Готварска печка

  • 16 442
  • 209
  •   1
Отговори
# 60
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Ами защо не си вземете пак печка. До какви пари търсите.

# 61
  • Мнения: 10 251
Предполагам, че за малко над 1000 лв. Може да се вземе хубава печка. Не ми се взимат еднодневки. Чуденката ми е дали да бъде вградена или стояща, тъй като не съм имала вградена.

# 62
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Само кажете какви котлони предпочитате. Керамични, индукционни или газови?

# 63
  • Мнения: 10 251
Мисля, че керамични - никога не съм работила на газ, а индукционните са много специални.

# 64
# 65
  • Мнения: 10 251
Благодаря! Като че ли АЕГ най-много ме влече, но дано покриват претенциите на марката. Амика имахме по едно време малка печка, тип Раховец, но въобще не беше добра, много слаба фурна - не можеше да изпече картофи. Голямата може би е по-мощна, но вече съм с предубеждение към фирмата.

# 66
  • Мнения: 6 842
Може ли някой да даде мнение за тази печка на AEG?
https://www.otto.de/p/aeg-elektro-standherd-ccb544cobw-147546434 … tionId=1475468662
 ММ ме е напънал днес да ходим да купуваме този модел. Проблемът при нас е, че разстоянието е малко и печката трябва да е 50 см ширина. Такива модели не са много, за вграждане няма с този размер, така, че остават свободностоящи.  Недостатъци?  Печките на AEG добри ли са?  Води се добра марка, но дали още е така, последните години качеството на всички уреди падна драстично и нямам доверие. Не искам ММ да ми сменя старата печка, но той твърди, че вече е трудно да я поддържа, можело да стане опасна ( това последното може и да е, за да се съглася за нова). Дали са издържливи, или както повечето неща, работят добре само в срока на гаранцията?  Има ли резервни части у нас?

Чета, че керамичните котлони лесно се надраскват/повреждат. Аз съм свикнала, като извадя тавата от фурната, да я  слагам върху котлоните. Това може и да ги повреди?

ПС Гледам, че фурната е с диапазон 50 - 250 градуса, а моята стара е до 300, като при готвене я ползвам на 300. Тази на AEG дали ще пече достатъчно добре и бързо?

Още един, много важен, според мен, въпрос.
Тези печки имат функция автоматично включване/изключване по време на работа. Разбрах, че тази функция няма как да се елиминира. Преди години, ММ смени старото тостерче БЕЗ такава функция, което ми правеше сандвича за 5 мин. , с ново, което е с такава функция. Сега си чакам сандвича половин час, докато се накандилка да го опече - включва, изключва, пак включва и т.н. Направо ми пили нервите и ме отказа да ползвам тостер вече.
Опасявам се, с тази функция, дали няма и печката да готви много по-бавно?  

От AEG ми обясниха, да пазя плота от захар, че спичала и може да счупи стъкления плот, при опит за чистене. Плота не може да се търка с тел. Ако се получи силно загаряне, какво правя???

Последна редакция: пт, 17 юни 2022, 12:38 от Diorela

# 67
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 236
Ооо не се притеснявай - новите печки са далеч по-бързи от старите Simple Smile
И аз имах притеснения няма ли да надера новия плот затова си взех стъклени дъски за капак Simple Smile По горе в темата съм показала как смених печката и притесненията ми бяха като твоите, но като свикнеш с новата ще се чудиш защо не си я сменила по-рано Simple Smile

Ето така представляват моите дъски за печката имай в предвид че моята е 60 см широка и имах ядове като я поръчах - отдели време да прочетеш упътването Simple Smile И много е пестелива и бързо загрява Simple Smile

# 68
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Диорела, защо не погледнеш готварска печка с индукционни котлони. Пак за стъклени, но не стават червени.
Да, за захарта, наистина може да се одере от самия кристал. Обаче пък да знаеш е голямо удобство. Бързи, икономични, не ръждясват и са много по лесни за чистене. Керамичните с нагревател също.

Аз като като се заиграя на печката, много си играя да изпробвам всичко. Новите просто откъм равномерно печене и бързина, както и качествено изпичане нямат равна.

Ти до какви пари си търсиш печка.

