Хистеректомията, въпроси, отговори, коментари.Тема 6

  • 58 617
  • 821
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 7 897
Моето желание за секс дори се увеличи, но обстоятелствата бяха по-различни. След като вдигнах хемоглобина и се съживих, пей, сърце - и без страх от забременяване, без 12-15 дни месечно въздържание от секс заради кръвоизливите.

# 736
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,два плюса има ужасната хистеректомия.
Няма риск от нежелана бременност (макар че желаех още една бременност,но така било писано.Имам син,който е моето щастие и е подарък от Господ)
И да,няма болки до посиняване три дни преди смотания цикъл,няма кръвоизливи.
И това е.
Eva+,ти също явно доста си страдала.
Без болки и страх,когато човек се е успокоил,е нормално да има желание за секс и близост с любим човек.
Абе аз и с болките си имах желание...

# 737
  • Мнения: 124

Вече нищо не ме учудва. След извадени шийка, тръби и матка в която намериха високо диференциран карцином, ме пратиха на онко комисия. С оставени яйчници съм. От лошото най доброто. Но трябвало да мина комисия. След като си взех документите, комисията беше написала " Злокачествено образувание на яйчниците"...а в хистологията е описано какво е оставено. Копирано ли е или оставено от друг пациент, незнам.Е как да имам вяра на лекар 🥺

# 738
  • Мнения: 4 984
Копирано,имат шаблони за мъже и жени и сменят само името и датата на раждане.На мен даже и датата не ми са сменили.

# 739
  • Мнения: 48
Здравейте,  преди време писах в темата с въпрос дали имам право на ТЕЛК след направена тотална хистеректомия с премахване на яйчниците - на 42 год съм, получих отговори, че имам токова право. След като попитах личната си лекарка за същото та каза, че няма смисъл да пробвам освен ако причината за операцията не е злокачествено образувание. При мен беше множество миоми и кисти на яйчниците, но не злокачествени. Мислите ли, че има смисъл да питам в ТЕЛК?

# 740
  • Мнения: 662
Лекарката ви е права, но не съм сигурна заради яйчниците. Между другото можете да си проверите. Има си описание на всички болести на които се полага ТЕЛК. Така ще си знаете. В ТЕЛК комисията не дават % индивидуално според човека а според таблиците които са им дали ...

Последна редакция: чт, 28 окт 2021, 14:17 от tatatuni

# 741
  • Мнения: 36
Щом са премахнати яйчниците 50%до 50годишна възраст с диагноза  посткастрационен синдром

# 742
  • Мнения: 60
Не си губете времето, аз също съм с тотална хистероскопия и резултат от хистологията доброкачествено образувание. Бях на телк септември - казаха ми, че нямат основание да ми дадат група.

# 743
  • Мнения: 36
Не съм съгласна с вас аз съм с телк....от юли месец

# 744
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не съм съгласна с вас аз съм с телк....от юли месец
А какво е Вашето заболяване?
Защото моето беше ендометриоза и съм в момента с 0% на 29 ми направиха тотална хистеректомия.
Да,около 10 години ме водеха с посткастрационен синдром.
И толкова.Сега вече нямам.

# 745
  • Мнения: 16
Здравейте,

Някой може ли да препоръча добър лекар в София за операция за премахване на лимфоцеле получено след тотална хистеректомия и уголемило се след лъчелечение? Операцията е правена началото на годината, в онкологията...

От друга страна, някоя от вас получавала ли е такова усложнения след хистеректомия?

Благодаря ви

# 746
  • Мнения: 16
Някоя от вас дали има впечатления от доцент Дянкова, онкология?

# 747
  • Мнения: 88
Някоя от вас дали има впечатления от доцент Дянкова, онкология?

Като цяло има доста смесени впечатления и мнения за нея, по-скоро клонящи към отрицателни. Аз също съм търсила мнения за нея и затова съм запозната. Но не мога да дам лично мнение. Тя е от старата школа, което в някой отношения е плюс.

# 748
  • Мнения: 156
Можете ли да ми препоръчате къде е по-добре да се направи ПЕТ скенер? За моята баба е, на 82 години с карциносарком на ендометриума с отстранена матка и последвала операция за фистула. Във Варна или Плевен? По НЗОК във Варна Света Марина не вземат пари, в Плевен Света Марина искат 160лв.

# 749
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не знам,от Бургас по принцип изпращат в Свет Марина Варна,насочват там към специалисти.
Аз съм ходила при двама и пееха същите песни като лекарите от Бургас, ендокринологът поиска да се намеси гастроентеролог, гастроентерологът пък искаше да платя доста скъпо изследване, предложи какви ли не излишни изследвания,при мен нещата са доста сложни и не им се занимава.Прехвърлят си топката и на ниво професори.
За Плевен една гинеколожка в Бургас ми настояваше да отида,но с пари става всичко,нямаше как.Но и чааак толкова доволни не съм чула да има.
За образна диагностика е важно кой и как разчита данните.
Мен една ревматоложка ме подлуди,видя уж "нещо" на снимката и реши да стреля напосоки и да ме прати на гинеколог,използвайки факта,че съм с хистеректомия,явно надявайки се,че ще ѝ се махна от главата,няма с какво да ме лекува.Нямам яйчници,нямам нищо оставено,но тя настояваше,че вижда нещо в малкия таз.
Ходих на онкогинеколог,той пък видя уж болни черва,правихме скенер с контраст,по каса,носих снимката навсякъде, защото тя каза да я показвам навсякъде...Двама рентгенолози видяха коксартрозата,която тя не искаше да лекува,но не и нещо като копче/тумор и т.н.,няма.
Другите лекари,които не са лекари със специалност образна диагностика не видяха нищо и изразиха мнение,че и тя надали е видяла,ако беше така,ако всеки лекар разчиташе снимки,нямаше да има разчитане от специалист,щеше да ни дават само снимка/диск от скенер и т.н.
Петскенер позната си прави в Турция,казаха ѝ,че има киста на яйчника и че трябва да се оперира,а е с тотална хистеректомия.Така ми каза и на мен да постъпя,но просто нямам възможност.

Общи условия

Активация на акаунт