Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 10

  • 53 207
  • 753
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 420
Здравейте, имаме син на 2 месеца.
Кумовете ни подариха тяхно кенгуру на чико You&Me Physio Comfort.
Мога ли да нося детето в него?

# 586
  • Мнения: X
Кенгурото не е ергономична носилка и по принцип не е ок. Иначе във всичко може да се носи, вие вземате решение дали.

# 587
  • София
  • Мнения: 262
Здравейте, можете ли да ми препоръчате ергономична раница за бебето ми, което е на почти 3 месеца, 6,7кг и 60см. Ще го нося от началото на август по принцип, защото тогава ще ми се налага най-много, а и да има навършени 3 месеца. Досега съм го носила в еластичен слинг и много ни хареса и на двамата, но малкия много се поти, а и започна да ме боли гърба, затова искам да си взема раница.
От слинготеките ми препоръчват ergobaby embrace и isara full bucket, но ми се искаше да прегледам и други варианти. Аз съм нисичка (156см) и се чудя дали тези раници, които масово се препоръчват биха ми били удобни.

# 588
  • Мнения: 2 852
В embrace не просто ще се потите, ще се сварите направо. Наистина не знам как някой може да препоръча тази раница. Бебето е малко и предполагам затова ви насочват към тези модели. Тула имат free to grow модели с мрежест гръб (coast серията), имат и слингова серия (signature), но изобщо за раница е добре детето да е навършило 4 м. и да е над 62 см. Най-добре си харесайте модели и наемете за проба, но вълшебна носилка няма, през лятото просто е много горещо занимание бебеносенето. Не трябва да Ви боли гърбът, ако Ви боли и нямате някакъв хроничен или здравословен проблем, явно носилката не е вързана правилно или стойката Ви при ходене не е добра.

# 589
  • София
  • Мнения: 2 410
Тук не знам някой да ви препоръча такава раница за малко бебе, евентуално мей тай, хибрид, нещо. По принцип за раница, бебето трябва да е поне 4месеца, да си държи стабилно главата и не помня колко см, за която и да е ергономична.
Това, че някъде пише, че става за новородени… Само слинговете стават.

# 590
  • София
  • Мнения: 262
Добре, а някаква хибридна носилка, която да става за бебче на около 3 месеца? Много хора ми препоръчват caboo lite слинг-а, но не знам дали и в него няма да имаме същите проблеми.

# 591
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Здравейте, можете ли да ми препоръчате ергономична раница за бебето ми, което е на почти 3 месеца, 6,7кг и 60см. Ще го нося от началото на август по принцип, защото тогава ще ми се налага най-много, а и да има навършени 3 месеца. Досега съм го носила в еластичен слинг и много ни хареса и на двамата, но малкия много се поти, а и започна да ме боли гърба, затова искам да си взема раница.
От слинготеките ми препоръчват ergobaby embrace и isara full bucket, но ми се искаше да прегледам и други варианти. Аз съм нисичка (156см) и се чудя дали тези раници, които масово се препоръчват биха ми били удобни.

Всъщност embrace вече имат и "летен" модел, но детето е много голямо за нея така или иначе.
Тази носилка се израства адски бързо, а на предишните страници много пъти сме писали какво друго не й е ок.
 
Препоръките за носене в раница са около 62 см.(65см ако те се спрели на на модел с опция детето да гледа напред), не е задължително да чакате до 4ти месец. Много зависи и от бебето, разбира се.
Tula Free-to-grow и Isara full buckle пасват на повечето бебета с такива размери. Manduca Twist също е опция, както и Kavka с лен или бамбук.
Isara са с доста мек колан, с нея кръстът може и да продължи да ви боли.
Бих препоръчала да отидете някъде и да пробвате.

# 592
  • София
  • Мнения: 262
Благодаря, kalei. Вероятно ще поръчам да тествам тези двете, които си написала. Нямам възможност да отида на място.

# 593
  • Мнения: 42
Здравейте, можете ли да ми препоръчате ергономична раница за бебето ми, което е на почти 3 месеца, 6,7кг и 60см. Ще го нося от началото на август по принцип, защото тогава ще ми се налага най-много, а и да има навършени 3 месеца. Досега съм го носила в еластичен слинг и много ни хареса и на двамата, но малкия много се поти, а и започна да ме боли гърба, затова искам да си взема раница.
От слинготеките ми препоръчват ergobaby embrace и isara full bucket, но ми се искаше да прегледам и други варианти. Аз съм нисичка (156см) и се чудя дали тези раници, които масово се препоръчват биха ми били удобни.

