Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 10

  • 53 126
  • 753
  •   1
Отговори
# 165
  • Несебър
  • Мнения: 529
Не е ли обратното? На мен твърдият колан на тулата ми се впива в таза, а съм 163см, 51кг. Имам едно старо ерго бейби с мек колан и Тула стандарт и от двете съм доволна, с известно време свикване на Тулата.

# 166
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз също съм слаба (нямам и 50 кила на 165 см), но Тулата ми е много удобна. Стандарт е моята. Пробвах и Ergobaby Original, но с него бързо умалявах. Имам две дискови хернии и сериозни проблеми с кръста и много се притеснявах как ще ми се отрази носенето. С Тулата нямам никакви проблеми за сега. Чувствам я много стабилна и удобна. Големи преходи не правя, но всекидневно до магазина или разходка с чадър в дъжда ми е страшна помощница.

# 167
  • Несебър
  • Мнения: 529
Тула имат лумбална опора, не мога да дам отзив, не съм ползвала. Може би при проблеми с гръб/кръст би била полезна при подължително носене.

# 168
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
О, аз си я поръчах и я върнах. Колана ми е стегнат максимално и няма как да се сложи опората. При мен се събира от плат до плат, а опората се монтира на каишките. Дано ме разбрахте какво искам да кажа. 🙂

# 169
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Дами, това за твърдия колан и едрите жени някаква, как да се изразя, абсолютна истина ли е? Защото носих година и половина с голямото дете, за което време смених Ергобейби Адапт (силно недолюбвана масово тук),
Омни не харесваме. Smile Адапт си е ок, просто е много плътна.
По принцип по-слабите дами по-често имат проблем с твърдите колани. Това обаче не е бетонирано правило.
Нещо подобно се слувча и с презрамките на Ергобейби, които не застават добре на по-ниски хора, но доста такива си носят без проблем с Ерго.

# 170
  • Мнения: 338
Здравейте!
Обръщам се към Вас за съвет. Очаквам бебе през ноември и ми се иска да го нося веднага след като ни изпишат.
На 28 съм, 160 см, за сега 50кг. Знам само, че за първите месеци слингът трябва да е еластичен, но не ми се иска да купя някакъв, който да стои неисползван. Освен това не знам за зимата каква плътност плат да търся, нито каква марка. Гледах има добри отзиви за Кабу лайт, но както казах, не знам плата дали е подходящ.
Отделно не знам дали бебето ще иска да бъде носено.
Какво бихте ме посъветвали? Не съм от София и не знам веднага след раждането дали ще мога да пътувам с новородено 2-3 часа с кола, за да отида в някоя библиотека или в магазин за консултация.
Имаме в грaда един магазин "Мама и бебо", но не знам там момичето колко е компетентно и дали ще ми свърши работа за консултация.
Много въпроси са ми в главата и ми е голяма каша. Благодаря.

Последна редакция: пн, 28 юни 2021, 14:25 от _Dee_Dee_

# 171
  • Мнения: 370
Здравейте отново след доста време. Преди повече от година и половина може би търсех носилка за едно мноооого ревящо "зверче". Тогава търсех с опция бебето да се носи с лице напред. В крайна сметка се отказах от този вариант и се спрях на LennyUpGrade Symphony Classic . Учудващо за мен се носехме прекрасно.
Сега ще се разделям с раницата. Ако някой има интерес нека се свърже с мен.
Ако се сметне,че постът не е удачен нека бъде изтрит и се извинявам.🙂
Пояснявам,че не мога да намеря фактурата със нужните документи за удостоверяване на оригиналността.

# 172
  • Мнения: 7 776
Диди, в Търново ли си?

# 173
  • Мнения: 338
Да, от Търново съм.

# 174
  • Мнения: 7 776
Диди, има една групичка майки happy kanga mums, които се събират да тренират и бебеносят, докато го правят, може да поразпиташ във фб им, сигурна съм, че ще ти съдействат или поне насочат 😊 иначе вълшебен възел например праща по куриер за проба, а за новородено повечето слинготеки ще ти дадат без пари да тестваш еластичен. Много от консултантите по бебеносене ще те посъветват и виртуално 😉

# 175
  • Мнения: 111
Здравейте момичета! Имам нужда от съвет, бебчо е на почти 3м и ми се иска да си взема ергономична раница, моля препоръчайте ми модел, които е подходящ на 3м бебче, но същевременно на достъпна цена, нямам възможност да инвестирам в скъп продукт, но все пак не искам да правя компромис със здравето и комфорта на бебчо.

# 176
  • Мнения: 2 288
Цитат на: AntonovaT link=topic=здрасти 8134.msg43090505#msg43090505 date=1625144556
Здравейте момичета! Имам нужда от съвет, бебчо е на почти 3м и ми се иска да си взема ергономична раница, моля препоръчайте ми модел, които е подходящ на 3м бебче, но същевременно на достъпна цена, нямам възможност да инвестирам в скъп продукт, но все пак не искам да правя компромис със здравето и комфорта на бебчо.
Ако държите да е нова раницата, бюджетният модел на Неко е страхотен. Отново е слингова в частта си, в която се слага бебето,като му осигурява прохлада и мекота.
Много добро попадение е.

# 177
  • София
  • Мнения: 2 409
Здравейте,
Едни приятели си имат девойка на 1месец, която искат да бебеносят. Имат ринг слинг, имат и еластичен. Аз съм носила с еластичен, но си е жега за през лятото. С ринг слинг нямам опит, затова качвам техните снимки. Казват, че много силно усещат тежестта на рамото, на което е слинга. От София са и планират и консултант да викнат, но не знам дали са успели. Казала съм им, че с ританки и подобни, не трябва, за да е свободно крачето.
Снимки:
Скрит текст:



Последна редакция: нд, 04 юли 2021, 16:48 от Не се сърди, човече

# 178
  • Мнения: 1 107
Имам едно питане за слинг Caboo, ако има мама с опит с него. Два модела са, единият е с мрежест панел. Та този мрежест панел, освен при носене в по-топло време има ли други плюсове? А стандартният без мрежа по-стабилна опора ли е за гръбчето?
Задължително ли е да се слагат винаги двете части на този слинг?
Благодаря за отговорите Simple Smile

# 179
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Задължително се носи с всички панели.
Няма разлика за опората на детето между стандартния и мрежестия панел.
Няма и голяма разлика между двата като комфорт в жегите. За съжаление кабу си е доста плътен.

Общи условия

Активация на акаунт