече не вярвам на такива резултати.

# 726
  • Мнения: 194
Другата седмица ще му звънна за дата. Мисля на 25ти да постъпвам. На случаен принцип попаднах на него, но го избрах. Надявам се да съм попаднала на правилния доктор. Ще пиша разбира се. Бог да е с мен и всички вас!

# 727
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Дано,стискам ти палци!
Искам и аз да се видя с него,ще съм много благодарна да споделиш как се е държал...
Стискам ти палци да е най-малкото зло и каквото и да е,да се възстановиш бързо и да живееш здрава и щастлива много, много години след това премеждие.

# 728
  • Мнения: 126
Можете и във ВМА да се оперирате. Там са добри.

# 729
  • Мнения: 194
Не съм била в Майчин дом, но казват, че там са най-добрите. Д-р Налбански е там и въобще "старата школовка". Всичко си е късмет. Каквото такова или каквото е писано.

# 730
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не съм била в Майчин дом, но казват, че там са най-добрите. Д-р Налбански е там и въобще "старата школовка". Всичко си е късмет. Каквото такова или каквото е писано.
Щом вярваш на лекаря,това е най-правилното решение.
И...наистина каквото е писано,но съм сигурна,че лекарите ще се постараят.
Колко струва там избор на екип?

# 731
  • Мнения: 471
Можете и във ВМА да се оперирате. Там са добри.
Точно така особено за проф.Ковачев има доста добри отзиви

# 732
  • Мнения: 194
Избора на екип е 900 лв. почти като навсякъде и 480 лв. за консумативи. Клиничната пътека е 5 дни. 1ви ден изследвания, 2ри операция и в реанимация 1 ден, после в обща стая и на 5ия ден изписване. Така ми казаха. Това е. Не ме страх от болката и интервенцията, а от резултата. После всичко ще е различно, май. То аз сега откакто разбрах какво ме чака нямам никакво желание за секс, а ако се случи нищо не изпитвам-нищо. Страх ме е да не стане херния, абе страх ме е от последствията. И да не излезе нещо лошо в крайна сметка. Но ще видим. Жестоко е някак си. Питаш се защо на мен, къде сгреших в живота, това наказание ли е...ама няма отговори. И ако все пак някак си ми се запази матката това ще моето чудо. Съжалявам за всички, които са минали през това и желая от сърце здраве! Ще пиша после за всичко.

# 733
  • варна
  • Мнения: 101
Избора на екип е 900 лв. почти като навсякъде и 480 лв. за консумативи. Клиничната пътека е 5 дни. 1ви ден изследвания, 2ри операция и в реанимация 1 ден, после в обща стая и на 5ия ден изписване. Така ми казаха. Това е. Не ме страх от болката и интервенцията, а от резултата. После всичко ще е различно, май. То аз сега откакто разбрах какво ме чака нямам никакво желание за секс, а ако се случи нищо не изпитвам-нищо. Страх ме е да не стане херния, абе страх ме е от последствията. И да не излезе нещо лошо в крайна сметка. Но ще видим. Жестоко е някак си. Питаш се защо на мен, къде сгреших в живота, това наказание ли е...ама няма отговори. И ако все пак някак си ми се запази матката това ще моето чудо. Съжалявам за всички, които са минали през това и желая от сърце здраве! Ще пиша после за всичко.
Колкото и да ти казваме спокойно само ти си знаеш. Всичко ще мине. Стискаме палци есичко да мине по най добрия начин. И горе главата позитивното отношение е много важно.

# 734
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ох,и аз се чудя на някого навредила ли съм,че се случват такива ужасни неща,винаги съм гледала да помагам...
Няма да получиш херния,това пък защо?
Там механизмът е друг.
Когато човек е уплашен и мисли за страшни неща... вероятно не може да се радва на секса.
Преди хистеректомията,точно година преди това, ме оперираха в онкологията,същия разрез,от пъпа надолу...Зверски болки...Казаха след месец може секс.Ама аз май не повече от 15 дни изчаках...Нищо не може да се спука,разшие...те шият на няколко пласта...След хистеректомията...бях приключила връзката,за съжаление човекът си прецени,че иска деца,след като не мога да му дам...
Та тогава доста време не правих секс.
Въпреки всичко сега,на мен си ми се прави секс.
Ще си имаш желание.

Общи условия

Активация на акаунт