За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 226
  • 753
  •   1
Отговори
# 345
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
А предварително трябва ли да се затоплят листите, те са си изпечени и готови за консумация, нали?
Готови са, топлиш по желание, но внимателно, че стават чупливи за завиване.
Иначе плънката може да е... безброй варианти.
Слагала съм и останала яхния.
Може да сложиш сирена, поне едно топящо + друго ако искаш, да прегънеш на две и да запечеш така на сух тиган за кратко - това е Кесадия. Или класическат - печено месо с някакъв сос и зелечнчуци - готвени, сурови.... ако ти остане печено пиле/друго месо с картофи - в лаваш/тортила.
Ето нашата вечеря от преди два дни

Скрит текст:
Пилешка шаварма с млечно -таханов сос и домашни тортили

# 346
  • Мнения: 3 417
Да, лаваш. Благодаря, момичета Flowers Hibiscus
Сега ще разгледам предложенията и довечера смятам това да е вечерята.
А предварително трябва ли да се затоплят листите, те са си изпечени и готови за консумация, нали?
Може да затоплиш на грил тиган или какъвто и да е там незалепващ такъв
Аз правя банички или пици - или пък намазвам леко с кетчуп или може масло - слагам - колбас - кашкавал  навивам на руло и леко запичам . Банички - цигар бюрек / мажа със сирене натрошено в яйце и с магданоз - навивам на руло и пържа в леко намаслен тиган / печене като на гюзлеми - не е точно пържене /
Може да се ядат и само така вместо хляб . Баница си става прилична с тях .
Може да им измислиш куп приложения . Мисля  че и сладък вариант също - нещо като щрудел или тиквеник

# 347
  • Мнения: 5 149
Точно имам едно пиле с картофи, което остана малко и в комбинация с лаваша ще стане една прилична вечеря.
Като чета колко начина има за лаваш с различни продукти се чудя досега защо не съм купувала Blush

# 348
  • Мнения: 3 417
Точно имам едно пиле с картофи, което остана малко и в комбинация с лаваша ще стане една прилична вечеря.
Като чета колко начина има за лаваш с различни продукти се чудя досега защо не съм купувала Blush
Пролетта като се изхранвах два месеца предимно с лаваш . Какви ли не неща измислях с него .
Може да надникнеш за рецепти в гугъл - в ютуб има също . Руски има много интересни . Турски и т.н.

# 349
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Бюти, забравих да кажа, че можеш да си направиш и тортила чипс - идеален акомпанимент към крем супа вместо крутоните или към салати, или просто  така с бира или друго.
Просто забъркваш подправки по желание с малко олио и намазваш с четка лаваша/тортилата, нарязваш на желаните по размер и форма парчета и запичаш в загрята фурна за 1-2 мин., непременно наблюдавай, че изгарят супер бързо.
Имам толкова снимки с примери...

# 350
  • София
  • Мнения: 3 041
Подсладеното кондензирано мляко от Лидл карамелено ли е?
Не,ако е варено тогава прилича на карамел.

# 351
  • Мнения: 3 417
Подсладеното кондензирано мляко от Лидл карамелено ли е?
Не,ако е варено тогава прилича на карамел.
Можете да си го сварите и става карамелено .
Има разни клипчета и рецепти

# 352
  • Мнения: 9 573
Каква е тази кайма в Березка?

# 353
  • Мнения: 1 725
Здравейте, случвало ви се е желатина излят в студена смес от заквасена сметана и цедено кисело мляко да стане на конци. Изхабих малко материал сега, но се чудя как да постигна нормалния ефект, да се разнесе и поеме от сместтта, за дса стане стегната заливка от торта.

# 354
  • Мнения: 2 638
Бил е топъл, а сместа студена.

# 355
  • Мнения: 7 119
Нямам голям опит с нудълс, затова искам да попитам- пакетче 250 грама за колко порции е?
Ето ги

# 356
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Пипи, аз съдя по дозата с пастата, то нали и това е все тесто, ама азиатско.  Та пастата (разбира се сурова) е 100г на порция. Друг е въпросът, че някой хора слагат повече паста/нудли и по-малко от останалото. Аз съм обратно и съответно ползвам по-малко за порция.

# 357
  • Мнения: 7 119
Morena, благодаря ти за отговора. Сложих целия пакет. Доста са, но ще дояждаме утре, здраве да е.

# 358
  • София
  • Мнения: 11 732
По стечение на обстоятелствата се сдобих с микровълнова. Хич не съм много доволна, стои ми като паметник,  само я поглеждам и ми е като пирон в окото,  защо не обичам ли, защото обичам чисти плотове , но.........това е положението, Марчев си я искаше , да си топли сандвичите, дрън-дрън та пляс. Та да питам за колко време се топи шоколад, като минути/секунди  и как е по-добре на водна баня или е същото и няма значение, благодаря!!

# 359
  • Мнения: 7 295
Знаеш , че не съм спец , но споделям как аз действам с моята "баба"- микровеле на 20 год.почти:
Скрит текст:
масло и шоколад разстопявам на ниска мощност, в купичка с капак , за две/три минути , като спирам и разбърквам няколко пъти ( според количеството), понякога и по-малко от 2 мин.стигат. Макс.мощност при мен е 900 W, с копчето променям на 400W.

Общи условия

Активация на акаунт