Какво ми препоръча гастроентеролога....

  • 4 659
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
...
При по-малки бебета смяната на млякото може да доведе до усилване на коликите. Може да се провокира и алергия.



Извинявам се на Vivi, че я цитирам от друга тема  без нейно знание, ако има проблем да се изтрие постинга ми  Simple Smile

Та този цитат ме навежда на мисълта, че ако се смесва Фризовом с друга марка мляко може да стане някоя беля  Sad

# 16
  • Мнения: 781
Препоръчвам млеката на Милупа - Аптамил или Милумил. Ивана беше на НАН и не спря да повръща докато не го смених с Аптамил. От тогава няма проблеми.  Peace

# 17
  • Мнения: 2 885
Аз смесвах по препоръка на педиатър 6-7 месеца Аптамил и Фризовом в съотношение 1:2 или 1:1.
Никакъв проблем. И аз се усъмнявах в смесването на различни марки АМ, но след консултация и при липса на проблем при нас...?!
След като го захраних на 6 м. и 5 дена спрях постепенно Фризовома. Сега си пием сутрин и вечер Аптамил.
На 11 месеца сме сега.

# 18
  • Мнения: 1 555
Горещо препоръчвам или Аптамил, или Милумила - ние сме още на Милумил - не е ароматизиран и НЕ СЕ ПЪЛНЕЕ ОТ НЕГО, ако това те притеснява ! Не мога да те посъветвам нищо относно смесването на 2 те млека, защото не ми се е налагало, но бъдете внимателни със честата смяна на млеката, за да не си докарате други неприятности  Praynig дано никога не се случва , разбира се !!!! Успех

# 19
  • Мнения: 1 866
Буболина, аз също ходих на гастроенеролог днес. Моят проблем е подобен на твоя. Аз първо давах НАН, после смених на Аптамил, но нито повръщането спря, нито изхожданията по голяма нужда станаха по-чести, нито пък коликите престанаха. На своя глава взех Аптамил антирефлукс. И детето спря от раз да повръща. Само от 3 дена го давам и още не мога да преценя за коликите и за акото. Но повръщането спря мигновено, а за мен това беше основния проблем. Лекарката ме посъветва да намаля също и дозите мляко. Аз давах по 150 грама доста често, не на всяко хранене обаче. Тя ми каза най-много 130 грама. За запека ми каза да давам по няколко лъжички пюре от сини сливи, но след като навърши 2 месеца. И да захраня най-рано след 4 месеца и половина. Дотогава да си карам с Аптамила антирефлукс и да не го смесвам с никакво друго мляко. Обясни ми също, че около 60 процента от бебетата имат подобни проблеми и само в редки случаи този рефлукс е болестно състояние и предизвиква по-сериозни проблеми, които налагат лечение с медикаменти. Но ние сме били от по-леките случаи и просто трябва да внимаваме с храненето. Каза също, че трябва да го храня на интервали от поне 3 часа. На мен това последното ми е малко трудно да го спазвам, защото като минат 2 часа човекът започва да се сърди и да иска да яде. Особено като съм го оставила на мизерните 120-130 грама. Grinning Не знам какво да те посъветвам да правиш с Фризовома (лекарката ми каза, че той можел да се смесва с обикновено АМ), но споделям с теб моят опит. Антирефлуксното мляко на Аптамил не можело да се смесва с друго. И аз трябва да го давам чисто. Накрая лекарката ми каза, че Аптамила било най-качественото мляко и било много добре, че него съм взела.

Последно исках да ти кажа, че и на мен ми се струва странно, че първо трябва да даваш Фризовома и после нормалното АМ. Нали точно Фризовома е гъстото мляко и би трябвало да послужи за нещо като тапа, така че бебето да не връща млякото.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ви много за подробните отговори  bouquet
Значи два пъти давах Милумил + Фризовом, първия път го дадох отделно, но втория смесено - бебка не повърна нито един път Praynig, само че май се засилиха коликите, но доктора ме предупреди, че може да има такова нещо.
Чакам да ми изпратят оризово брашно и Милумила ще го сгъстявам с него, като изключа Фризовома - мисля, че това ще е добрия вариант, но само го мисля... Thinking

