Отговори
# 45
  • Мнения: 13 741
Здравейте, момичета!


"Никога не ти се дава мечта, без да ти се даде и шанс да я осъществиш."
Ричард Бах

Мечтайте, усмихвайте се - бъдете щастливи!
Седмица, изпълнена с прекрасни изживявания ви пожелавам!



# 46
  • Мнения: 7 064


Много ми хареса как Джихан й оправи сакенцето на Ясемин. А в погледа му видях само отвръщение...


Софи, от това, което видяхме в сериала, на острова си царуват техни традиции и порядки. Не е нещо ново за клановете в Турция. Тук само е издигнато на по- високо ниво и осъвременено, откъм визия. Преди години бяха давали един сериал ''Завръщане'', за един клан в Мардин, там агата има последната дума, всеки подвластен му може да отиде с молба при него, той ги закриля и управлява, думата му е закон и се спазват определените с вековете традиции. Както каза Еми, ''държава в държавата'', те не са подвластни на държавните закони, а на тези в клана. Така че г-н Джихан е ага  в съвременен вариант.

# 47
  • Мнения: 13 741

     Цецеее, обожавам този "ага  в съвременен вариант". Толга е невероятен в образа на Джихан Адабейли - сила, власт, могъщество, високомерие и зле прикрита чувствена и ранима душа.
     Истински мъж - господар на живота си и на острова. Всяващ страх, но и печелещ всеобщо уважение. Човек, на когото можеш да се довериш. Красавец, в чиято прегръдка можеш да забравиш.
     Харесаха ми сцените с прошенията, а самоуверения и непоклатим Адабейли за пореден път показа мощта и величието си. Допадна ми и играта на  Öykü Çelik - тук сякаш беше най-истинска.





- Изоставиха ме на сватбата ми пред всички, г-жо Емсал. Затова вече не се смущавам.
- Майко. Извини ме. И Ясемин има право да говори. Слушам те.
- Минаха дни. За теб минаха бързо, но за мен бяха дни на мъчения. Не отвори уста, дума не пророни. Не ми обясни.




- За това време се случиха много неща, Ясемин. Знаеш го.
- Да, прав си. Жена ти избяга, синът ти изчезна. Прав си, Джихан. Ти си големецът Джихан. Предвид името ти и проблемите ти са големи. Но моите също. Когато жена ти дойде и за първи път ме поиска от татко, никой не повярва, че ще направя такова нещо. Дъщерята на Сефер Адабейли – образовала се години, пътувала в чужбина, с професия ... да дари женен мъж с дете. И да е само гост в тази къща, нали така? Но аз го направих. Защото сърцето ми така пожела. Бях влюбена в теб, Джихан. Много влюбена.




- Не съм дошла да ви упреквам за жертвите, които сте направили. В края на краищата приех. Въпреки, че никога нямаше да съм в огромното сърце на Джихан. Че никога нямаше да държиш ръката ми. Че никога нямаше да ходим хванати ръка за ръка. Съгласих се. Бях съгласна на всичко, Джихан.
Дойдох, за да говоря по отношение на детето си. Искам да се върна в къщата. Тук е моят дом! Този остров е гнездото ми! Детето ми е тук! Ти си тук! Знам, че вече имаш жена. Имаш и дете. Но съм съгласна.
Съгласна съм да гледам щастието ти дори отдалеч.




Дължиш ми го, Джихан Адабейли. Дарих те с дете. А сега дойде време да си изплатиш дълга.
Искам да се върна у дома. ...
Ще мълчиш ли? Ще мълчиш ли, Джихан?




- Тръгвай.

Последна редакция: пн, 09 ное 2020, 15:25 от Emiliya

# 48
  • Мнения: 7 064
- Исра нарани Джихан много дълбоко. Джихан никога няма да й прости. Направи огромна грешка с бягството. При това, след всички неща, които Джихан направи за нея. Тръгна си ей така, с лекота. Това не е нещо, което да се прости.



- Не мисля така. На острова се разрази буря, но Джихан я доведе тук. Но вуйчо се изправи срещу всички.
- Точно за това говоря Хаджран. Въпреки бурята, си тръгна. Потъпка думата на Джихан.
- Но се върна. Отдавна не съм виждала вуйчо да гледа някого така, лельо. Вуйчо е влюбен в нея. Колкото и да се ядосва, да се сърди, вуйчо е много влюбен в нея.




- Какви ги говориш, Хиджран? Каква любов, за Бога? Не разбираш ли? Не виждаш ли? Джихан съжалява момичето. А тя се възползва от милосърдието му. Няма никаква любов- мубов! Освен това, момичето няма да остане на острова. Защото е слаба. Няма да издържи на правилата и порядъка на този остров. Наблюдавах я, когато слушаше Ясемин. Може би сега планира бягство в стаята си? Не можем да знаем.


