Кой и как краде храната на децата ни!

  • 4 464
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 176
Като чета всичко дотук си мисля колко ли плюсове остават ЗА изпращането на детето в детска градина, ползването на детска кухня и...май това остана от "привилегиите", които майките могат да ползват ако са достатъчно смели  Close
 

# 16
  • Мнения: 286
Аз малко ще се отклоня от темата, но ми се иска да споделя, че като студентка имах съквартирантка, чиято майка работеше като старша сестра в болница. Ами приборите за ядене, чинии, чаши, чаршафите, нощниците, чехли, дори бельото й беше с печат на болницата. Разполагаше с всякакви лекарства /' с дефламол например си лъскаше обувките/. Всичко това е КРАДЕНО. И не е само тя, представете си що народ краде от болниците ... ама всеки краде откъдето може в тая държава! smile3514

# 17
  • Мнения: 878
ами момичета много ми е мъчно ,но е така ,защото си мълчим и защото ние си ги избираме такива управниците.Как пък един не се заинтересова не с колко скъп костюм ще отиде на работа.........или колко деца ще останат гледни за да може той да се вози в последен модел Мерцедес??????????????Няма и да стане......като сме такава стадна държава.........Но все пак си мисля ,че ако има достатъчно силно влияние ,особенно от нас - майките ,ако сме по-твърди ,може и нещата да се оправят.
Спомнете си как държавата се засрами от молбата на едни роми до Брюксел ,за това ,че не са спазени правата им и са ощетени.
Ами ако и ние направим постъпления с нередностите около закона за правата на детето ????/Ще гледат Европа през крив макарон наш'те политици.
По-голяма сила от нас няма ,така ,че можем да го използваме!
 Hug Hug Hug  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 942
Давам ти ЕВАЛА момиче   bouquet Не спирай до тук, вече не е достатъчно само да се възмущаваме, трябва да ПРАВИМ НЕЩО за да се оправят нещата.

# 19
  • Мнения: 878
сериозно мами,ако има мама юрист тук ,нека да каже как можем да подадем иск срещу държавата ,че не се зачитат никакви права ,нито на бременните жени,нито на младиде майки,нито на децата ни ,и то от всички възрасти.
Сигурна съм ,че ще има жестоки проверки и санкции от Европа.
Не може така да се отнасят с нас.....ами те животинските видове от червената книга ги гледат по-добре  Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 6 743
 #Crazy Shocked #Crazy Shocked #Crazy
Това е ужасно  Sad

# 21
  • Мнения: 903
И да напуснеш няма да промениш нищо.... просто трябва да се осведомят хора , които биха могли да променят нещата.

# 22
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
това е струва ми се общоизвестен факт и се случва във всички ясли и детски градини в страната ни  #Cussing out
освен че си "похапва на корем" помощният персонал друга често срещана злоупотреба е че това което се готви е задължително да бъде приготвено по специален рецептурник. Е, ако някой слага 2/3 от необходимото количество пак добре. Спестената храна се префактурира ако разбирате какво имам предвид. /остава им налична и домакинката взема фактура за нея втори път а не получава реално стока защото тя вечи си е там - спестена/ - така си лапват и суха пара, която естествено се делка мужду определен крък хора - обикновенно - домакинката, директора и този който издава фалшивата фактура
но нали се сещате че българина си казва "аз съм при кацата с меда и да не си оближа пръстите" "сега ми се е паднало"
незнам докога ще бъде така, но това го има още веднъж казвам във всички ДЪРЖАВНИ детски заведения
може би ако започне да се шуми по въпроса и да се проверат две-три места и това да се докаже ще се стреснат и ще понамалт кражбите, но няма и да ги спрат.

