Образователен Говорилник - тема 9. Дзънннн!

  • 16 607
  • 757
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 16 105
Всички сме безкрайно нещастни. За радост - все още живи.

# 46
  • Мнения: 7 214
Аз лично ваксина едва ли ще си сложа.

# 47
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Аз не съм нещастна.
Откривам нови страни на живота - например не правя планове, програми, стриктни адженди. Не ми пука въобще дали ще има сезон или не. Нямам ангажименти към Коледа. В събота ставам и тогава решавам дали да събличам пижамата...
Реших да си припомня ботаниката в случай, че след две години антибиотичната ера внезапно свърши. Вече не се ядосвам на псевдоимуноложките от детокс център Simple Smile.
Засега ми харесва.
Е малко ми е тежичко в работата. Но съм работила и по три, та ще се справя.

Много е рано за ваксина. Особено за тази на бионтех Simple Smile Логистично.
И аз мисля да изчакам, Фран.
Най-малкото защото във ваксинския рисърч има разлика между ефикасност и ефективност, която убягва гледам...

# 48
  • Мнения: 6 269
Е що няма да се ваксинираш, Фран?
Другото да питам аз, нали нямало имунитет или бил нетраен. Каква ваксина тогава? Нали целта на ваксината е да изгради имунитет, а нали нямало имунитет.

# 49
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Е що?
Другото да питам аз, нали нямало имунитет или бил нетраен. Каква ваксина тогава? Нали целта на ваксината е да изгради имунитет, а нали нямало имунитет.
Ще си я слагат всяка година

# 50
  • София
  • Мнения: 4 019
Моите деца уж са в същото училище, пък г-жата по рисуване е 4та седмица болна, млад човек, г-жата по биология вече 3 седмици отсъства, не смея д а попитам как е, децата вече я питаха няколко пъти, защото нямат час на класа - не отговаря, до днес отсъстваше и г-жата по информатика, заради което голямото дете губеше по 9 часа седмично, отсъстваше и г-жата по английски на малката, та имаха музика всеки ден, мис Ками има от 8 до 16.30 последния четвъртък, като заместваше при малкото ми дете и водеше и заместваше и на голямото. На мен тези неща не са ми нормални.

# 51
  • Мнения: 6 269
Ами откъде ще знаят догодина какъв щам ще е? А и нали имунитетът бил много по-кратък от година.
Просто не мога да ги разбера, всеки различно говори и нещата взаимно се изключват.

# 52
  • София
  • Мнения: 16 105
Има клетъчен имунитет, в Т-клетките. IgM и по-дълготрайното IgG са само до три-шест месеца, но те и при грипа не са по-различни като трайност.

# 53
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Аз също не смятам да се ваксинирам. Нито да ваксинирам детето.

Виждала съм последици от поставени ваксини, така, че не благосаря.

При нас имаше гласуване за ДО. 80% от родителите казана не. От училището затегнаха мерките. Болни деца и учители няма. Едно дете е под карантина в ЮК, защото са пристигнали от България.

# 54
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Има клетъчен имунитет, в Т-клетките. IgM и по-дълготрайното IgG са само до три-шест месеца, но те и при грипа не са по-различни като трайност.
Има да, ама още не са го показали задълбочено. Иначе рашките и чайниците излъгаха именно в тази графа Simple Smile Това с Т-клетъчния имунитет е любима мантра на тези, които не разбират от имунитет Simple Smile

Така се говори и за хепатит В. Ваксиналните антитела спадат към 12-15 годишна възраст при половината деца. Ама бустер не трябвало щото има т-клетъчен имунитет. Е, сигурно, но и честотата на хроничния В не намалява значимо, макар масовата ваксина да е от 1992. Ще чакаме.
С клетъчния имунитет обясняваме и HPV имунитета, но още чакаме намаление на рака на маточната шийка. А дано. Междувременно ще слагаме и на момчетата да ги пази е от анален рак, че с новите ценности им се качва риска.
Да не си помислите, че съм антиваксър. Не съм. Имам даже пряко участие в имплементирането на някои ваксини в нашия календар. Но имунитетът не е шега и който разбира, пипа внимателно.

Ковид е изумително явление. Никога досега не е имало подобна надпревара за ваксини. Между другото за ХИВ още търсят Simple Smile

# 55
  • София
  • Мнения: 2 756
Лейка, щом тъй и тъй си решила да хвърляш око и на природната медицина, може ли малко разяснение за сланината на гърба при пневмония как се прилага точно? От миналата тема се каня още, но то покрай Тръмп, Виаграта и мис България не остана време Joy Не, сериозно, не мога да си представя колко количество сланина ще трябва за да ми се наложи, примерно, моят гръб. На тънко ли трябва да е нарязана, чиста/осолена, с кожа/без кожа? Колко време? Уж, звучи просто, пък толкова много въпроси?

# 56
  • София
  • Мнения: 7 276
И при белодробна хипертония.

Брей, тази Виагра много мултифункционална била.
A дали лекува мигрена? И въобще тъпа болка от лявата страна да главата - слепоочието, зад ухото и по врата?

Да похваля моята третокласничка. Цял ден на ДО и нито веднъж не се наложи да асистирам с нещо или да напомням, камо ли да подвиквам като на сина ми (гледай си в тетрадката, спри да гледаш телефона, пиши, не се разсейвай). По едно време след плахо почукване на вратата свенливо подаде глава, за да поиска позволение да си сложи нещо да яде Weary Следобеда разходи кучето, сега помага на баща си да сготви.

# 57
  • Мнения: 6 269
    Добре де, Лейка, кажи всъщност изгражда ли се имунитет срещу сарс-ков-2, от който го е преболедувал, или не?

    # 58
    • в страната на чудесата
    • Мнения: 8 293
      Добре де, Лейка, кажи всъщност изгражда ли се имунитет срещу сарс-ков-2, от който го е преболедувал, или не?
      Не знам Simple Smile
      Има случаи на повторни инфекции при колеги. Но са малко. Ще разберем догодина.

      Лейди, ще питам за сланината повече подробности. И дали е осолена или не Simple Smile
      Преподобна Стойна е лекувала успешно туберкулоза като ги е оставяла да спят в обора при овцете. Вероятно някакъв антсгонизъм на бактериите... не знам, наистина Simple Smile
      Аз съм като великия везир Simple Smile - плаща ми султана само за това, което знам, иначе хазната няма да стигне Simple Smile Simple Smile Simple Smile

      # 59
      • Мнения: 19 272
      За ХИВ няма ваксина, но успешно се потиска с лекарства. Не знам защо с Короната толкова се фоусираха върху ваксината, а не върху търсене на лекарство тип Тамифлу, което да може да се пие още при първи симптоми и да пресича размножаването на вируса.  Ремдесивир  дават само на средни до тежки случаи. Ивермектин последно прилагат ли? Ако да, ще е пак само в болници сигурно.

      Аз съм много доволна, че сме ДО.

      Общи условия

      Активация на акаунт