Пубертетът при момчетата - тема 9

  • 50 479
  • 742
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 10 724
Момичета, моето момче е лудо влюбено от няколко месеца. Момичето е истинска Дива - умна, кокетна, умопомрачителна! Харесвам я, макар да знам, че му разбива сърцето...
Тя му е приоритет, а училището е 9 глуха, нищо че е от най-добрите гимназии в София.
Баща му се побърква, но аз много добре помня как бях влюбена в подготвителен клас.
Вие помните ли тийн изцепките си и как се отнасяте към тези на децата си?
Имам съученички, които бяха 'пожар', а сега искат от децата си пълно подчинение и безупречно поведение!

# 181
  • Пловдив
  • Мнения: 40 889
Аууу...аз не съм хич подготвена за този момент.

Да им пожелаем успех тия 10 дни в училище. Моят почва втора смяна и ще е малък хаос.

# 182
  • Мнения: 1 609
Бях забравила какво е да изпращаш ученик. Снощи приготвихме дрехите, проверих два пъти за маски (има многократни и еднократни) - зареден е, дезинфектанти. Сутринта се усетих, че трябва и сандвич да му направя.
Пак ще влизаме в ритъм.
Гаджетата още са извън хоризонта, ама то и с това ДО нямат контакти много много.

# 183
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 440
На големия (почти на 17 е) научавам за трепетите чак като е приключило - не е много по споделянето, а сега както казва "няма никой на хоризонта" Simple Smile.
Малкият още е ДО, че е 6-ти клас и май не го вълнуват момичета още.
Иначе аз "изцепки" не съм имала, защото винаги съм била под строгия контрол на майка ми - беше учителка и друга оценка, освен 6 не признаваше. Аз не съм такава и не натискам децата. Освен това любовните трепети са съвсем нормални и хубави неща - тъй че съм ларж по темата. С големия сме говорили за секс и предпазване, така да се каже, профилактично. Да знае основните неща.

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 21:02 от Lady Brinne

# 184
  • Мнения: 2 420
И моят няма гадже,не харсвал никоя девойка в момента,ама то и с ДО трудна работа.
За сметка на това се е опъпчил доста,предимно по челото и носа.Взех козметика на Биотрейд,дано да е с положителен ефект.Отказва да ходи на козметик за почистване на лицето.

# 185
  • Мнения: 766
Моят син е в 9 клас и имам чувството, че присъственото обучение от 4.03. ще си остане мираж! Като гледам бройките на заразените и като чета в другите теми колко болни деца и родители има, мисля, че скоро пак всички ще минат на ДО..
Иначе по темата - ходи все още на психолог и явно ще продължи дълго. Психиатър прецени, че няма нужда от лекарства, билкови са достатъчни. Но психотерапията трябва да продължи. Преди месец ви бях споделила,че има ОКР. Той сам си е поставил диагнозата, като я потвърдиха и специалисти. Така че говорете с децата и проявете разбиране! Нека да са здрави, отколкото перфектни!

# 186
  • Мнения: 15 756
Синковецът /8-ми клас/ си хвана гадже, което живее в другия край на София. Бъзиках го, че ако беше от Пловдив, щеше да ни е по-близо Joy Но заради ДО-то се виждаха само в събота. Изкараха 3 съботи и до там - той реши, че си е жив разход да харчи 3,20 за метро, като може с тези пари да си вземе още един Хесбургер Joy

За днешния учебен ден - беше ни тръпка, все едно е 15.09. Само дето цветя за класната не купих. Толкова бях развълнувана, синковеца също. Върна се преди малко и беше сташно доволен, и зареден. Каза, че е бил забравил колко е готино в училище и колко по-лесно, и хубаво се учи в клас. Дори съжали, че ще ходи само 2 седмици.
Аз се радвам, че е от първата група класове, които пуснаха за 2 седмици в училище, защото и аз мисля, че може другите групи класове да не стигнат до училище. Днес слушах брифинга, а и бройките ги следя стриктно, та е много вероятно пак да ги затворят. Добре, че вече времето е хубаво и са втора смяна, та поне уикендите да излиза. Че кой знае до кога ще изкарат така Sad Дано и малките не ги затворят, че с дъщерята /1-ви клас/ ми се грабна акъла декември месец.

