Сиренето

  • 1 118
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 867
Просто аман от тези свекърви, обаче много е трудно да балансираш между добрият тон и това да отстоиш мнение. Все пак не сме грубиянки, обаче май ни се качват на главата. Същият проблем относно налагането имам и аз и скоро май ще има конфронтация, ама да видим кога.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 342
Просто аман от тези свекърви, обаче много е трудно да балансираш между добрият тон и това да отстоиш мнение. Все пак не сме грубиянки, обаче май ни се качват на главата. Същият проблем относно налагането имам и аз и скоро май ще има конфронтация, ама да видим кога.

Да, въпросът далеч не опира до едното сирене  #Cussing out

Последна редакция: чт, 14 сеп 2006, 13:37 от Димана

# 17
  • София
  • Мнения: 44 122
за съжаление е много вероятно като и го оставиш каквото и да сте си говорили преди това тя да му даде сирене....и не само....
няма ли на кой друг да оставиш детето да го гледа.

За мен единствения вариант, който може и да приеме е да се каже, че педиатъра изрично е забранил сирене преди 7-8 месец и то да й го каже съпругът ти, а не ти.
Успех!

# 18
  • Мнения: 175
Има на майка ми, но свеки без да ме пита си уреди нещата да го гледа и ще изглежда като демонстрация да го взема и да го занеса на майка ми. Мъжът ми и казва, ама тя нали му е майка мекичко го убеждава и той пак е на найното. Ясно ми е че вижда в детето втори шанс да поправи грешките от нейното, ама днес е сирене утре е друго. А на мен мми омръзна от разправии. Искаше ми се да намеря някаква статия как сиренето може да му докара алергия и да не яде после цял живот, ма няма такава на български. А ако и преведа ще реши че я лъжа. Оф ужас! Снощи пак, дай му та дай му! Писна ми! #Cussing out

# 19
  • София
  • Мнения: 3 390
Е*ти в какви ситуации изпадаме само! #Cussing out Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 507
Не че те подстрекавам, но аз ако съм на теб, ще го занеса при майка ми, поне ще съм спокойна, че е в добри ръце и ще се грижат за него както ти. То бива нахалство може, ама това на нищо не прича. Дано да не стана никога такава досада  Sick

# 21
  • Мнения: 8 917
Здарвейте,
Искам да ви попитам за даването на сирене. Моето малко ангелче е на 5 месеца, а свекърва ми от 1 месец ме е погнала да му давам сирене. Аз се дърпам и до колкото си спомням се даваше след 7 месец, но вече ми се изчерпаха идеите как да я убедя да престане с това сирене. Налага ми се след 2 седмици да замина и да го оставя за ден 2 да го гледа и тогава съм сигурна, че ще му даде сирене. Помогнете ми как да я отбия с това даване на сирене. Благодаря предварително!

Принтирай всичко, свързано с алергията от белтъка на кравето мляко, като удебелиш опасностите които крие и я предупреди, че ако е посмяла да даде на детето сирене ще у държиш отговорна за всичко, което му причини. А най-добрият вариант - заведи го при майка си - ако имаш такъв вариант Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 155
Не и увира главата, аз и казвам че мойе да развие алергия, тя ми вика, аз на баща му съм давала, пък не е развил! Ужас!
кажи й, че преди 20-30 год. е било друго и бла-бла ... Също й кажи, че според изследвания на СЗО алергиите за последните 20 години са нарастнали с 50 %.
Уф, в крайна сметка каквото и да им говориш на свекървите (при мен е и при майка ми) те в крайна сметка си правят каквото си знаят ... за съжаление.  #2gunfire #CrazyНе те обнадеждих много, ама ...

# 23
  • Мнения: 136
Аз проблем със свекито нямам откакто я заковах на компа пред този сайт http://karmene.greatnow.com/
Но жената,която ми помага в домакинстването и е отгледала 3 деца все ми повтаря " Абе не ти ли се иска да й дадеш от пюрето и сиренцето дето ги хапваш? Мойте на 4 месеца дори от мекичките опитваха Sick Е, кърмих ги до 2 години...и никакви алергии не развиха"  Аз й обясних, че всеки човек е различен. Едни стават алергични, други- не, едни стават с хронични проблеми в бъбреците, черния дроб и жлъчката.....други-не. И именно за това въз основа на последните изследвания педиатрите не позволяват до определена възраст на бебето определени волности. Предпазвайки по този начин ВСИЧКИ...ЗАЩОТО ТОЧНО ТВОЙТО МОЖЕ ДА Е ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНО!!!!! Дай го да го гледа майка ти...отнася се за твоята рожба!  Тук всичко останало е на заден план!!!!А, И изхвърли сиренето от хладилника си!!!! Ето текст: http://karmene.greatnow.com/otlagane.html