# 21
  • Мнения: 4 428
Ами ние имахме горчив опит с Аптамила Sad
Наложи се да сменям НАН, защото започна да се запича и минахме на Аптамил, защото много хубави отзиви четох за него. Да, но на нас въобще не ни понесе добре. Започнаха колики, стана нервна, не искаше да яде, абе ужас #Crazy Като свърших първата опаковка повече и не купих. Сега сме на Нутрилон и нямаме проблем Peace Така, че просто ще трябва да пробваш и ако бебето ти яде това мляко, което си взела карайте си с него и това е Grinning

# 22
  • Мнения: 243
И ние имахме подобен проблем. След съвет на педиатър започнахме да смесваме Фризолак с Фризовом, но при гастроентеролога се оказа, че е абсолютно грешно. И наистина има логика според мен. Ако можеше да се смесват така млеката самите производители щяха да пуснат на пазара такова мляко, не мислиш ли? Накрая минахме на Аптамил АР и нещата горе-долу се оправиха, но аз допълнително сгъстявах млякото с оризова каша (1-2 лъжички).
Между другото на мен също ми се вижда много това количество мляко. Може и за това да ти повръща... newsm78
Дано да се оправите бързо Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 1 230
На мен също ми се вижда много странно първо Фризовом, по моя опит знам, че каквото и да й дам след Фризовома, го повръща, в коремчето вече се е образувало нещо като тапа и нищо не минава през нея.  Сега е наш ред да отидем до гастроенеролог. Лала не е ли много 150мг за едномесечно бебе? Дъщеря ми яде по 120мг, понякога 90мг, мнооого рядко 150мг. Ако иска повече от 120мг. бутам биберона. Четох някъде, че до мозъчето не достигал бързо сигнала за засищане и бебетата искат още. Затова използвам биберона, за 5 мин. се укротява.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 423
Ами сега Cry Cry Cry Cry????? Страшни колики има от сутринта....след всяко ядене е ужас....освен това повръща малко....вече ми идва да скоча от някъде... Cry

# 25
  • Мнения: 6 164
Крис никога не е имал запек - на Фризолак е, а и наистина явно има ефект от пребиотиците на новия. Thinking
Яденето му е било 1ви месец - 110мл, 2-ри 120, 3ти 130, 4ти - 140, 5ти 150.... Стана ясно нали Laughing ... Твоята бебка е папкала повече и от нас. Ама даваш ли й залъгалка след ядене веднага? baby_neutral Да не би да не реве от глад, а да не е задоволила сукателния рефлекс, защото щом е повръщала от това се е прехранвала, а не е била гладна (спомних си, че пусна тема, че много папка и е лакома). Thinking

# 26
  • София, център
  • Мнения: 687
До колкото знам САМО Фризовом по принцип не трябва да се дава , а винаги да е САМО като добавка към друго мляко. Друг е проблема, че се препоръчва да си се ползва изцяло... ( може би при мнооого тежки случаи).

Аз съм привърженик на Аптамил, ние бяхме с ЖЕСТОК запек и след 4-5 смeни на млеката , най-накрая взехме Аптамил и се родихме Laughing

А логиката на това първо да е гъстото мляко е като....  към брашното да добавяш вода ( гъстото ще си поеме още от по-течното), правиш необходимата гъстота, а не тапа!
 Идеята на лекаря би се изпълнила и със смесване на двете млека предварително... поне аз бих направила така.

# 27
  • Мнения: 273
искам да попитам, как така да дам  1ви месец - 110мл, 2-ри 120, 3ти 130, 4ти - 140, 5ти 150....
тя е 4,100гр - и яде Фризолак 85 а Фризовом -120
на кутията пише че трябва да изяде 120гр
като преяде с Фризолак повръща и запек, а Фризовом изяжда всичкото , неповръща и няма запек и немога да разбера сколко да я храня.
сега лекарката каза да я оставя само на Фризовом
Сега съм Взела Аптамила, но не съм го дала още, дали ще се появят колики,  newsm78 защото при нея за сега няма. но аз я хранех едно ядене Фризолак 85 следващото е Фризовом -120

а от Аптамила не се ли дебелее

Последна редакция: пт, 15 сеп 2006, 09:35 от snejko

# 28
  • София, център
  • Мнения: 687
...

а от Аптамила не се ли дебелее...
Не, то си е до детенце Grinning



# 29
  • Мнения: 273
а как да го направя гъсто, каква е тази оризова каша някаква марка

Общи условия

Активация на акаунт