# 187
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Аз също мисля, че втората група няма да ги пуснат на училище, а моите и двамата са в нея. Не се оплаквам от ДО, но за мен са по-добре на училище.

# 188
  • София
  • Мнения: 1 899
Момичета, моето момче е лудо влюбено от няколко месеца. Момичето е истинска Дива - умна, кокетна, умопомрачителна! Харесвам я, макар да знам, че му разбива сърцето...
Тя му е приоритет, а училището е 9 глуха, нищо че е от най-добрите гимназии в София.
Баща му се побърква, но аз много добре помня как бях влюбена в подготвителен клас.
Вие помните ли тийн изцепките си и как се отнасяте към тези на децата си?
Имам съученички, които бяха 'пожар', а сега искат от децата си пълно подчинение и безупречно поведение!

Аз си мисля, че колкото по-рано се научат разни уроци, свързани с любовта, толкова по- лесни за изживяване са. Спомням си, как се тръшках за едно гадже "цяла" седмица (била съм около 8. клас), а приятелка, на която се случи същото, но в 12. клас -  повече от месец не излезе от тях.
Много се надявам, поне до края на юни да не го стигне някоя лИбоФ, че НВО-то чука на вратата Simple Smile
Спмням си някои от изцепките Simple Smile , та включително, че исках да се изнасям от нас, заради гадже (онова от осми клас:)... добре, че беше съседката, малко да поуспокои баща ми. И други имам, а ме накара да се замисля, че горе-долу на тези години, на които е младежа, бях Simple Smile

# 189
  • Мнения: 255
Здравейте прекрасни момичета.  Сина ми има възпаление на адуктор.  Моля за съвети как да преборим по бързо тази болка. Също добри спортни ортопеди.  Много съм притеснена защото не разбирам нищо от спортни травми.

# 190
  • София
  • Мнения: 2 890
Привет, скоро разбрах, че за спортна медицина един от много добрите лекари е този - д-р Михаил Илиев.
https://doctor-mihaililiev.com/%d0%ba%d0%be%d0%bd%d1%82%d0%b0%d0%ba%d1%82%d0%b8/

# 191
  • Мнения: 255
Привет, скоро разбрах, че за спортна медицина един от много добрите лекари е този - д-р Михаил Илиев.
https://doctor-mihaililiev.com/%d0%ba%d0%be%d0%bd%d1%82%d0%b0%d0%ba%d1%82%d0%b8/

Много благодаря. Вие имате ли лични впечатления за него.

Последна редакция: нд, 14 фев 2021, 19:47 от Сирена

# 192
  • Мнения: 97
Сирена,ако не бъркам този лекар беше лекар на националния футболен отбор преди години.

# 193
  • София
  • Мнения: 2 890
За съжаление, не, нямам лични впечатления. Просто познато дете скъса минискус по време на футболен мач и разбрах, че родителите го водят там на преглед и физиотерапия. Момиче на 14 години е. А иначе да, мисля, че на националния отбор е бил лекар. Друг вариант за добър ортопед също е др Мазнейков в Света София и др Каменов в ИСУЛ. Но отново не мога да споделя личен опит.
Тъй като синът ми пострада много сериозно с очна травма, установих, че очни лекари много, но не всички се занимават с всичко по очите. Затова предлагам, че и при ортопедите ще е така, а и при всички други лекари.

# 194
  • Мнения: 10 724
След дълго обикаляне по очни лекари, стигнах до д-р Владимир Баков. Отличен специалист, наистина е загрижен за пациентите и проверява всички възможни причини за конкретното състояние.

Общи условия

Активация на акаунт