Джо Байдън президент

  • 250 096
  • 8 167
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 166
Дискусионна тема за транзицията към президентството му, политиката му и всичко около това.

# 1
  • Мнения: 40 039
Не харесвах Тръмп. Направи доста неща, които не приемам и управляваше държава като корпорация. Надявам се с Байдън нещата да се върнат в предвидимо русло. Обаче си знам народната мъдрост - на малко прасе и нов президент не бързай да се радваш, че не се знае каква свиня ще стане.

# 2
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
...управляваше държава като корпорация.
Ако знаеше как да управлява корпорация, щеше да се оправи (що годе) и със щатите...

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
Нищо не зная за Байдън, но Тръмп ми е крайно неприятен от всичко, което зная за него и всички неща, които изприказва и направи през пандемията.

# 4
  • Мнения: 1 962
Доволна съм от избора на американците този път. Тръмп ме караше да се чувствам неудобно всеки път щом чуех негово изказване. Дебатите между двамата бяха трагикомични. Тръмп за мен е абсолютен демагог и популист без ясна визия. От Байдън не очаквам чудеса, но поне се надявам да се справи с Ковид кризата и да обърне внимание на климатичните промени, които Тръмп грубо пренебрегна.

# 5
  • Мнения: 7 139
Радвам се, че той спечели.

# 6
  • Мнения: 1 618
И вица “....събрали се Бай Ганьо българина, Бай Ганьо американеца и Бай Ганьо англичанина...“ се разпадна....

# 7
  • Мнения: 3 576
Може ли който е запознат, да обясни "българската връзка" на Байдън, че ми стана интересно, но не запомних. Кой от щаба му какви ги е дирил в България и има ли някакво основание да се предполага бъдеща полза от тази връзка в някакъв аспект.
А ето и обяснение защо ние, чужденците, се вълнуваме от Байдън 😀

# 8
  • Мнения: 2 749
А Байдън помни ли в какви избори е участвал?
Хич не съм оптимист и от тези двамата предпочитам Тръмп.

# 9
  • Мнения: 69
Не харесвах Тръмп, но след като ми излезна клип във Фейсбук как Джо Байдън души децата, целува ги и ги докосва направо се стреснах... След което прочетох, че е бил замесен и в pizzagate скандала се отвратих Confounded Confounded Да видим какво ни очаква оттук нататък. Няма как да споделя клипчето от фейсбук, но намерих подобни в ютуб, затова ще ги оставя, ако на някой му е интересно да ги види.
https://www.youtube.com/watch?v=GI1xf7Ji000
https://www.youtube.com/watch?v=V4PLSPvJ9BY

# 10
  • Down south
  • Мнения: 7 617
Байдън е далеч от света вода ненапита, имайки предвид, че е в политическите среди, вече над 40 години.
Ще се заеме да "оправя"  буквално и преносно САЩ или по-скоро това, което не довърши за 8 -те години, като вицепрезидент.
Съжалявам, но не съм оптимистично настроена. Не видяхме подем по времето на Обама/Байдън, нещата се посъживиха за последните няколко години, но явно за кратко.

Последна редакция: пн, 09 ное 2020, 14:32 от Daylily

# 11
  • Варна
  • Мнения: 36 426
Песимист съм. Колкото и да не се интересувам от политика все ми се струва, че Байдън беше по-лошият избор.

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво му е на Байдън? Покрай епидемията хич не съм се интересувала подробно от него. Достатъчно ми беше неприятно Тръмп какви ги говори и подминавах тази част от новините.

# 13
  • Мнения: 12 473
Песимист съм. Колкото и да не се интересувам от политика все ми се струва, че Байдън беше по-лошият избор.
И аз съм на това мнение.

# 14
  • Мнения: 40 039
Пак да кажа, не познавам Байдън, но не мога да приема подхода на Тръмп, който се стараеше всячески да разедини ЕС (ако можеше да го унищожи щеше да хвърля капа) и така стана дружка по интерес на Путин. Не харесвам политиката "САЩ над всичко", защото тя значи "останалите да се таковате в таковато". Плод на тази политика беше излизането то споразумението за климата, както и излизането от СЗО. Последното даже беше с личен мотив, за да си избърше задника пред избирателите. Световната икономика е една балансирана система и всяко супер силно клатене не е полезно, и затова не харесвам агресивната, на моменти изнудваческа политика на Тръмп с цел само и единствено интересите на САЩ. Не може да се налагат санкции наляво и надясно, да се спират енергийни проекти в независими държави, защото САЩ имат други цели.  Сега не мога да се сетя и да изредя всичко, което ме е дразнило в Тръмп.

Но има и друго, по-основно -  САЩ трябва да си решат дали искат да са лидер или равностоен партньор. Ако искат първото, това изисква жертви и разходи, но ако решат да не правят повече жертви няма как да очакват да ги слушат.

Общи условия

Активация на акаунт