Професионални серии за коса 142

  • 37 698
  • 801
  •   1
Отговори
# 510
  • UK
  • Мнения: 957
Привет, включвам се с въпрос относно Kérastase Genesis Serum Anti-Chute Fortifiant Hair Oil. Има ли някой с отзиви и доколко е икономичен?
Косата ми е леко чуплива със склонност към накъсване, третирам само със сешоар след къпане (и въпреки всичко се къса и пада) и се оглеждам за серията Генезис. Също така каква е разликата между двата шампоана Genesis Bain Hydra-Fortifiant Shampoo и Kérastase Genesis Bain Nutri-Fortifiant Shampoo, и двата го дават за накъсваща се коса, но мисля, че първия се препоръчва при по-тънка, така ли е? Благодаря предварително Simple Smile

# 511
  • Мнения: 4 246
Да, прозрачния Генезис е за тънка коса. Simple Smile

# 512
  • Мнения: 1 224
Миналата година си купих четката на тенгъл тийзър голяма реклама голямо нещо. А разлика не виждам. Много ми наелектризира косата. Мисля да пробвам тази на макадамия,но малко не ми се рискува.

# 513
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Отдавна не ползвам четки, единствено гребен от гваяково дърво и то рядко. Моят е подобен на този
https://remedium.bg/magnum-natural-greben-za-kosa-ot-gvayakovo-d … azhka-303-20253/p

само че е с по едри и широки зъбци. Не наелектризира, не скубе, не дращи скалпа. Перфектен!

# 514
  • Мнения: 1 666
Може ли да помоля някой да сравни шампоана за обем на Ланза с този за изтощена коса на същата марка?

# 515
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Най-любимата  ни четка вкъщи и за ресане и за сушене със щерката е ето тази, крадем си я непрекъснато, но вече е много стара - поне 10 год и се разпада:
Boar bristles & 5 in diameter + ceramic!


Имам специална уж само за ресане на ОГ, но не се залюбихме силно, въпреки, че е приятна за ползване!


Имам и ОГ със boar четина, както и първата, но не, не е същото... малко гъста идва, малко малка!

Последна редакция: пт, 27 ное 2020, 00:53 от Agent Provocateur

# 516
  • У дома !
  • Мнения: 700
Аз си реша косата само мокра, веднага след като поставя маската. После се изправям със сешоар или я намачквам с крем за къдрици и оставям да изсъхне сама. Така до следващото миене, тоест никога не се реша на сухо. Когато съм го правила, винаги косата ми става ужасна, бухнала и наелектризирана.
Четката за сешоар от която съм много доволна и използвам повече от 5 г. вече, е на Макадамия от биволски косъм. А тази, с която се реша под душа е на tangle teezar.
Имам здрава, боядисана коса (без амоняк) под раменете и от време на време ползвам професионални серии, предимно на лореал и керастаз.

# 517
  • Мнения: 1 997
Имам специална уж само за ресане на ОГ, но нямам не се залюбихме силно, въпреки, че е приятна за ползване!
Съжалявам, че изпуснах комплекта на Мароканойл с маслото и такъв тип четка.
Изглеждат мн удобни.
Аз умувах за четките на ФК но ги нямаше да ги видя на живо в магазина Sad

# 518
  • Мнения: 336
Момичета, някой ползвал ли е и може ли да сравни серумите  Marakesh endz и Kerastase Resistance serum therapiste? Имам Маракеш и се чудя дали са взаимозаменяеми, т.к. взех останалите продукти на therapiste серията и още не съм убедена, че ми е необходим и серума.

# 519
  • София
  • Мнения: 299
Включвам се с любимата ми четка за разресване Hercules Sägemann. От години я ползвам и съм много доволна. Подарила съм поне 3 и забелязвам, че тези, които са я получили като подарък също я подаряват. Laughing

Разресва идеално и разплита възли без да накъсва. Като недостатък мога да изтъкна трудното и почистване. С времето естествените косми се набиват с малки власинки и е досадно махането им, но въпреки това не я заменям - само подновявам.

https://2styrkela.com/chetka-za-kosa-hercules-sgemann-9046.html

# 520
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Моята е същата. Имам я от години, но дълго време ползвах макадамия. Тази е в пъти по добра. Препоръчвам я.

# 521
  • Мнения: 417
Здравейте,купих от емаг въртящата четка
https://www.emag.bg/elektricheska-chetka-za-kosa-rowenta-brush-a … 0f0/pd/DBXVS7BBM/
Много ми хареса ,подарък за свеки е ,но я изпробвах  Laughing
Въпросът ми към вас е какъв продукт да й купя ,за да нанася преди ,за лека фиксация,задържане на ефекта ,косата е руса твърда гъста леко фризи ,бяхте споделили за спрей на лореал, хем термо, хем за преса ,задържал ефекта и на другия ден....

# 522
  • Мнения: 1 666
https://agorabbeauty.com/termozashtiten-spray-loreal-constructor-150-ml
Този е спреят на Лореал. Но аз по-скоро бих те посъветвала да й вземеш някакъв крем за изправяне, щом казваш, че косата е руса, вероятно изтощена и фризи.

# 523
  • Мнения: 659
Здравейте, можете ли да ми препоръчате хубави витамини за коса?

# 524
  • Мнения: 989
Здравейте!
Наскоро купих Oright Curl Enhancing Cream и го използвам вече два пъти, но не ми харесва резултата - косата ми стои твърда, на клечки и няма и помен от чупки. Какво направих снощи например: скалп - ампула Napura Anagen за 3 часа, дължини - силно хидратиращ балсам Philip Kingsley Moisture Extreme Enriching Conditioner също за 3 часа, измиване - първо с шампоан Napura Stamigen, второ с  Mediceuticals Bioclenz, после Marrakesh Endz и термо Napura, накрая Oright Curl Enhancing Cream колкото 2 лешника. Изсуших с дифузер и ме е срам да си покажа косата в момента. Може би трябва да уточня, че е с тънък косъм, светло руса, с дължина до ключиците, чуплива до ниво 2а-2b. Предполагам, че пръст има крема за къдрици, тъй като този протокол съм го правила и преди (без него), като резултатът е бил задоволителен (за разлика от сега).
Има ли друг с подобни впечатления от този крем? Възможно ли е да не съм преценила правилно количеството или момента на поставянето му?

Общи условия

Активация на акаунт