# 69
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 236
Diorela, на тази печка която си показала фурната ще ти е малка иначе е много хубава Simple Smile Аз си избрах с прибиращи се бутони за да не се капят и цапат и като се приберат копчетата става гладка и лесно се забърсва Simple Smile

# 70
  • Мнения: 6 842
Благодаря ви за отговорите и успокоението. Simple Smile Още не сме я купили, вчера реагирах на нож, че ми дойде с елемент  на изненада.
За индукционни котлони не искам и да чуя, че трябва и тенджерите да сменям. А и технологията ще ми дойде в повече, да не виждам къде е котлона.
pvacheva, наясно съм ,че фурната е малка, но нямаме място за 60 см. ширина. И сегашната ми печка е по-тясна, преди години взех точния размер на фурната и със сантиметърчето си търсих най-голямата тава, която влиза в нея. Laughing
Цената е малко под 900 лв., приемлива е за  AEG. За съжаление тази не е с прибиращи се бутони, гледах и такива модели на AEG които с за бг пазар. Не си заслужава заради такива екстри някоя и друга стотачка отгоре, според мен, де.
Ще трябва и някакъв капак, но нямам желание да е стъклен, да го мисля и него.
Не зная дали е хубава, затова ви питах тук.  И упътване най-вероятно няма да мога да прочета, че този модел не е за бг пазар и предполагам е на немски, а аз съм "нихт ферщейн".  
Предполагам, че няма да ползвам повечето функции, а само стандартните. За мен е важно да се готвят бързо нещата. В магазина ми казаха, че фурната ще пече по-бавно от моята, заради по-ниските градуси - 250 и функцията включи/изключи. Но ще трябва д го преживея някак. ММ зае позиция д си трае и да ме остави да "узрея", но ми подхвърля от време на време, че нашата вече започва да става опасна и ми дава за пример, че 1 ключ не изключваше наскоро, та дърпах щепсела. Нямало да може да я ремонтира още дълго.
Ооох, май ще се наложи да се съглася.

ПС Предупредих, да не си мисли някой, че ще хукна ентусиазирано да готвя, за да тествам нова печка, ако това е целта. Laughing Joy

ЕДИТ

Бихте ли ми помогнали,  по какво се различават тези 2 модела, нищо не разбирам, чета разни работи, но нямам идея. Като не съм ползвала подобно нещо. Цената е близка, вторият модел е с прибиращи се копчета. На първата пише "Многофункционална фурна SurroundCook",  а на втората "мултифункционална фурна" + някаква опция Air Fry, за вкус на пържено без мазнина и PlusSteam - добавя пара в началото на готвенето. Първия модел няма ли такива функции?  А вторият не готви ли отвсякъде във фурната, или си го превеждам прекалено буквално?
Може да се престраша да ползвам някоя екстра с времето. Simple Smile

CCB544COBW
https://www.aeg.de/kitchen/cooking/cookers/electric-cooker/ccb544cobw/

CCB56470BW
https://electron.bg/aeg-ccb56470bw-gotvarska-pechka-elektrichesk … ala-p-342490.html

Последна редакция: сб, 18 юни 2022, 14:53 от Diorela

# 71
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 236
Не разбирам немски но категорично съм за модела с повече функции - втората е на български много ми харесва  Simple Smile И като я вземеш да се похвалиш тук със снимка Simple Smile

# 72
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Диорела, дълбоко се съмнявам, че готвиш само в алуминий и мед но щом си казала без индукция да е.
https://www.technopolis.bg/bg/Elektricheski-gotvarski-pechki/Got … CS5350WA/p/702427

# 73
  • Мнения: 6 842
pvacheva, гугъл превода от немски е доста добър, така опитах да ги сравня. Но проблем е при мен, че нищо не разбирам от техника.
Васил Василев, тази по-добра ли е от 2-те на AEG,  които пуснах? Да разбирам ли, че според теб Горенье са по-добри от AEG?  Това, което и направи впечатление е, че при еднакви размери на печката, GORENJE ECS5350WA, е 70 л обем, а  двете на AEG са 58 литра. Това не означава ли, че Горенье е с по-тънки стени? От къде идва тази разлика?
Какво е КАТАЛИТИЧНИ ПАНЕЛИ ?

ПС ММ каза, че ще трябва да сменяме доста съдове, не били за индукционна. Ние не сме млади, не купуваме нови съдове, при положение, че старите ни вършат идеална работа.

Единственото, което разбрах е, че Air Fry било тавичка с дупки.

Последна редакция: нд, 19 юни 2022, 12:57 от Diorela

# 74
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Разликата от обема идва от това, че Горение има по-висока и по-дълбока фурна.
Иначе. Като качество, без да си кривя душата АЕГ са по-издръжливи. Аз имам 2 Горенията и 1 АЕГ. Фурната при АЕГ е направена с много по-кадърно обвита ламарина. При Горение пък, много ми харесва как пече. Много е удобна като функции и бърза.

Катаритичен панел представлява грапава стена на която мръсотията не си личи. Изгаря по-нея. Те са консумативи и се сменят след 3 години примерно.
Има и с Акваклийн почистване. Моите на Горение са такива. Страниците са глатки и релсите на които стои скарата се махат и се мие много лесно.

Общи условия

Активация на акаунт