Balea, Alverde, Catrice, Essence, Aura (Козметика от ДМ, Лили и други) - тема 69

  • 43 869
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 914
Аз единствено кремовете за лице сменям. С обновяващи, които не са подходящи лятото.

За ръцете е ясно - по-често крем. Въпреки че с тези дезинфектанти, цяло лято мазах като луда.

# 16
  • Мнения: 15 356
Аз серуми,капсули и маски си ползвам целогодишно,това е моя начин да си почивам,обожавам да се мажа.Обичам да пробвам нови неща,затова винаги съм зарината,сега разредих шкафа с бяла козметика,още малко чакам да измажа и ще го напълня пак догоре.
От декоративното също  искам да посвърши и ще купувам на куп.
Крем за ръце мажа вечер като заспи детето,забелязала съм от кое веро и течен сапун ми изсъхват и не взимам от тях.
Сега ми привършва термозащитата,хвалих я много,страхотна е,но искам да пробвам крем за коса с термозащита.Препоръчайте.

# 17
  • Мнения: 35 951
Въпрос вместо запис: Какви продукти използвате и какви хитринки и трикове прилагате да защитите кожата и косата си през зимата.
по-плътни кремове и качулка, май вече и маска Simple Smile

# 18
  • Мнения: 5 384
Масло натурално - каквото имам налично, обичам да купувам нови видове и да изпробвам, серуми - вит.С , хиалурон,... каквото имам, целта е петънцата от слънцето да зачезнат, крем избелващ на Кокона Майка, който трудно се намира, трябва да се ходи по аптеки  и да се пита, поне аз така го намерих. Иначе в Ремедиум го има, но и доставка 6,90 върви, дори и да се вземат няколко бройки.
Маски домашни с глина, мед, куркума, лим.сок, краставица ....пак каквото имам в наличност.
Сега си намерих масло от магданоз, купувано от Турция, та и него ще вкл. към избелващите маски.

За косата - да, качулка, както по-горе е писано, така и по-малко се цапа в усл.на интензивно градско замърсяване.
Маски със зехтин, бадем.масло, кокос.масло, репей,... и етерични-розмарин,портокал,мента...

# 19
  • Мнения: 15 356
Камея,мисля че вит С действа добре на пигментацията,аз имам почти изчезнала мелазма след като родих ,от скоро слагам капсулки вит С,лятото не смеех въпреки че ползвам слънцезащита.

# 20
  • Мнения: 2 583
Джаста, мерси за темата. Чакам да се включиш с отзиви за маската и серума с хиалурон на Балеа. Аз вече почнах с ампулите от тази серия, не са лоши, след 7 дни ще докладвам за ефекта.
През зимата и аз минавам на по-богати кремове, понякога включвам и нещо избелващо. За тази зима съм решила да тествам цялата серия Revitalift laser renew, от скоро са пуснали и ампули с гликолова киселина. По-често мажа лосион за тяло, търся концентрата за ръце на Балеа, но тази зима не го намирам. Косата ми е проблем през зимата, по-бързо се сплесква, омазнява, наелектризира. Още не съм открила правилната стратегия за нея.

# 21
  • Мнения: 5 384
Bobchita,
 
Скрит текст:
Aз не съм млада майка, да се знаЙ, но навремето съм имала холазма - майчински петна - като *мустак* ми бяха, но изчезнаха де, обаче кожата ми остана податлива на пигментация, мн. бързо ми стават петънцата, само да забравя веднъж да сложа слънцезащита и изляза до магазина...
Е, този крем Кокона&Майка ми помага, но ти покажи или кажи фирмата на твоите капсулки.

Последна редакция: ср, 04 ное 2020, 16:05 от *Камея

# 22
  • Мнения: 15 356
Камея,капсулките на Балеа с вит С мажа,преди консултантка ми каза,че всеки серум с вит С повлиява добре пигментацията.

# 23
  • Мнения: X
Ще споделя нещо вълшебно за избеляване на лунички, петна. Намира се сравнително лесно и е изпробвано от мен(лунички) и сестра ми (петна от солариум). Ходили сме на процедури по премахване, но нямаше ефект, баба се маже с него и ми го препоръча(баба е инфлуенсърка, хехе), пробвах и останах в потрес от резултата. Струва около 2лв. Страхотно попадение е.

# 24
  • Мнения: 15 356
Къде се продава това чудо?Евтерпа не съм виждала от сто години.

# 25
  • Мнения: 99
виждала съм точно това кремче по лафките за козметика
интересен ми е състава,ще го потърся

# 26
  • Мнения: 5 384
Евтерпа има в Елитис - тоалетни млека, шампоани... За този избелващия ще гледам следв. път.

Бобчита, благодаря.

# 27
  • Мнения: 24 276
Евтерпа съм купувала от пощата, сериозно. Ефект не съм виждала от техните продукти, но продължавам да им давам шанс Stuck Out Tongue Winking Eye Ето това ползвам в момента, уж няма алуминий и е с приятна миризма

# 28
  • Мнения: 1 447
През зимата ползвам повече киселини и ретинал.
В момента съм с дневния и нощния от Bioderma Pigmentbio и доста ми харесват. Излезе ми една подкожна пъпка, но го отдавам на маската, която нося по цял ден.
Маската на Balea Beauty effect е чудна! Напомпва и хидратира - много ми хареса.
Искам някаква маска, която да почиства наистина добре, да е подходяща за предразположена към пъпки кожа. Освен това си търся добър крем с ретинал - пак подходящ за предразположена към пъпки кожа. Ако имате препоръка - моля ви споделете! Simple Smile

# 29
  • Мнения: X
От Елитис е. Не съм ползвала други техни продукти, никога. Баба се маже с всичко тяхно, щом се прибера в родния ми град ми дава кремчета. От този крем съм видяла наистина ефект. Имам блог в инстаграм, няма да се рекламирам тук, знам че не е позволено, но там пиша изцяло искрени мнения, не ми се плаща за нищо, с малко последователи съм и не приемам реклами. И тук също споделям само мое лично мнение и изпробвани продукти. Не желая да подвеждам никого, защото аз съм се подвеждала не един и два пъти..

Общи условия

Активация на акаунт