За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 262
  • 753
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 6 713
Здравейте,

искам да попитам - булгур и грухана пшеница едно и също ли са?

# 331
  • Варна
  • Мнения: 14 555
Не. Булгурът е ситно смляно жито. Груханата пшеница е счукана, с по-едри частици.

Последна редакция: вт, 01 дек 2020, 11:00 от Viviana91

# 332
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Здравейте,

искам да попитам - булгур и грухана пшеница едно и също ли са?
Не.
Цитат
Булгурът е пълнозърнеста храна. Обикновено се продава бланширан, изсушен и частично обелен. Различава се от натрошената пшеница по това, че е предварително попарен....

# 333
  • Мнения: 1 210
Здравейте! Блатовете за торта Медовик как могат да се съхранят за по-дълго време? Могат ли да се замразяват?

# 334
  • Мнения: 2 643
Какво мога да направя с кайма от съомга? Продават хубава кайма в Беръозка, аз я харесвам на кюфтета, но децата не ги харесват.

# 335
  • Мнения: 381
Здравейте, как е най-добре да се приготви сом? Четох в интернет,но има противоречиви мнения. Някои казват,че не се пържи, защото е мазна риба. Нашият е килограм и нещо, не е голям, предполагам няма да бъде толкова мазен и ще може да се изпържи?

# 336
  • Мнения: 780
Купих едни равиоли полуфабрикат с пълнеж от пекорино, рикота и мед. Сега се чудя с какъв сос да ги обединя. Видях идея за пържени и поляти с мед, сос от бяло вино и масло, а аз мислех за сос от сметана и малко горчица. Моля за помощ!

Аз правя дресинг с изцеден лимонов сок, малко сол, мъничко мед, зехтин... Ръся ги с прясно смлян черен пипер на вкус, заливам ги докато са горещи (даже на моите слагам и малко ситно нарязан лук).

# 337
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Какво мога да направя с кайма от съомга? Продават хубава кайма в Беръозка, аз я харесвам на кюфтета, но децата не ги харесват.
Кюфтета от сьомга правя като половината смес е с дребни парчета.
Иначе може да запържиш каймата и да приготвиш с нудли  по азиатски  или с паста.


*Freya*, аз съм пържила сом (беше голям от собствен улов)  и е много вкусен. Та виж колко е мазен и пържи или печи - и така ще е вкусно.

# 338
  • Мнения: 1 210
Подсладеното кондензирано мляко от Лидл карамелено ли е?

# 339
  • София
  • Мнения: 11 047
Какво мога да направя с кайма от съомга? Продават хубава кайма в Беръозка, аз я харесвам на кюфтета, но децата не ги харесват.

Плънка за пелмени.

# 340
  • Мнения: 3 417
Не знам колко е кулинарен въпроса , но правили ли сте турски чай във френска преса и какво съотношение- вода - чай трябва да е ?
Някакви там пинизи други има ли
Благодаря

# 341
  • Мнения: 5 167
За първи път купих традиционен арменски хляб, много тънички листи. Какво да приготвя с тях?

# 342
  • Мнения: 3 417
За първи път купих традиционен арменски хляб, много тънички листи. Какво да приготвя с тях?
Лаваш ли ? https://www.youtube.com/watch?v=3D7eHKnOWqY

# 343
  • Мнения: 9 147
https://pep-4o.blogspot.com/search?q=%D0%9B%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%88&m=1 Ето предложение от мен но всъщност можеш да импровизираш много плънки при лаваша
Сомът си е вкусен пържен независимо Малък или голям

# 344
  • Мнения: 5 167
Да, лаваш. Благодаря, момичета Flowers Hibiscus
Сега ще разгледам предложенията и довечера смятам това да е вечерята.
А предварително трябва ли да се затоплят листите, те са си изпечени и готови за консумация, нали?

Общи условия

Активация на акаунт