Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 10

  • 53 202
  • 753
  •   1
Отговори
# 555
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Никъде. Единственият начин доказващ, че една раница е оригинал е да е закупена от оторизиран магазин или ако е втора ръка да върви с документ за покупка от такъв.

# 556
  • София
  • Мнения: 241
Здравейте, някой тук ползвал ли е carrier на Artipoppe? Май са най-скъпите на пазара и са само до 2г, но на мен много ми хареса дизайна. Спряла съм се на техния и на BabyBjörn One/Mini (и на двете марки тъмния леопардов принт), но мисля да взема Artipoppe защото на BabyBjörn са от полиестер въпреки че и те са доста скъпи.

# 557
  • Мнения: 2 851
Това е кенгуру, абсурдно е да се дадат толкова пари за носилка, която не е ергономична. Ако правилно се ориентирам за какво говорите.

# 558
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Носила съм с Artipoppe.Наистина е удобна. Цената идва главно от слинговете, от които са изработени.
Препоръчвам да разгледате и Signiture серията на Tula Free-to-grow.
Преди излизаха ограничено количество на определено време. В момента мисля, че имат и постоянни наличности.
BabyBjörn, както вече са ви писали е абсолютно кенгуру.

# 559
  • Мнения: 2 851
Има, има Signature на сайта на Тула в момента, и то доста десени (страшни красоти са някои!), преди няколко години верно бяха 2-3 разцветки и с предварителна заявка, но от известно време си ги поддържат като асортимент. Ако не се лъжа, някоя от библиотеките май имаше и под наем.

# 560
  • Мнения: 6 939
Даже има две намалени на babytula.eu Simple Smile

# 561
  • София
  • Мнения: 241
Носила съм с Artipoppe.Наистина е удобна. Цената идва главно от слинговете, от които са изработени.
Препоръчвам да разгледате и Signiture серията на Tula Free-to-grow.
Преди излизаха ограничено количество на определено време. В момента мисля, че имат и постоянни наличности.
BabyBjörn, както вече са ви писали е абсолютно кенгуру.

Благодаря! Май ще си взема на Artipoppe Hug

# 562
  • Мнения: 3 393
Това е кенгуру, абсурдно е да се дадат толкова пари за носилка, която не е ергономична. Ако правилно се ориентирам за какво говорите.


Аз такива имах две. Едната по-стар и по -компактен модел и една по-нов  с едно допълнително на гърба, за да тежи по-малко детето. И двете ми бяха просто перфектни.

Пробвах слингове ,но нещо на моите деца не им хареса да са толкова смачкани и залепени за мен, да не говорим, че си въртяха главите като бухалчета да гледат на пред. Към мен съм ги носила само първите 2-3 месеца. После не щяха.

# 563
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Всеки е свободен да носи с това, което му е удобно, но това е тема за Ергономични носилки.
Има редица фактори (всички изброени на страница 1), обясняващи защо ергономична раница (всъщност, всяка ергономична носилка, защото видовете определено не се ограничават само до слингове) е за предпочитане пред кенгуру.
Тук никой никога не би препоръчал BabyBjörn пред която и да е ергономична носилка.

# 564
  • Мнения: 2
Здравейте,  бихте ли ми  препоръчали раница за по-едро дете - около 88/89см и 16+кг, на почти 2 години.
Имам Тула ФТГ / не сме я ползвали от доста време/  и се колебая дали пак да взема Тула....или пък Лени.
Ще се ползва основно за носене до ясла/градина, за някоя кратка разходка в планината.

# 565
  • Мнения: 3 393
Всеки е свободен да носи с това, което му е удобно, но това е тема за Ергономични носилки.
Има редица фактори (всички изброени на страница 1), обясняващи защо ергономична раница (всъщност, всяка ергономична носилка, защото видовете определено не се ограничават само до слингове) е за предпочитане пред кенгуру.
Тук никой никога не би препоръчал BabyBjörn пред която и да е ергономична носилка.

Аз не критикувам абсолютно ничие решение и мнение. Просто разказах за моя опит.
Децата ми са на 8 и 5г съответно и нямат никакви проблеми от факта, че са носени в БебиБьорн.

# 566
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Здравейте,  бихте ли ми  препоръчали раница за по-едро дете - около 88/89см и 16+кг, на почти 2 години.
Имам Тула ФТГ / не сме я ползвали от доста време/  и се колебая дали пак да взема Тула....или пък Лени.
Ще се ползва основно за носене до ясла/градина, за някоя кратка разходка в планината.

Ако Тула ви е била удобна, бих препоръчала Тула тодлър. Лени е с много мек и различен от този на Тула колан. Ако все пак се спрете на нея задължително я пробвайте преди покупка.

# 567
  • Мнения: 2 851
Аз минах с голямото дете от Тула ФТГ на тодлър, също само да го нося до яслата и примерно в зоопарка като се измори да го занеса до колата. ОК беше и наистина послушайте kalei, ако ще сменяте марката и ако сте носили активно (аз моето дете буквално го отгледах в тулата), задължително, задължително пробвайте. Аз взех първо една Isara, щяхме да откачим и аз, и детето, взех си Тула тодлър след това и всичко се намести.

# 568
  • Мнения: 2
Благодаря за отговорите.
А имали нещо специфично при поставяне на детето на гръб? Реших да го пробвам младежа и след 15мин вече ме боляха кръста и раменете. Доста ми тежеше. Като изключим,че фтг му е малка, предполагам,че нещо не съм го наместила добре.

# 569
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Благодаря за отговорите.
А имали нещо специфично при поставяне на детето на гръб? Реших да го пробвам младежа и след 15мин вече ме боляха кръста и раменете. Доста ми тежеше. Като изключим,че фтг му е малка, предполагам,че нещо не съм го наместила добре.

Определено е по-различно от носенето отпред, но ще трябва снимка, за да ви насочим по-конкретно.

Общи условия

Активация на акаунт