ДНЕС Е ТЬЖЕН ДЕН ЗА ВАРНА

  • 9 644
  • 105
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 822
Не искам да повярвам,че никой не е в състояние и няма силата,да се пребори за справедливост...
Тази история е по-стара,но за 5 години явно нищо не се е променило.Няма да се промени и за 50...
Миглена,Жасмина...Докога?!Кой ще е следващият от списъка? Cry
Не е ли възможно,семействата на двете момичета да се свържат?Ако трябва,да наемат адвокат от София...Сигурно има и други жертви.Да заведат общо дело срещу болницата...А доколкото виждам и в двата случая е намесено името на Д-р Атанасов/не зная,дали става дума за един и същ лекар.../

Прекаленото спокойствие може да бъде много пагубно...И то ни убива,но по-бавно...

Последна редакция: пн, 23 окт 2006, 06:16 от niara

# 91
  • София
  • Мнения: 1 941
Друг трагичен случай отново в АГ болницата на гр. Варна....

http://magy2.hit.bg/Bul_1.html#G
Боже, това истина ли е? Потресена съм Sad

# 92
  • Мнения: 903
да почиват в мир майката и бебчето Cry
Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 93
  • Мнения: 107
Мир на праха им!
Мисля, че е крайно време да се  потърсят отговорните и да се накажат!!!
Напоследък много зачестиха тези случаи във Варна...

# 94
  • Мнения: 1 517
Здравейте!
Снощи преглеждайки пак темата видях линка за случая на Миглена от 2001. Направо се потресох. Няма да коментирам, искам само да споделя и моя горчив опит в АГ - Варна, СЛАВА БОГУ без фатални последици  Praynig .

  Средата на м. октомври 2002 - бременна съм в 6-ти месец с дъщеря ми. В къщи съм, вечер е и за втори път започват адски болки в следствие на бъбречна криза. Стискам зъби колкото мога докато сложа сина си да спи, поне да не ме гледа...болките ми стават нетърпими, започнаха и контракции...Мъжа ми буквално ме грабна на ръце, метна ме в колата и гаааз към АГ-то. То беше едно посрещанееее...в колата вече ревях от болка и страх, а те ми се развикаха защо не си нося здравна книжка и лична карта. Мъжът ми се опита да им обясни, че в такъв момент едва ли на някой ще му дойде наум, те се развикаха и казаха, че трябва да сме безкрайно благодарни ???!!!!, че не ни връщат. Качиха ме на 8-мия етаж и разбраха, че и багаж нямам, поне нощница. Каква наглост от моя страна...нали? Вкараха ме в една стая и казаха, че ей сега ще дойде сестрата да ми сложи система. Вече не си спомням колко дълго и качествено ме прегледаха, но веднага се съгласиха с мен, че правя бъбречна криза (и слава богу). Чаааках, чаааках...никой не идваше, а болките бяха страшни, контракциите ми зачестиха...излязох в коридора и буквално лазейки се добрах до сестринската стая, отворих вратата и изревах "моля ви, помогнете ми, много ме боли". Тогава едната сестра, беше легнала на едно легло, се обърна, скочи като ме видя и каза: "Ама аз си помислих, че не те боли много и си викам чакай да свърши Шоуто на Слави, че тогаз"...
  Оправих се, на детето му нямаше нищо но от 6-ти до 9-ти месец си ходех с 2,5 см разкритие  Hug

   През 1991 имах болки долу в дясно...Периодично влизах и излизах в детска хирургия Варна, но няколко месеца убеждаваха мама и татко, че се гевезя и не ми се ходи на училище. Накрая ме оперираха от хроничен апендикс и установиха, че е срастнал с десния ми яйчник - на косъм се размина да ме осакатят като бъд. майка, но от тогава имам проблеми само с този яйчник...

  1999 - сина ми е на 1 годинка. НОщ е , той кашля жестоко и започва да се души от остра лаеща кашлица. Грабваме го и вече сме в спешното в Аксаково. От студения въздух, обаче (октомври) детето маааалко се поотаврези. И многоуважаемият дежурен лекар каза: "Нищо му няма, бе майче, здраво е". "А защо тогава кашля така грозно" - питам аз.  "Ами защото има бронхит"???!!!!  #Crazy Направо ме нокаутира. Каза ми още да изчакам до сутринта и да ида на преглед при детската лекарка (още нямаше джипита). Прибрахме се и Павел направи нов пристъп, нямаше и час...виждахме го как се бори за въздух и бере душа...Хукнахме към спешното във Варна. Прегледи, урбазони, тичане, викане...Веднага ни приеха в детското отделение с диагноза  Ларинготрахибронхит и дихателна недостатъчност. Таман да бях чакала до сутринта...