Джавидан не може да повярва, че брат й може да се влюби отново. Отново се споменават тези островни порядки, на които не всеки може да издържи. И наистина сляпото подчинение към Джихан и Емсал, не може да се преглътне от всеки, особено от толкова свободомислещ и борбен човек като Исра. Исра прави всичко със сърцето си, а това ужасява останалите... Не е нужно само да уважава и обича човека, а и да го усеща...

# 49
  • Мнения: 13 741




- Джихан! Джихан, синът ми ... Синът ми ...
- Успокой се! Успокой се! После кажи, какво има?
- Взеха сина ми.
- Кой?
- Майка ти! Взеха сина ми от мен! Нямат това право! Той е мой син!





- Може би, майка ми се е изплашила, че ще вземеш бебето и пак ще избягаш.
- Но, Джихан ...
- Исра! Бебето е тук и е в безопасност. Никой няма да го вземе от теб! Майка ми ще го гледа по-най добрия начин, не се тревожи!
- Но, Джихан ... Взеха сина ми от мен! Не ми разрешиха дори да го накърмя!



- Отиди при Омер, накърми го. Хайде.






# 50
# 51
  • Мнения: 7 064
Здравейте!



Ако искаш да построиш кораб, не започвай да караш хората да събират дъски, да разпределяш работата и да даваш заповеди. Вместо това ги научи да копнеят за огромното и безкрайно море.
Антоан дьо Сент-Екзюпери

# 52
  • Мнения: 13 741
Здравейте, момичета!


Всеки нов ден ни дава нещо ценно!
Възможността да живеем, да се усмихваме, да започнем отначало...

Наслаждавайте се, усмихвайте се и бъдете себе си!
Лежерен ден!







- Как намери това място?
- Знам, че сте тук, откакто излязохте от болницата.
- Щом си знаел, защо не дойде за Исра?
- Защото исках да съм сигурен дали Исра ше тръгне, или няма да тръгне.
- Исра беше принудена да тръгне.
- Исра е моя жена и като една Адабейли не е принудена да прави нищо.





- Вие я ранихте точно тук. Какво трябваше да направи?
- Ако не беше решила да замине, това нямаше да й се случи.
- Ти ми обеща. Каза, че ще защитиш Исра. Не можа!
Ти също не премина този изпит, г-н Джихан.





- Г-жо Махбубе, преди години добре се погрижихте за мен. Излекувахте ме. Дължа ви живота си. Заради това дойдох при вас. Ако поискам и 5 минути няма да останете в това село. Но не го направих. Ако наистина знаехте кои са Адабейли ... Ако наистина знаехте какви хора са, нямаше да говорите така.
Ако искате да ни опознаете, вратите ни са отворени. Но ако не искате, вие си знаете по-добре ...
Баща ми каза една поука: „Никога не оставяй този, който ти е помогнал.”
Да, Омер Насир и вие ми направихте голямо добро. Никога няма да оставя Исра. Но как ще стане след всичко случило се ... Това не знам.





- Да става, каквото ще става. До края на живота си ще бъда до Исра. Очите ми винаги ще са на нея. И вие знайте това.
- Добре.






Последна редакция: вт, 10 ное 2020, 11:18 от Emiliya

# 53
  • Мнения: 7 064


Обичаш ли някого, ти просто го обичаш и нямаш ли какво друго да му дадеш, пак му даваш обич.
Джордж Оруел,

# 54
  • Мнения: 13 741


- Случи се това, което искаше, Рюя! Роди ми се син – моят Мустафа. И сега, от една страна са Мустафа и неговата майка, т.е. товарът, който ти ми сложи. От друга страна са Исра и малко й бебе, които имат нужда от мен. Думата  на честта, дадена от мен.
Сега ти ми кажи. Какво да направи Джихан Адабейли? Не мога да оставя Исра.
Няма да я оставя! Но не мога да плюя на Мустафа и майка му.
Какво трябва да направя, Рюя? Ти кажи, защото  си отговорна за всичко това, заради думата, която даде на Ясемин, Рюя! Заради това, което ти направи.
Какво ще правя сега?





- Рюя беше много добра жена, наистина много. Ако Рюя беше се запознала с Исра, много щеше да я хареса.
Щеше да види, че има сърце, което е достойно за теб. Казват, че добрият човек познава добрия по очите.
Ето такава ... Ето такава добра жена беше Рюя.
Между другото, аз те разбирам. Прав си да имаш съмнения. Но не забравяй, че има причини, които тласкат човека да прави грешка.
Затова не се отнасяй така студено към Исра. Това момиче е добро.



- Не мога да забравя, че тя ме остави и тръгна, въпреки обещанието към мен. Не ми е приятно, Хасан.
Въпреки това, което преживяхме, тя взе и си тръгна. Обидно ми е.
- Това е гордост. Проявяваш гордост. Защото си влюбен в нея.
- Исра ми е само поверена.