Всъщност embrace вече имат и "летен" модел, но детето е много голямо за нея така или иначе.
Тази носилка се израства адски бързо, а на предишните страници много пъти сме писали какво друго не й е ок.
 
Препоръките за носене в раница са около 62 см.(65см ако те се спрели на на модел с опция детето да гледа напред), не е задължително да чакате до 4ти месец. Много зависи и от бебето, разбира се.
Tula Free-to-grow и Isara full buckle пасват на повечето бебета с такива размери. Manduca Twist също е опция, както и Kavka с лен или бамбук.
Isara са с доста мек колан, с нея кръстът може и да продължи да ви боли.
Бих препоръчала да отидете някъде и да пробвате.

Моето бебе е 5300 гр,на три месеца,като цяло е мъничък и се чудех дали да не взема летния модел на ergobaby embrace за идните месеци,ще се ходи на море и тн..Като чета отзивите обаче се разколебавам Simple Smile Може би ergobaby adapt с новата мека материя на мрежичката ще е по-добре? Но пък изглежда,че е малък за нея,главата не му е достатъчно стабилна.

# 594
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Сантиметрите са по-важни. Адапт прави добра седалка и при по-малки бебета, но не се регулира на височина и дребничките деца просто потъват в нея. Embrace не бих препоръчала като дългосрочна инвестиция, но под наем може и да свърши работа.

# 595
  • Мнения: 73
Edit
Видях сега по-назад, че е коментирано за тодлър вариантите 🤦‍♀️. Аз ще наема за проба, но се чудя дали с по-мек колан няма да го има това врязване в корема, или.... Освен ленито, исарата с по-мек колан ли е или е като на тулата?
 Здравейте, аз с въпрос за едно малко по-голямо "бебе". До преди 2 месеца се носихме с tula ftg. На гръб така и не успях да го наместя младежа. Все ме дърпа назад, а колана направо ми потъва в корема. Сега вече и отпред не иска много да стои, а и на мен си ми тежи. Започва да ме боли таза все едно.
Той е около 90см, 10,5-11кг макс на 1г.6м. Та си мисля, че май тази тула трябва да я сменя с toddler вариант. Чудя се обаче, коя марка да наема за проба. Ще ми се да е основно носен на гръб вече. Имам коремче, с нормално телосложение и съм висока 167см. С ергобейби преди сме пробвали и на 2мата не ни беше ок. На мен най-удобно ми беше с kavka multi age, но синчето не го свърташе, а в тулата директно заспиваше. Та ми трябва помощ 🙏

Последна редакция: пн, 25 юли 2022, 16:28 от nikidim

# 596
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Исара и Лени са с меки колани, да. Аз бих препоръчала да вземете за проба една с мек колан и една с твърд.
Както описвате това дърпане назад и врязване ми звучи като не добре наместена раница. Thinking

# 597
  • Мнения: 73
Исара и Лени са с меки колани, да. Аз бих препоръчала да вземете за проба една с мек колан и една с твърд.
Както описвате това дърпане назад и врязване ми звучи като не добре наместена раница. Thinking
Благодаря зя коментара! Ще взема една исара и една тула тодлър и да видим. Да, със сигурност не я намествам като хората. Уж гледам клипчета и по тях. Няколко метода пробвах, но не се отказвам 🙂.  Така ми липсват моментите на малко бебе гушнато в слинга и раницата 😢

# 598
  • Мнения: 2 476
Не знам дали тип престилка ще Ви е удобно, но моята тодлърска е Интегра и не се впива изобщо. Също така може да опитате омбухимо за носенето на гръб, където въобще липсва колан. На мен например омбухимото ми беше адски неудобно и ми натоварваше раменете, обаче някои са големи фенове на този вариант - много по-компактен, прохладно за лятото, бързо и лесно наместване...

# 599
  • София
  • Мнения: 241
Здравейте, аз си купих кериъра на Artipoppe. Харесва ми доста като материя и външен вид, но ми се струва малко голям за малко бебе? (нищо, че е и уж за новородени)

Общи условия

Активация на акаунт