Пубертетът при момчетата - тема 9

  • 50 192
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 15 649
Много добре сте направили, че сте му записали час за психолог. Защото това не е нормално и е важно да поговори с някой, който би го разбрал, за да се предотврати евентуално задълбочаване на проблема, който лично на мен ми звучи много сериозно. Бих ви посъветвала довечера, преди лягане, да му капнете няколко капки течен валериан в малко вода и да му дадете да го изпие, за да се успокои малко и да се отпусне. Или по-добре вечерта след срещата с психолога

# 76
  • Мнения: 765
Много добре сте направили, че сте му записали час за психолог. Защото това не е нормално и е важно да поговори с някой, който би го разбрал, за да се предотврати евентуално задълбочаване на проблема, който лично на мен ми звучи много сериозно. Бих ви посъветвала довечера, преди лягане, да му капнете няколко капки течен валериан в малко вода и да му дадете да го изпие, за да се успокои малко и да се отпусне. Или по-добре вечерта след срещата с психолога
Мисля да изчакам до утре, да видя какво ще ме посъветва той. Благодаря за съвета Simple Smile

# 77
  • София
  • Мнения: 2 870
Миенето на ръцете е абсолютно индикатор за психологически проблем. Вземайте наистина бързо мерки. Съвет - инвестирайте си парите и времето в разумна помощ, а не в капки Др Бах. Смея да изразя така категорично мнение, защото имам личен опит с подобни проблеми.

# 78
  • София
  • Мнения: 6 183
На колко години е детето? В 8 или в 9 клас се учи нещо за ОКР по биология и моето дете като го учиха, изведнъж взе да си открива такива проблеми.

# 79
  • Мнения: 765
На колко години е детето? В 8 или в 9 клас се учи нещо за ОКР по биология и моето дете като го учиха, изведнъж взе да си открива такива проблеми.
Почти 16 г, в 9 клас е. Интересно е това, което казвате Thinking Но аз държа да се срещнем с психолога, защото синът ми по принцип си е по - притеснителен и като че ли с по - ниска самооценка за себе си. Въпреки, че е добър човек, отличник, спортист и много любознателен. Има приятели, а също и много добро чувство за хумор! Все пак ми е притеснено...

# 80
  • Мнения: 6 478
Добро решение за психолога, той адекватно ще прецени има ли проблем и какъв.
За аналитичните, вглъбени, срамежливи натури в пубертета е характерно това самонаблюдаване и самовнушение че нещо има,  самопоставят диагнози, преувеличават. Хипохондрията в пубертета е много характерна. Ако и чете литература в областта на психологията и психоанализата е напълно възможно просто да се вживява в несъществуващи диагнози. В този смисъл, добър знак е, че сам е поискал помощ и  е алармирал родителите си. Черни мисли, натрапчиви , повтарящи се действия и самовнушения имат сигурно повече от половината пубери. Хормоните ги побъркват, буквално.
Не казвам да неглижирате ситуацията, но не се притеснявайте преди специалистите да си кажат думата. Действате точно, както трябва.

# 81
  • Мнения: 765
Здравейте отново! Преди малко приключи срещата с психолога и резултатът е радостен за мен - по - скоро е наистина самовнушение! Другото хубаво е, че нашият толкова много се разприказвал, че сам поискал поне още една среща. Според психоложката една от причините е затварянето вкъщи. Дала му е няколко задачи за изпълнение и промяна. И както Mößbauer-Effekt казва, хормоните бушуват! Ще се справим, но колкото и да са големи, децата си искат вниманието Simple Smile

# 82
  • Мнения: 6 478
Знаех си !

Хубаво е, че детето иска да посещава психолог. Браво!

# 83
  • Мнения: 765
Sweat SmileSweat Smile
Знаех си !

Хубаво е, че детето иска да посещава психолог. Браво!
Хаха, дори сега ми иска телефона й, защото нещо се случило докато се прибирал и трябвало да й го сподели Sweat Smile Дано да му олекне, че и на мен Simple Smile

# 84
  • Мнения: 2 419
Радвам се,че младежът се е успокойл след срещата с психолога.Големи са ни,но си искат своето парченце внимание,много хубаво е постъпил,като е споделил с теб.
Моят в последно време от бъбривец се превръща в потайно същество,на моменти и послъгва,главно за дребнави и незначителни неща.Имам чувството,че е просто за спорта,да е на неговата😐.
Иначе си ми е добродушко,бута се да помага,особено там където има нужда от сила и височина.Демонстрира мъжество и леееко самочувствие.

# 85
  • Мнения: 15 649
Това е чудесна новина. Много се радвам, че майчините тревоги се оказаха много по-големи от проблема Simple Smile

# 86
  • София
  • Мнения: 2 870
Чудесно! Това е много важно при такава среща - той да е готов да съдейства, да желае подобрението, иначе нищо няма да се получи. И мама да се успокои също.

# 87
  • София
  • Мнения: 6 183
Най-хубавото е, че са си паснали с психоложката. Защото и това си е трудничко, да намериш точния човек, независимо колко добър професионалист е.

# 88
  • Мнения: 765
Най-хубавото е, че са си паснали с психоложката. Защото и това си е трудничко, да намериш точния човек, независимо колко добър професионалист е.
О,да, тя е страхотна!
Иначе снощи си говорихме с детето и то наистина се опита да ми обясни какво точно го притеснява! Страхувал се да не се случи нещо, което да му попречи да върши любимите си занимания! Като например да гледа аниметата си!
Не можа да ми обясни какво си представя, че ще се случи...

# 89
  • Мнения: 10 636
Ружа, сподели коя е тя, може и на лични Hug

Общи условия

Активация на акаунт