Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 10

  • 53 131
  • 753
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 288
Цитат на: sisi11 link=topic=1268134.msg42169422#msg42169422 Dante =1611129046
Здравейте, бебето ни е на 3м, 60см и 6.3кг, имаме слинг Caboo close и раница Kaya Korra. На този етап в коя носилка е по-добре да го носим или няма значение? Ползваме между 1 и 3/4ч на ден.
Caboo е по-добър вариант, можете да се носите спокойно още месец +, когато бебето задържа главата си самостоятелно и е над 62/3см, можете да го прехвърлите в Кая

# 61
  • Мнения: 404
Здравейте,
Отскоро нося сина ми (на 2 месеца, 60см, 6кг) в ergobaby embrace и ако може да ми помогнете по няколко въпроса.
 
Как да разбера дали е добре стегната раничката (не твърде много, не твърде хлабаво)?
Мога ли да го оставя вътре да спи с часове (мъчат го колики и само така спи добре)?
Може ли той да си стои вътре, а аз да седя (с изпънат гръб) или трябва задължително да съм права?
А, и мога ли да ползвам голям размер зимно яке вместо специално яке за бебеносене, има ли разлика?

Благодаря! Flowers Hibiscus

# 62
  • Мнения: 1 913
Здравейте.
Синът ми е на два месеца и половина, 60 см, 5.60 кг.
Като навърши три месеца се каня да го нося с раница Тула:
Скрит текст:
Плануваме почивка на планина и за разходките ще използвам раницата.
Може ли да ме посъветвате, кой от вариантите е по-подходящ и удобен:
Скрит текст:
вариант 1



вариант 2

# 63
  • Мнения: 366
Аз взех покривало като първото, което сте показали.Ами хич не ми е удобно, постоянно се изхлузва.Не мога да го наместя и това е.Два пъти съм излизала с него и двата пъти си мушкам ръцете в джобчето (то се пада на гърба ма бебето) и повдигам нагоре за да не се свлича. 🤷🏽♀😀

Най-удобно си ми е с общо яке.Някой беше питал и за оувърсайз дали ще е окей..аз нося с едно лидълско за бременни и бебеносене и с едно грамаданско, което си взех секънд хенд.Слагам шапка тип скиорска маска на бебето, тя покрива и вратлето и ако духа повече го загръщам и с моя шал.И с двете ми е еднакво удобно, на малкия също 🙂


едит:Аз лятото съм изкарвала по 3-4 часа навъм с Тулата.Бебето е спяло по повече от час така и съм обикаляла и съм сядала на пейка, окей му е било.То така и така като ходиш гърба ти е изпънат Simple Smile

# 64
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Здравейте,
Отскоро нося сина ми (на 2 месеца, 60см, 6кг) в ergobaby embrace и ако може да ми помогнете по няколко въпроса.
 
Как да разбера дали е добре стегната раничката (не твърде много, не твърде хлабаво)?
Мога ли да го оставя вътре да спи с часове (мъчат го колики и само така спи добре)?
Може ли той да си стои вътре, а аз да седя (с изпънат гръб) или трябва задължително да съм права?
А, и мога ли да ползвам голям размер зимно яке вместо специално яке за бебеносене, има ли разлика?

Благодаря! Flowers Hibiscus

Обикновено, ако не усещате тежест или болка в някоя част на тялото ,значи е стегната добре.
Точно в embrace бързо се усеща ако не е добре заегната носилката, защото бебето става нестабилно вътре и слиза много надолу, краката ще провиснат.
Трябва да е " на целувка разстояние" от вас - когато наведете глава да можете да целунете темето на бебето.
Бебето може да спи с часове без проблем, вие може да сядате. Точно с тази носилка ще е по-удобно спрямо стандартните ергономичи раници, защото коланът й идва високо.
Аз и преди съм писала - зимите бях с по-голямо яке, което може да се закопчава върху мен и бебето. Не е задължително да е специално за бебеносене.
Само не забравяйте да не обличате обличате прекалено.

# 65
  • Мнения: 1 913
Здравейте. Моля да споделите вашето мнение дали е правилна позицията на бебето.
Има 10 дни докато стане на 3 месеца, 5.8 кг, сигурно е вече 61/2 см.
Скрит текст:

# 66
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Не е добре. Бебето не е потънало в платката. Презрамките не изглеждат затегнати и ми се струва, че самата платка е на най-малкото стеснение.
Първо бебето трябва хубаво да потъне в платката. Платът трябва да го обхваща от свивката на едното коляно до свивката на другото.
Горният ръб на платката трябва да обхваща врата на детето някъде до под ухото. За това може да се наложи да отпуснете малко ремъците отпред на платката .
Презрамките се стягат, така че да усещате бебето гушнато във вас, не притиснато. Накрая трябва да се стегне и ремъкът между двете презрамки.

# 67
  • Мнения: 1 913
Благодаря много, Kalei.
Ще коригирам и отново ще кача снимка.
Hug

# 68
  • Мнения: 751
Здравейте отново,
Вече се насочих към раница - Кавка. Но ми направиха впечатление едни раници на Алое - https://m.olx.bg/ad/ergonomichni-ranitsi-aloe-za-bebenosene-CID139-ID6v4gZ.html Това дали е *оригинална* обява и какъв е техният колан? Blush

# 69
  • Мнения: 5 234
Тотално съм объркана каква раница да взема.
Тази добра ли е:
https://www.peleni.bg/index.php?route=product%2Fproduct&prod … D0%B8%D1%86%D0%B0

Бебето е на почти 3 м.

# 70
  • Мнения: 2 288
Тотално съм объркана каква раница да взема.
Тази добра ли е:
https://www.peleni.bg/index.php?route=product%2Fproduct&prod … D0%B8%D1%86%D0%B0

Бебето е на почти 3 м.
Необходима ви е свиваема раница. С този модел не съм запозната, но не е регулируем.
Какви са мерките на бебето, освен месеците?
В момента на страницата на Прегърни Ме със Слингомания има игра с безплатен наем.
Www.facebook.com/hugmeslinglibrary

# 71
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Тотално съм объркана каква раница да взема.
Тази добра ли е:
https://www.peleni.bg/index.php?route=product%2Fproduct& … D0%B8%D1%86%D0%B0

Бебето е на почти 3 м.


Това е компактна раница стандартен размер, за деца над 6 месеца (поне).
Също като Boba Air, тя няма никакъв падинг и не е подходяща за продължително носене.
Идеята й е да си я носите в дамската чанта за спешни случаи.

# 72
  • Мнения: 1 913
Здравейте.
Направих нова проба. Сега дали е добре?
Скрит текст:
На 17.02 става на 3 м. Мога ли вече да започна да го нося?

# 73
  • Несебър
  • Мнения: 529
Мисля, че коланът е много ниско и не се получава дълбока седалка.

# 74
  • Мнения: 5 234
Това е компактна раница стандартен размер, за деца над 6 месеца (поне).
Също като Boba Air, тя няма никакъв падинг и не е подходяща за продължително носене.
Идеята й е да си я носите в дамската чанта за спешни случаи.
Благодаря за отговора. Не знам какво е падинг. Ергобейби адапт добър избор ли е?

Общи условия

Активация на акаунт