Какво ви е мнението за тарикатите от HelpKarma

  • 21 732
  • 358
  •   1
Отговори
# 315
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Буболина ли си, каква си не зная, но да ти кажа честно, по-нагло същество не бях срещала напоследък нито на живо, нито във форума.
Не те познавам, не знам от къде си, не знам и на колко си години, но ми е крайно неприятно да продължавам да чета мненията ти и наглостта,  която тече от тях.
Как имаш очи да коментираш осигуровки и неща, при положение, че пенсията ти идва от осигуровки, които аз, кукумицинка, Магдалена и всичко останали (цитирам произволно няколко от последните никове) плащаме и даваме от джоба си?
Какво е това безсрамие и безочие от хора, които "живеят на чужд гръб". Дори да не е такъв случая, ти за мен си точно като хората, които коментираме от началото на темата. Тия 250 лева биха помогнали много на хора, които биха ги и оценили. Като са ти малко, ами откажи се от пенсията си, ходи си бачкай, щом можеш и взимаш еди-колко-си хиляди лева заплата, какво ревеш по форуми, не мога да разбера.
Последно - постоянните ти болнични не са в ущърб на държавата, те не ти се "полагат". Полага ти се платен отпуск, всичко останало е на гърба на колегите ти, които свършват и твоята работа на всичко отгоре.
Докато има хора като теб, държавата ще си тъпче на същото място. Заради ей такива тарикати сме на това положение, е****и.

# 316
  • Мнения: 47 981
Поне визуализира оправни хора, на които им се полага
Могла е, възползвала се е Wink
Прилики и разлики с обекти на темата, случайни

# 317
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Поне визуализира оправни хора, на които им се полага
Могла е, възползвала се е Wink
Прилики и разлики с обекти на темата, случайни
ОК, съгласна съм, могла ... възползвала се, няма проблем, но кому е нужно цялото парадиране и постоянното натякване как плащането на осигуровки е най-балъшкото нещо на света и как, едва ли не, останалите сме най-големите тъпаци, че плащаме осигуровки и не даваме рушвети на лекарите, за да ни лекуват?
А колко ли рушвети е дала, за да и дадат ТЕЛК?

# 318
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Тя и тази от Хелпкарма могла, възползвала се, какво си чешем езиците тогава...

# 319
  • Мнения: 47 981
Е да се, точно това намекнах, но много се запалихте по буболина и забравихте основната тема, а прилика има
Могли, възползвали се Sad наглост

# 320
  • Мнения: 812
Запалихме се,защото безочието предизвиква такива реакции.
Аз лично между нея и малцинствата, които коментира не виждам разлика.
А, да, има все пак - малцинствата не мърморят по форумите.
С негативния си подход в много сфери няма да е доволна в живота.

# 321
  • Мнения: 859
Да върна дискусията към благотворителността... Сега покрай кризата с болниците се сетих за безбройните кампании пролетта за лекарите, екипировката, болниците... Имах усещането, че само кварталните бакалии не събираха пари.

После хвалби колко хиляди лева са събрани. Доколкото помня, накрая към здравното министерство потичаха. И сега... се оказва, че лекарите ни пак нямат нужната екипировка за работа в толкова опасна среда, не са получили шумно обещаните им велики 1000 лв., които даже не бяха и за всички, няма достатъчно здрави медици за работа, събират едва ли не от улицата доброволци, няма и лекарства по аптеките..

Е, добре, къде потънаха всички тези средства? Пак ли някой ги използва за екскурзии и луксове за лично ползване?

# 322
  • Мнения: 47 981
Потънаха в МЗ. Затова там седят мазни човечета и лъжат спокойно.
Мутафчийски тогава призова изрично да се дарява в натура директно в болниците.

# 323
  • Варна
  • Мнения: 14 540
Запълнили са бюджетни дупки. Проблеми в здравеопазването ни винаги а имало.

# 324
  • Мнения: 1 287
Ще бъде интересно някой журналист да зададе тези въпроси и МЗ да предоставят конкретни данни какво се случи с тези дарения.

# 325
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
От ден първи си задавам този въпрос, къде, по дяволите отидоха всички тези пари, при положение че нямахме никаква първа вълна на епидемията!