# 24
  • Мнения: 4 181
Има на майка ми, но свеки без да ме пита си уреди нещата да го гледа и ще изглежда като демонстрация да го взема и да го занеса на майка ми. Мъжът ми и казва, ама тя нали му е майка мекичко го убеждава и той пак е на найното. Ясно ми е че вижда в детето втори шанс да поправи грешките от нейното, ама днес е сирене утре е друго. А на мен мми омръзна от разправии. Искаше ми се да намеря някаква статия как сиренето може да му докара алергия и да не яде после цял живот, ма няма такава на български. А ако и преведа ще реши че я лъжа. Оф ужас! Снощи пак, дай му та дай му! Писна ми! #Cussing out
а ако й кажеш, че ако направи алергия ще й тежи на съвестта цял живот #2gunfire
опитай да й обясниш, че каквито и да било млечни продукти трябва да се избягват още, защото една трета от децата са с алергия към белтъка на кравето мляко
и ако продължи да настоява за пустото сирене, поне да му даде козе, то е най-близко до състава на кърмата, поне така съм чела
успех в борбата Peace и не падай по гръб
Ужас са тия свекърви и аз си имах пререкания заради късното захранване, ама мъжът ми е бетон. Каза й да престане да се меси и тя оттогава дума не е обелила Mr. Green
А това, дето ти е казала, че синът й нямал алергия е пълнa простотия. първо децата сега са много по-предразположени към алергии, второ продуктите, които им даваме далеч не са толкова чисти, както са били преди и трето  естествено, че не всички хора са алергични, тя как ще ти гарантира, че точно твоето дете няма да е?

Последна редакция: пт, 15 сеп 2006, 00:48 от kleo_80

# 25
  • София
  • Мнения: 369
мила, и аз смятам, че ако не си твърда с нея това няма да е единственото пререкание... Става въпрос за бебе - твоето и на мъжа ти!!!!  Яд ме е на мъжа ти, че не ти вярва....достатъчно, за да е на твоя страна....

Късмет ти желая! И със сигурност никаква демонстрация не би ме притеснила, щом правя най-доброто за бебока, а не за свекървата!!!   Остави го на майка ти!

# 26
  • Мнения: 982
За съжаление,трябва да обясняваш на жена,която е е вече предубедена.Тук няма значение дали е свекърва,майка и т.н.Моите близки знаят отношението ми към храните и дори да не са съгласни,се съобразяват!Преди ден,обаче,когато почерпих прабабата на детето ми с бонбон за 1-вия му рожден ден,тя тайно от мен му даде,защото е момченце #2gunfireАко не беше останал шоколад по устничките нямаше да разбера,просто влезнах в стаята преди да успее да го избърше!Много се обидих и се замислих дали е имало и други подобни ситуации.Човек няма ли съвест всички думи са излишни!!!

# 27
  • Мнения: 867
ех, как се ядосах. Значи и аз току що го пратих този сайт на свекърва ми, защото от известно време дъвчи тази тема по телефона на мъжа ми. Обаче тя е по тихата дипломация, него обработва. Добре че той е бетон имъж на място, че иначе...
Лошо е, както казвате тепърва да убеждаваш предубеден човек. И жалкото е че не ни дават шанс да сме родители, не може да им уври тиквата че ние сега имаме достъп до 100 пъти повече информация от преди и малоумни да сме пак ще отсеем от нея на-доброто и ще бъдем що годе свестни родители

# 28
  • Мнения: 136
Ето открих кои продукти се избягват http://karmene.greatnow.com/izbiagvane.html

# 29
  • Мнения: 988
Има на майка ми, но свеки без да ме пита си уреди нещата да го гледа

Ами щом не те е питала, не си е уредила нищо - аз така ги разбирам нещата. Който родител основно гледа детето ( в повечето случаи майката), той решава защото носи основната отговорност за него и само той може да я делегира.

Здравето на детето е най-важно от всичко. Аз не бих го дала! Можеш ли да знаеш колко още други неща си е наумила, освен пустото сирене  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт