Какво ми препоръча гастроентеролога....

  • 4 664
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 140
А Милумила харесва ли я, наяжда ли се с него?
С кеф ли го яде?

# 46
  • София
  • Мнения: 4 423
Да, много й харесва, наяжда се, ака... Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 5 140
Щом и тя го харесва и си ака, давай и го и по смело.
Много се притесняваш и е обяснимо.
Нека най накрая това да бъде вашето мляко.
Нацелувай красивата Джули от мен. Hug Heart Eyes  bouquet

# 48
  • София
  • Мнения: 4 423
  bouquet Hug Heart Eyes, благодаря ти, дано на срещата имам повод да се усмихна ( това ще стане, когато минат проблемите).

# 49
  • София, център
  • Мнения: 687
ами харесвай за сега млякото на Аптамил повторих, дори сега изяде 100гр и май малко на зор и доиде нещо се плези и се върти, но неможе да го повърне нещо и си се върти.
аз давам Фризовома веднъж на вечеря в 10ч и тя на другия ден си ака добре в 2ч. и аз не обичам да е запечена защото докато се изака мого се мъчеше , а сега си ака нормално
и става така че яде и едновременно ака Simple Smile и не е запечено

adilandти и сега ли храниш с Аптамил




Да все още, вече сме на Аптамил2  разбира се   Grinning

Ооо да верно, че от Аптамила и ние акаме  докото ядем...

# 50
  • София
  • Мнения: 6 363
Буболина, аз още преди време прочетох, как даваш на двумесечно бебе по 160 грама мляко и се учудих силно, но помислих, че не съм разбрала нещо.
как може да тъпчеш по толкова, наистина? и педито нищо ли не ти е казала досега?
естествено, че ще повръща при положение, че я наливаш така.
бебе на 2 месеца яде по 120 грама на едно ядене. плюс-минус малко...

# 51
  • Мнения: X
Сега просто трябва да спреш с промените и да задържиш така...... Наистина много добре те разбирам, защото и аз минах през какво ли не с моята, и ми иде да дойда да те "напляскам", та да слушаш  Grinning

# 52
  • София
  • Мнения: 3 679
Буболина - браво на малката- щом понася вече млякото.И аз те съветвам да спреш вече както се казва с "експериментите"с млеката- това е чисто приятелски съвет и то от човек който е правил същата грешка като теб- сменях,сменях и то все за доброто на бебето ooooh!
Спряла си се на Милумил- а,на бебка и харесва,ака си нормално,не плаче,ако и коликите са се поукротили- значи всичко е наред.Остани с това мляко и дано не се налага да го сменяш- само -внимавай с количествата- бебето ти е лакумичко-да е живо и здраво- но ти определяш колко да папка- не го прехранвай...
Целувки  bouquet

# 53
  • Мнения: 316
Аз от съвети ще се въздържа, но ще споделя...
В болницата ми храниха бебка с Фризолак и като се прибрахме след 3 дни само на кърма (а се тъпчех с едни сини сливи...) я "изакахме" със сапунче  Shocked Нямам идея дали е от Фризолака или друго ама никакво акане...
По тази причина (и защото имах много малко кърма) за дохранване педито ми препоръча именно Милумил, а бях взела Фризо една кутия за всеки случай и сега така си и стои...
Вече 20 дена някъде сме на Милумил и бебка си ака почти на всяко ядене (рядко пропуска Simple Smile)
Днес станахме на месец и за първи път ми повърна - не можах да я нахраня навреме и се нагълта като пате.
Е, това за повръщането сигурно е много индивидуално, а и аз и давам до 130мл, но на нас Милумила за акането ни е идеален. Сигурно ако регулирате количествата и си останете на Милумил всичко ще е ОК.  Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря на всички Hug, коликите бяха ужасни Confused и се принудих да спра Милумила, оставаме за сега на Фризовом, поне има малко подобрение, не я боли толкова Praynig.
Само едно ми е чудно...кърмачките не могат да знаят колко им изяжда бебето, май проблема е само с тези които хранят с АМ, непрекъснато следене на количеството, ако хапне повече е зле, всичко отдаваме на количеството...
Ако някой има нещо предвид, може да изкаже мнение.

# 55
  • София, център
  • Мнения: 687
При мен проблема беше за това колко изяжда при кърмене и я мерех преди и след всяко!
А с АМ бях облекчена, не натоварена!


