Витамин В 12 - тема 7

  • 48 469
  • 756
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 197

Здравейте! Появиха ми се леки бели петна по ноктите на единия крак. На същия крак имам и дисхидроза. Личната лекарка ме посъветва да си изследвам пкк, желязо и витамин д. Допълнително пуснах и други неща. Качвам резултатите. Жена на 28 години. Според нея всичко е наред (били в норма) , но като чета темата, май не е съвсем така. Моля за съвет. Благодаря.

Последна редакция: вт, 24 авг 2021, 09:49 от anonymousfamily

# 691
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Не е въпроса в стойността, въпроса е в приема, при прием на б12 пада желязото, това 350 зависи каква мерна единица е, ако е pmol/l, вече е с добра стойност и ти е нужна само поддържаща доза, ако е в pg/ml имаш нужда от още запълване, докато стане 450, желязото надявам, се че го вземаш на отстояние от 6-8 часа от б12, защото иначе и двете взаимно ще си пречат и няма да се усвояват добре.
Мерната единица е pmol/l , в този случай през ден ли да взимам таблетките Б12? Иначе желязото го взимам 5-6 часа след Б12.
Зависи за колко време е вдигнато нивото от 120 на 350, по принцип 1-3 таблетки седмично са подходящи за поддържане на нива между 400-500.
Покрай приема на витамин Д, магнезий, Невраксил и Милгама Н, ми се повиши серумното желязо до 42микромола. Хематоложката каза, че не знае от какво е. Не ми предложи нищо, освен след 1 месец да го изследвам пак да видя дали само не е паднало.
Това значи ли, че ако приемам само Б12, ще го сваля?
Б12 ми е 390pg/ml.
Зависи от формата, в тея две неща б12 е цианокобаламин, който е по-неусвоим, освен това е напълно възможно серумното ти желязо да се е повишило, защото е изтеглило от феритина, който е железните запаси в организма, следващия път провери и жск. Но да в тези мерни единици трябва да вдигнеш б12 над 450.

Здравейте! Появиха ми се леки бели петна по ноктите на единия крак. На същия крак имам и дисхидроза. Личната лекарка ме посъветва да си изследвам пкк, желязо и витамин д. Допълнително пуснах и други неща. Качвам резултатите. Жена на 28 години. Според нея всичко е наред (били в норма) , но като чета темата, май не е съвсем така. Моля за съвет. Благодаря.
Изследвай цинк и мед (бели петна могат да се появят при дефицит на цинк, а цинка и медта са взаимно свързани и нивата им се влияят пряко), и б12 и д са ниски, б12 трябва да се вдигне над 330, д над 100.

# 692
  • София
  • Мнения: 337
Благодаря за отговора. Изследвала съм и ЖСК. Малко не е по темата, но от какво се е получило това? Дали от самосебе си ще се регулира или да търся някой друг специалист?
Ето резултата от тогава:

# 693
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Възможно е желязото да е паднало и след това организма е изтеглил желязо от железните запаси (феритина), обаче понякога моментно може да се увеличи над норма и след това да влезе отново в граници, последвай съвета на лекаря си и го изследвай отново след месец, надявам се си спазила правилото да направиш изследвания след спиране на всички добавки за минимум две седмици, ако не е така резултатите са нереални.

# 694
  • София
  • Мнения: 337
Даже беше минал месец от Невраксила. Пиех само Витамин Д и Магнезий.
Сега съм спряла и тях. Дано всичко е наред  и е започнало да пада.
Благодаря за отделеното време.

# 695
  • Мнения: 4
Здравейте!
Нова съм в групата. Ще бъда много благодарна за мнението ви относно резултатите от изследването ми на витамини B12 и D.
B12 - 136 pmol/l
D total - 79.4 nmol/l

# 696
  • Мнения: 11 911
Вит.Д е добре, но В12 е доста нисък

# 697
  • Ямбол/София
  • Мнения: 5
Здравейте 😊
Бихте ли погледнали моите резултати!
И ако може да ми препоръчате фолиева киселина и витамин Д
Благодаря предварително

# 698
  • Мнения: 11 911
В12 е нисък, Д е нисък и да, фолиевата може да се вдигне още малко.
Аз последно взех Неофолик мета и добре ми качи нивата. Вит.Д е за предпочитане течен, Вигантол например, при  прием на  по-големи дози и вит.К2 трябва. Хубаво е да се види и желязото как е, преди започване на вит.В12.

П.П. за щитовидните не знам на хормон ли сте или не, но сте в хипофункция

# 699
  • Ямбол/София
  • Мнения: 5
Да приемах FH PRO ,OMEGA 3
Но преди 2 месеца за трансфер(който беше неуспешен  да жалост) ги спрях
Но явно не ми действат добре,след като имам такива стойности и на фолиева,Вит.Д и Б12

# 700
  • Мнения: 322
Днес си изследвах В12, след като 1 месец бях спряла да го приемам, резултата е пак отчайващ от 450 миналия път, сега ми е 197, писна ми вече .... желязото пък съм го качила на 23. Сега ще звънна на личната лекарка да ми каже инжекции ли пак ще ми слага или хапчета. Не знам този витамин до живот ли ще го пия🙄🙄

# 701
  • Мнения: 11 911
Проверила ли си за мутация, червата как са - хранителни непоносимости ? Трябва да се открие причината за дефицита.

# 702
  • Мнения: 60
Здравейте, днес изследвах B12 и излезе това :
Витамин В12       203       pg/ml

Кой от аптечните продукти бихте ми препоръчали?

# 703
  • Мнения: 322
Проверила ли си за мутация, червата как са - хранителни непоносимости ? Трябва да се открие причината за дефицита.
Червата са добре, правих гастроскопия,колоскопия, ехограф, хранителни непоносимости нямам, единствено казаха,че имам гастрит, но аз това си го знам, имам го от доста години.

# 704
  • Мнения: 4 009
Бубето,за гастрита приемали ли сте някакви лекарства за понижаване на киселинността?Аз няколко месеца приемах езомепразол,не съм изследвала б12,но ме предупредиха,че дългият прием на лекарства от този тип води до някои дефицити,вкл.б12.

Общи условия

Активация на акаунт