  Дъщеря ми е на 1 год., 2004 януари. Събличам я за сън и виждам, че цялата е покрита с много грозен обрив. Вдигна и температура. Беше 21.00 часа - късен или не час, вие кажете. Обаждам се на хомеоПатката и искам да я прегледа и естествено ще си платя. Тя ми се развиква, че съм нагла и как може да я безпокоя у тях тооолкова късно. Заведохме детето в инфикциозното във Варна. Имала Токсоалергичен дерматит...каквото и да значи това.

 Благодаря на Бога, че от всички тзи лекарски небрежности нямаше фатални последици. Защото всичко можеше да се случи...
  А за тези мили майчици и дечица, които са на небето...вярвам, че ще има възмездие за тях  Praynig

# 95
  • Мнения: 75
просто нямам думи....
как е възможно това да се случва в наши дни!?!?!
къде остана човешкото в хората, защо парите и алчността заграбиха сърцата ...?!?
Дано да не се случва никога повече
Как ли се чувстват близките !?!...
УЖАС!!!
Мир на прах им!
На къде отива този свят!?!

# 96
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
просто нямам думи....
как е възможно това да се случва в наши дни!?!?!
къде остана човешкото в хората, защо парите и алчността заграбиха сърцата ...?!?
Дано да не се случва никога повече
Как ли се чувстват близките !?!...
УЖАС!!!
Мир на прах им!
На къде отива този свят!?!

Cry

# 97
  • Мнения: 1 455
Нямам думи, потресена съм. Много ми е мъчно  Cry
Съболезнования за семейството!

# 98
  • Мнения: 161
милите душици.много ми е тъжно. Cry

# 99
  • Мнения: 544
  А за тези мили майчици и дечица, които са на небето...вярвам, че ще има възмездие за тях  Praynig
[/quote]



 Praynig Praynig Praynig

# 100
Ужасни трагедии... За съжаление няма ваксина или застраховка за тях. Представяте ли си как се чувстват близките на починалите. Какво би могло да ги утеши?

# 101
  • Мнения: 1 215
Нека почиват в мир двете невинни души.
Но според мен, който може и има право трябва да съди тези лекари. Като човек живял на много места в Европа, мога съвсем отговорно да заявя, че толкова изродско поведение като това на голяма част от лекарите, тук в България, просто няма.

# 102
  • Мнения: 8 917
Нека почиват в мир....не бях видяла темата Cry

# 103
  • Мнения: 2 259
А аз си мислех,че са много малко лекарските грешки  Sad   На това АГ във Варна,му давам жълт картон. CloseНезнам ,ако всички бъдещи майки му дадът червен,тези нещастни #2gunfire душици ,какво ли ще се случи с тях?Може би е време да се смени главата.Нали знаете,че рибата от към главата се вмерисва? 

# 104
  • Мнения: 78
Нека почиват в мир, милите невинни душици!Аз самата съм майка загубила съвсем на скоро детенцето си,именно заради "НЕОНАТОЛОЗИТЕ" на Аг болница Варна. Малката Теди която на 22.10.2006  напусна този свят едва на 23 дни.Почивай в мир малко мое слънчице! Аз смятам,че на тези хора трябва да се потърси отговорност, затова моля майки, които по един или друг начин са засегнати от лекарското съсловие във Варна моля ви пишете ми за да се съберем.Нека не просто да покажем червен картон, а да им потърсим морална и съдебна отговорност така неще върнем децата си, но поне нека се опитаме да предпазим други майки от тази жестока ситуация.Вместо да гушкам бебенцето си, аз съм почернена и всеки ден ходя на гробчето,където почива детенцето ми.Ако се съберем заедно ще сме по-силни, нека го направим!!! Ще вмъкна имената на лекари от които смятам да потърся отговорност:Др.Шейтанов, завеждащ детска хирургия Окръжна болница Варна, др.Чернокова завеждаща детска неонатология АГ боница Варна

Последна редакция: нд, 29 окт 2006, 11:19 от пухче

Общи условия

Активация на акаунт