колко кг средно се свалят при нормално раждане?

  • 18 368
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 465
незнам за водата, но аз и след двете си раждания свалих по 7кг. Peace

# 16
  • Мнения: 742
 Ами наистина си зависи от човека - аз влязох в родилното 74 кг - излязох си на 4-тия ден 68 кг - като Криската се роди 2.700 - с една дума почти нищо не свалих...започнах да си възстановявам старата форма едва сега!

п.п не мисли за килограмите, аз бебчето!

Леко бременеене!  bouquet

 

# 17
  • Мнения: 212
Родих нормално и без упойки, но вода не ми дадоха да пия 1-2 часа. Само с памучен тампон напоен с вода ми намокряха устните.
И аз така. Сраждането свалих 7 кг.

# 18
  • Мнения: 1 101
Аз бях качила 12-13 кг. Дени се роди 2,650 кг, спомням си че премериха и плацентата и нещо ми се върти в главата, че казаха че е 450-500гр. (ама може и да бъркам). Като се прибрах вкъщи , след 3-дневен престой в Родилното бях свалила 8кг.

# 19
  • Мнения: 4 406
между 5 и 9 кг се свалят

# 20
  • Мнения: X
Всичко е индивидуално и не зависи от това дали ще родиш нормално или секцио.

# 21
  • Мнения: 1 030
Аз свалих всичко, още като излезе бебето. Бях 54 кг при ръст 173 - толкова бях и преди да забременея.
Понеже бях много ожадняла, помолих санитарката за чаша вода, а изпих 2...Ако беше нередно, нямаше да ми даде. А като ме качиха в следродилно след 2 -3 часа се наядох стабилно...

# 22
  • София
  • Мнения: 700
Бях качила 13-14 кг. След раждането и 3 дневен престой в болницата свалих 9кг. А в болницата голям глад ме гонеше и все си хапвах. Останалите 4-5 кг бях свалила до 4- ия месец. Аз също кърмя все още и не съм се ограничавала. Всичко е абсолютно индивидуално.
А за водата не знам, че не трябва след раждане.

# 23
# 24
  • Мнения: 1 313
Аз свалих 5кг. За водата го знам от много време ,но е от бабишките рецепти-че не се пие вода след раждане, за да не се надува корема и после по-лесно да спадне .Даже познавам жени,които не са близвали вода 24 часа след раждането. Знам, че изглежда тъпо, но аз от толкова много жени съм го чувала, че след като родих пих не повече от 50гр. вода и първите дни почти не ядох-само плодове  и мляко. Само сега да не започнете да спорите с мен и да ме оплювате-това  е "народен фолклор"-не е медицина, не съм го измислила аз и не твърдя ,че има ефект!За храната от лекари съм чувала ,че не е хубаво прясно раждала жена да се наплюска с шоколад,кифли и разни други неполезни храни. Имай предвид,че всичко, което изядеш отива в кърмата!

# 25
  • София
  • Мнения: 2 671
От качените 14 свали 10 в болницата.
За водата - единственото логично обяснение е, ако има опасност от свръхлактация. Иначе няма нищо общо с кг.

# 26
  • Мнения: 182
 Аз на четвъртия ден когато си дойдохме в къщи бях свалила 7 от 17 качени килограма. За водата не съм чувало нищо такова, аз изпивах дахе повече от обичайното, незнам защо но много ожаднявам откато съм родила, може би е от кърменето.

# 27
  • Мнения: 3 537
7-8  някъде свалих Wink

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
че,зависят ли килограмите от това да ли си родила нормално или секцио.....

# 29
  • Мнения: 5 475
аз свалих 6 кг.

Общи условия

Активация на акаунт