Инхалатор за дете

  • 6 447
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте! може ли някой да ми препоръча инхалатор за дете по възможност да е по безшумен.Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 24 467
Ползваме най-обикновен от Лидл.
И парна баня - пак от там. Нея я ползваме много по-често.

# 2
  • Мнения: X
Много ли е шумен, и ако може да ми кажете някаква ориентировъчна цена. Че до сега не съм ползвала инхалатори и въобще не съм запозната😏

# 3
  • Мнения: 4 758
Синът ми от бебе до наши дни, вече осем години, използва Омрон - една от най-добрите ми инвестиции навремето. Слава Богу, през последните две години го вадим все по-рядко, но години наред беше като завързан за този инхалатор - през две седмици инхалации за по две седмици. Не знам какво значи ‘безшумен’ - синът ми гледа телевизия, докато се инхалира, но звукът е увеличен. Мен лично не ме дразни.

# 4
  • Мнения: X
За мен не е проблем дали ще шуми или не,но него го е страх от звука и не дава да му се правят инхалацийте. Затова и сега се интересувам, дали въобще има такива инхалатори и се чудя какъв да взимам. На мен също ми казаха,че на ОМРОН И ЗАНО са най - добри

# 5
  • Мнения: 246
Щом търсите инхалатор, който да е безшумен - ултразвуковите са вашият вариант. Компрсорните са по-шумни. Доста години се на гледах на всякакви марки, като цяло от Омрон, никога не е имало проблеми. Мисля, че още се предлагат и с 3 г гаранция. Много внимавайте какво, ще инхалирате. ЛЛ изписват разни сиропчета предназчени за пиене, който просто скапват инхалаторите за нула време.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 726
Купете си компресорен, защото ако ви се наложи да слагате нещо различно от физиологичен разтвор само в такъв може. Ултразвуковите може и да са по безшумни, но до там. После ще трябва да давате една камара пари и за втори инхалатор. Препоръчвам Омрон като марка инхалатори.

# 7
  • Мнения: 4 758
Ние никога не сме слагали в инхалатора само физиологичен разтвор. Освен него сме слагали вентолин, пулмикорт, атровент, бисолвон в различни комбинации според състоянието на детето. Ако в инхалатора не може да се сложи лекарство, не виждам смисъла от него.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 726
Ние никога не сме слагали в инхалатора само физиологичен разтвор. Освен него сме слагали вентолин, пулмикорт, атровент, бисолвон в различни комбинации според състоянието на детето. Ако в инхалатора не може да се сложи лекарство, не виждам смисъла от него.
Значи имате компресорен, а не ултразвуков.

# 9
  • Мнения: 4 758
Да, компресорен е нашият. Малко ми е странно, че в ултразвуковите не могат да се слагат лекарства. Може и така да е, не съм се интересувала, но не виждам смисъл само от физиологичен разтвор. Като знам ние какви коктейли сме бъркали за сина ми...

# 10
  • Мнения: 246
Купете си компресорен, защото ако ви се наложи да слагате нещо различно от физиологичен разтвор само в такъв може. Ултразвуковите може и да са по безшумни, но до там. После ще трябва да давате една камара пари и за втори инхалатор. Препоръчвам Омрон като марка инхалатори.
В ултразвуковите може да се слагат лекарства предназчени за инхалаторно приложение.(вентолин, пулмикорт) без никакъв проблем. Не може етерични масла, вискозни течности (сиропи за кашлица с повече карамел/захароза например), суспензия.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 726
Купете си компресорен, защото ако ви се наложи да слагате нещо различно от физиологичен разтвор само в такъв може. Ултразвуковите може и да са по безшумни, но до там. После ще трябва да давате една камара пари и за втори инхалатор. Препоръчвам Омрон като марка инхалатори.
В ултразвуковите може да се слагат лекарства предназчени за инхалаторно приложение.(вентолин, пулмикорт) без никакъв проблем. Не може етерични масла, вискозни течности (сиропи за кашлица с повече карамел/захароза например), суспензия.
Аз нямам такава информация. Даже в момента инхалираме  ЙАЛОКЛИЙН  и изришно се упоменава да не се слага в ултразвуков инхалатор, даже лекарката ни предупреди. Вентолин и Пулмикор няма как да се сложат в ултразвуков инхалатор иначе нямаше са продават и компресорни все пак. Разпръскването е различно. По болниците също използват компресорни за лечение с Пулмокор

Последна редакция: нд, 08 ное 2020, 00:34 от I.Kravaeva

# 12
  • Мнения: 24 467
Ние никога не сме слагали в инхалатора само физиологичен разтвор. Освен него сме слагали вентолин, пулмикорт, атровент, бисолвон в различни комбинации според състоянието на детето. Ако в инхалатора не може да се сложи лекарство, не виждам смисъла от него.

И ние, нито в инхалатора, нито в парната баня за лице. Аз ползвам много кармолис или обикновена лайка.

Общи условия

Активация на акаунт