# 23
  • Мнения: 209
И аз съм възмутена от кражбите на храна в детските заведения
Особено като видя че дъщеря ми ще има кремвирши за обяд настръхвам Представям си какви кремвирши и каква кайма купуват в градината Аз категорично съм и забранила да яде кремвирши там
По стечение на обстоятелствата живяхме две години в провинцията Там малката посещаваше местната най-елитна градина и понеже децата на всички хора по така ходеха там градината наистина беше на ниво Сутрин като я водех цялата градина миришеше на прясно изпечена закуска / милинки, банички и какво ли още не / Детето винаги напълняваше като ходеше на градина и отслабваше ако я спра за една седмица А таксата там е 20 лева  newsm78 Просто не се краде
Не им ли е грях на душата на тия хора да лишават подрастващите дечица от необходимото количество и качество храна  #2gunfire

# 24
  • Мнения: 5 183
Честно казано винаги съм си мислела, че е така........и въпреки това се надявах да не е........освен това си мисля, че си взимат от сапуните, тоалетната хартия, белината и всичко останало........

Така е, за съжаление... 100 % съм сигурна
Аз пък имам информация от дом за сираци и съвсем мъни4ки бебенца, изоставени. В такива домове вси4ки дарения, които са под формата на детска и бебешка козметика, игра4ки, лакомства ... първо се разпределят сред персонала и после каквото /ако/ остане, има и за мъниците  Embarassed Cry

# 25
  • Мнения: 326
Винаги съм подозирала, че има такива неща в дет.градини, до момента, в който най-добрата ми приятелка /и много добра майка!/ стана касиер-домакин на една такава и за жалост лошите ми мисли станаха реалност. Виждаме се първия работен ден и тя рев, рев - разказа ми нещо подобно на разказа на авторката на темата. Вторият ден тя и директорката разговор на 4-ри очи - резултатът беше, че на третия ден тя й намекна, че не е лошо да прекратят трудовия договор по взаимно съгласие. Приятелката ми щеше да го направи, но аз я спрях. Написахме жалба до кмета с копие до министерството и до данъчното. Всеки от тях направи независима проверка и резултатът е, че дечицата си имат нова директорка и вече за всички има папкане и забележете - най-накрая до тях достигат дарения и материални жестове /ако мога така да ги нарека/, тъй като в тази детска градина учат и деца лишени от родителски грижи.
Човек трябва и е длъжен да търси правата си - само така ще се оправим и ние тук, в България! Желая успех!

# 26
Това което се случва наистина е много грозно   ShockedЗа съжаление обаче това е днешната реалност CrazyДецата ни са ощетени за каквото се сетите  #Cussing outНаистина смятам,че трябва да се направи нещо по въпроса но то трябва да бъде на национално ниво.Би трябвало да се алармират определените за това инстанции(въпреки че не съм сигурна за тяхното незнание)според мен е добра идея да се аармира и в медиите ConfusedНяма кой друг да тръгне да защитава правата на децата освен ние,което всъщност е още по-тъжно в случая #Cussing out

# 27
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
В детските градини на лелките се полага храна,а на учителките-не(поне така е в нашата община).Защото работната им смяна е от 7-13ч. или 12-17ч.Всички ядат като за световно.Няма какво да се прави.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Аз имах приятелка,чиято майка работеше в дом майка и дете,у тях съм виждала много кутии АМ... така отгледаха 3 внука. А кажете ми как се краде от залъка на бебе без родители...   censored

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Всичко си зависи от директорката .Преди години съм работила в детска градина, и нямаше нищо общо с описаното. Когато взимах храната за децата, черпаците супа и второ бяха на бройка+порции за мен и двете госпожи. Когато десертът беше плод /напр.ябълка/, се знаеше, по 1/2 ябълка на дете, и пак беше под бройка. Всичко се мие и стерилизира след всяко хранене/ дори чашките,  от които пият вода/. Свекърва ми сега работи като лелка /в друга градина/ и мога да кажа, че са много внимателни с децата, особено за яденето.  Явно е въпрос на човещина.

Общи условия

Активация на акаунт