- Това не е препятствие за любовта. Виж, Джихан ... Нашите любими си тръгнаха, но ние живеем. Дишаме.
Сърцата ни бият. Виж, птиците летят, слънцето всеки ден изгрява. Повярвай ми, те също биха искали ние да живеем. Биха искали да сме щастливи. Биха искали пак да обичаме.




# 55
  • София
  • Мнения: 1 246
Привет момичета!

Да се присъединя и аз с благодарност към Emiliya за прекрасната тема в съзвучие със сезона!

И въпреки че есента е сезонът, който ни навява малко тъга и малко носталгия, тя е и сезонът зареден с много топлина и уют! Обагрена в пъстри тонове, многоцветната есен сближава душите, свързва хората, припомня мили спомени, навява меланхолия, като същевременно дава заявка за промяна и нови очаквания!

Позволявам си във връзка с ненавременното прекъсване на чудесния сериал "Дума на местта" да се обърна към тези от вас с дългогодишен опит с турските сериали. Има ли вероятност (някой беше споменал нещо подобно в темата) този сериал да намери спонсор/продуцент в друг телевизионен канал и да бъде излъчен отново? Има ли такъв прецедент до този момент? Защото сериала беше вълнуващ, мястото на действието прекрасно, актьорите магнетични, тайните неразкрити и аз с удоволствие бих гледала този сериал заедно с огромната част разочаровани от спирането му зрители! Още повече, че намирам за много правилно (и обнадеждаващо) решението на екипа да ни покажат заснетия вече еп. 4, а не някой набързо скалъпен финал! Надявам се някоя от вас да отговори и още повече се надявам на положителен отговор! Защото, ако има дори и малко надежда да видим сериала след време, това ще направи денят ми още по-топъл, уютен и многоцветен!

Хубав ден момичета, останете все така усмихнати и позитивни!

# 56
  • Мнения: 27 552
Здравейте !
Еми , прекрасна есенна тема си сътворила Flowers Fallen Leaf

Последна редакция: вт, 10 ное 2020, 19:44 от femmi2

# 57
  • Мнения: 13 741

    nrgmama, благодаря за позитивизма, лъхащ от всеки ред на поста ти.
    Съжалявам, че не мога категорично да ти дам каквато и да е информация за сериала "Дума на честта", защото такава от продуценти и екип липсва.
    А всички догадки, писания и "анализи" на драскачи, целящи да внасят смут и да омаловажават труда на другите аз не чета. Излезе ли нещо конкретно, веднага ще го споделя в темата. А дотогава да се наслаждаваме на 4-те епизода, с които разполагаме.





- Добре, щом любовта е толкова хубаво нещо ... Защо рибарят Хасан не се е влюбил?
- Чакам, братле.
- Какво?
- Русалката. Този живот много ми дължи. Ще ми плати. Той отне семейството ми. Ще ми го върне обратно.
- Дай, Боже!



- Добър вечер. Коя си ти? Какво правиш тук? Къщурката е моя.
-  Не знаех, че е ваша. Извинявам се. Веднага си тръгвам.
- Почакай за момент, почакай.
- Познах те. Ти не си ли ...



- Познахте ли ме?
- Да. Не си ли феята на светлината от приказките в детството ми?
- Фея ли?
- Да. Не знаеш ли, че в приказките красивите момичета се наричат феи?



-  Красива ли съм?
- Да, красива си. Коя си? Откъде си дошла?
- От морето. Само на лунна светлина излизам от морето. Но сега трябва да тръгвам.
- Добре, но ако обещаеш, че ще дойдеш утре. Ще ти запаря чай, а ти ще ми разкажеш приказката си.
- Може да дойда, а може и да не дойда. Не ме чакай.
- Ще те чакам. Всяка нощ. Свикнал съм да чакам някой да дойде от морето.


# 58
  • Мнения: 10 441


Flowers BouquetЕМИ* ЦЕЦЕ** Flowers Hibiscus благодаря за всичко което поствате от *Дума на честта*
 и коментарите към него..
няма какво да добавя и определено не е това, което очаквах от голямата реклама
и фрагманите ,които пускаха.. в смисъл,че такава голяма компания, не се е подсигурила с договор
за излъчване на определен брой епизоди независимо от рейтинга на турските лицемери,
за да могат да покажат всичко ,както са го замислили по сценарии..

..за себе си мога да кажа,че се бях настроила да гледам супер Хит
с добри актьори, любов и интриги на райски остров с хепи енд*..
а какво се получи..,докато разбера кой,как и какво..вече го спрели..
не го разбирам и не мога да се съглася ,че няма интерес към сериала
и за това го спряха още в началото!
Tired Face




Nature Boom ФЕМИ* забравих за коктейлите,
но да повторим..


*Казана дума - хвърлен камък*
Joy

# 59
  • Мнения: 27 552
Много хубави диалози от сценаристката.

Турската преса е забелязала Суде Гюрел, като актриса и талант.

Последна редакция: вт, 10 ное 2020, 23:25 от femmi2

Общи условия

Активация на акаунт