Няма преяждане с тесен биберон и милилитри подходящи за възрастта!
В друга тема писах, че
 Когато плачът от коликите и този от глад не е ясно различим от майката ( или просто  бебето не показва и не отчита разлика )... естествено , че първата ти мисъл особено когато кърмиш е че бебе сигурно е гладно. Ок ...Така беше и при нас  в началото! В книгата на Спок или тази за "Моето първо бебе" пише , че детето не различава болката в коремчето дали е от глад или от разтягането на червата и стомахчето от газове! Тоест, когато бебето се дере от колики и ти му предложиш храна то веднага я поема ( за него то изпитва същото като при глад, ПОНЕ ПРИ НАС БЕШЕ ТАКА )...Уви плача се възстановява 10-15 минути след като храненето е приключило. Е тогава вече ми светваше лампичката , че е време за Еспумизан-а, след него нямаше и помен от колика.
Добре де, обаче ако не помагат капките при вашето дете така ( мигновено като при нас ) и то продължава да реве или спира след яденето за около час и после пак проплаква... Отново идва мисълта, че храната пак е нужна..... и така, и така  и майките около мен кърмят ли - кърмят през час-два , претоварват стомахчето на бебенцето, а ефект никакъв....


това е от мен smile3503

# 56
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Имахме проблем с колики и запек до третия месец почти. Трудно се уригваше, симетиконовите капки нямаха кой знае какъв ефект. Сменихме много млека, хидролизирани, соеви, безлактозни ... Мисля че накрая просто го израстна, не я оставяй да пие разпененото на млякото, дръж я права за да изкара всички газчета Simple Smile, повдигни матрачето откъм главата малко с една дебела книга Simple Smile, така няма да повръща  Peace.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 679
...Само едно ми е чудно...кърмачките не могат да знаят колко им изяжда бебето, май проблема е само с тези които хранят с АМ, непрекъснато следене на количеството, ако хапне повече е зле, всичко отдаваме на количеството...
Ако някой има нещо предвид, може да изкаже мнение.
Да споделя малкия ми опит с кърменето Embarassed- сърмих до 45дни,но понеже Валето от както си се е родил си беше лакумник,повръщаше ужасно след хранене....затова педито ми препоръча да го храня не повечеот 10-15мин и край.Така и правех-спирах му папкането и уж помагаше малко но все си мислех че не е нахранен,изцеждах се да видя дали яде-оказа се че добре си папка след като за 1 месец наддаде кило и половина...
Коликите му се появиха някъде като стана на 30дни,но се ограничаваха за са "зверски"след папкането в 21ч- започваха от 21,30до 22,30- ама този час... smile3511
Като се наложи да го дохранвам -дори и да е искал повече от страх да не му стане нещо никога не съм му давала повече от предвиденото за възрастта му- гледах да се движи поне 10гр.под горната граница...Да, плачеше след ядене- ама както ти бях писала,сама стигнах до извода че от лакумия- бързо изяжда всичко и докато разбере че е сит.....слагах залъгалка и този период отмина
На него лично Фризовома му помогна много -за коликите,запека ,повръщането...Колики имахме -както ти казах вечер от 21,30до 22,30 и продължиха само докато стана на 2 месеца...
Това е моето мнение- от страх да не се "подуе от изкуствена храна" никога не съм го прехранвала.Направих му такъв режим,че му давах по-често, но по-малко,хем да е сит ,хем да не му е тежко на коремчето-при нас се получи...
Целувки

# 58
  • Мнения: 273
бебе на 2 месеца яде по 120 грама на едно ядене. плюс-минус малко...
да а бебе на месец и половина яде 120 - 125, защото като изяде 120 в 8:30 и слагам аз биберон и няма оправия дъвче се този биберон час и половина , в 9:30 давам малко вода и пак дъвчем биберон и в 10:5ч е заспала
и ние сме само на Фризовом защото и от Аптамила повърна и два дена не беше акала и го махнах

# 59
  • София, център
  • Мнения: 687
бебе на 2 месеца яде по 120 грама на едно ядене. плюс-минус малко...
да а бебе на месец и половина яде 120 - 125, защото като изяде 120 в 8:30 и слагам аз биберон и няма оправия дъвче се този биберон час и половина , в 9:30 давам малко вода и пак дъвчем биберон и в 10:5ч е заспала
и ние сме само на Фризовом защото и от Аптамила повърна и два дена не беше акала и го махнах


Жалко, че не и е понесъл Аптамила...
А иначе на вашата възрас Мария си седеше будна до 12 часа, но нали не плаче.....все тая Grinning

Общи условия

Активация на акаунт