# 326
  • Мнения: 13
Такааа,  мислех да пусна тема,  но я има,  въпреки че е с цел нападки. Цели 22 страници уаааау.

1. След като абсолютно всичко в България е корупция, не помислихте ли, че това си бе чист платен скандал?
2. По слухове чувам, че ГЕРБ са си увеличили таксите 'спокойствие' и много фирми фалират, защото отказват да платят,  може и той да е отказал. Но ако не е това,  то тогава някой ще излезе с друга 'сигурна' пларформа и просто иска да съсипе тази, че да потръгне неговата.
3. Знаете ли че мениджърката(не собственика)на една от световните благотворителни организации , мисля че бе Мари Кюри, но не съм сигурна, че тя получава £150 000.
4. Знаете ли че, ако дарите пари на Unicef, Червения кръст, само около 10% достигат до каузата,  всичко останало е за административни разходи.
5. В момента набирам средства за моето дете ипочти нямаме никакви дарения в България. Слава Богу не е живото застрашаващо състояние!! Но си мислех за горките дечица, които се борят за живота си....Как можете да вярвате на медиите и да позволявате да ви управляват мозъците?
6. Нашата платформа ни таксува 3%+1лев на дарение.  Според вас по-малко ли вземат или повече? По груби сметки за 5евро ми вземат 45цента +50цента,  което си е 1 евро,  което е 20% от сумата. И това е известна платформа в чужбина.
7. Всяка благотворителна организация си е чист бизнес, пране на пари,  усвояване на средства,  не знаете ли,  че навсякъде по света е така,  и в България е същото или си мислите, че ние сме по-велики?! Но е факт,  че има нуждаещи се и малко или много те помагат на тези хора.
8. Като гледах този целия цирк бях изумена от простотията,  че търсят сметка на човека за какво си харчел парите, къде ги влагал. Ми негова си работа  в крайна сметка. Могъл е вложил ги е. Малееее ами вие за какво си харчите парите? Защо не си купихте 10 хляба,ами 15?!

В заключение, не можах да разбера за какво беше цялата тази работа! Не можах да осмисля казаното и показаното и защо се показва. Сигурно, защото не виждам този 'тарикат' да е направил нещо по-различно от бизнесмените в чужбина, че и тукашните такива. И за втората му фирма-ами ще си влага парите където си иска,  не е ли така.  Аз ако имах пари щях да си направя банка.
И резултата от това е,  което направиха нашите така уважавани медии и съответно хората, който им повярваха е, че родителите на дечицата,  който им умират в ръцете, не могат да съберат парите, който са им нужни и те страдат!!!!

Така че спрете и помислете!!  Вярвам, че имате и собствено мнение!!

# 327
  • София
  • Мнения: 16 193
Ние, дарителите, имаме собствено мнение и то не съвпада с твоето. А това, че ти имаш собствено мнение, не го прави истина от последна инстанция.

# 328
  • София
  • Мнения: 743
Mimamo, не можеш да обвиниш точно дарителите в простотия, още повече, че се налага да потърсиш помощта им. Този "тарикат" всъщност нанесе неизмерима щета на всички, на които това ще се налага тепърва, защото доверието в системата е основателно разклатено. Причините мисля са ясни за всеки, който се е поинтересувал поне малко - липса на отчетност (губят се едни милиони), некоректност (очевидно беше, че великият им ИТ взема фиктивно цитираната заплата и след това сумата се преразпределя кеш), липса на морал и дори бих казала наглост.

Същевременно съществуват коректни платформи, просто без агресивния маркетинг. Вижте например DMS - липсва им агресивния маркетинг на Хелпкарма, но откъм коректност са безупречни.

# 329
  • Мнения: 13
Кои Вие дарителите? Аз не разчитам на вашите дарения, както казах платформата е в друга страна,не тук!!! Просто ви казвам фактите каквито са, какво не е по-различно от другите страни.  Защо си мислите, че аз не дарявам?! По принцип 20 лева няма да ме направят по-бедна на фона на каквото ни е нужно, за това и отделям!! Но казвам че не е направил нищо друго по-различно и не виждам логика от цялата работа, освен че нуждаещите са обещитени

Общи условия

Активация на акаунт