Дистанционно обучение за учениците - Teмa 12 /ноември 2020 г./

  • 39 369
  • 1 357
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 324
Нова тема, нови заповеди Stuck Out Tongue Winking Eye

# 16
  • Мнения: 2 884
Аз вече твърдо съм за ДО.

Последна редакция: чт, 12 ное 2020, 05:58 от Mia Rulana

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
В крайна сметка колко заповеди има и коя е последната? В някои пише от 5ти клас, в някои - да си решават областните. Последно? Съвсем се обърках. В нашия град уж регионалния щаб нареди да са от 6ти клас на ДО, ама 70% от прогимназиите са от 5ти по настояване на техните директори. Пускат се едни заповеди и после пак е според кой както си реши.

Последна редакция: чт, 12 ное 2020, 04:04 от Irene Adler

# 18
  • Мнения: 236
Няма шанс да се разчита на съзнанието на повечето хора. Дано обявят ДО за всички ученици в отчаян опит да се ограничи заразата!
А това, което прочетох назад в темите- че заобиколно принуждават родители да не пускат молба за обучение в електронна среда и че дете, което седи в клас с маска, отнася подигравателни коментари от учители- направо нямам думи!

# 19
  • София
  • Мнения: 5 285
Едното ми дете е 5 клас. Вчера вече бях в леглото, когато приятелка ми писа за последната заповед, според която от днес и 5 клас в София е онлайн. Разбуних духовете в групата на класа, където всички ми показаха коментара на г-жа Ф, където 5 клас няма. Късно беше за класната, но все пак някой й написа ред по Вайбър - съвсем нормално, коментар още няма, те хората нощем спят. В Школо нищо не пише, колкото и да четем, не можем да се ориентираме днес да ходи ли детето на училище или не. В крайна сметка ако трябва да ходи и не иде, ще има неизвинено отсъствие. Ако не трябва да ходи, а отиде, но го върнат, може да не успее да се прибере навреме за онлайн час, пак ще има неизвинено отсъствие. Прекрасен ден, хора, да се чудиш чай ли да пиеш или да се обесиш.
Пазете се, доколкото е възможно.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Петокласниците са присъствени, защото са под 12 години и формално не могат да остават сами. Това не помня кой го каза снощи май в някакви новини или чух Фандъкова. Вече ми се слива кой какво е казал, само маркирам някакви неща, които ми се сторят важни.

Да, Ангелов иска да командва парада, а и образователния нещо го избутаха в ъгъла. Или той не смее да се покаже покрай историята с балончетата, дето не се смесвали.

Последна редакция: чт, 12 ное 2020, 06:22 от Andariel

# 21
  • Мнения: 8 237
Да се запиша с петокласник Simple Smile
Може би на финала някой ще разбере каква е финалната заповед за тях.
В рамките на един ден няколко заповеди с различно тълкувание.
И всичките дето са ги писали са учили присъствено.
Твърдо съм за ДО. Ама нашето училище пусна една анкета преди 3 сесмици. Пък то от тогава до сега София пламна.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 181
В момента по Нова е министърът на образованието.
Малките ученици били пренасяли по-малко заразата.
Областните щабове ще взимат сами решение кои да минат на ДО. Става въпрос за от 5 до 12 клас.

Последна редакция: чт, 12 ное 2020, 08:14 от Sunny bunny

# 23
  • Мнения: 1 011
В момента по Нова е министърът на образованието.
Малките ученици били пренасяли по-малко заразата.

И той как го е установил това?

# 24
  • София
  • Мнения: 2 181
Затова написах "били".

# 25
  • Мнения: 8 237
Ами така са му казали на човека.
Иначе няма да спечелят изборите.

# 26
  • Мнения: 2 208
В момента по Нова е министърът на образованието.
Малките ученици били пренасяли по-малко заразата.

И той как го е установил това?
Звездите му го говорят.
Пресен случай извън София. Дете начален курс със симптоми за ковид. Преди симптомите учителката му след ваканцията е доказана положителна на ковид. Дошла заместничка, и тя се разболяла. Майката се обажда в училище да предупреди, а от там я помолили да не го тества за да не ги карантинират....

Ето по този начин малките деца "не пренасят" вируса!

И мисля, че е крайно време да си извадим главата от пясъка, да си махнем капаците от очите, да хвърлим розовите очила и да погледнем истината в очите.

# 27
  • София
  • Мнения: 12 095
В момента по Нова е министърът на образованието.
Малките ученици били пренасяли по-малко заразата.

И той как го е установил това?
Сигурно по-малко пътуват с ГТ сами за училище. Иначе единствената логика е, че трябва да плащат обезщетение на един от родителите, за да стои с тях вкъщи. В Европа приеха, че ако си с дете под 12 на ДО вкъщи не могжеш да си хоум офис, защото на практика не можеш наистина да работиш.

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да се запиша с петокласник Simple Smile
Може би на финала някой ще разбере каква е финалната заповед за тях.
В рамките на един ден няколко заповеди с различно тълкувание.
И всичките дето са ги писали са учили присъствено.
Твърдо съм за ДО. Ама нашето училище пусна една анкета преди 3 сесмици. Пък то от тогава до сега София пламна.
Бихте ли посочили какво точно е различното, имам предвид ако има противоречие или разминаване.
Благодаря.

Иначе както казах и в предходната тема - в нашия град повечето училища минаваме днес на присъствено(поне не съм чула някое училище да е взело решение да остане в ОРЕС) и май всички сме с по 30 мин. час.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Считате ли, че има шанс скоро 1-4 клас и тях да включат за ДО? Знам, че някои родители се притесняват заради работата си. Но пък защо малките да бъдат оставяни под риск??
Задавам същия въпрос. Те явно не са толкова мили на родителите си или пък учителите и родителите им са безсмъртни и вирус не ги лови или... Не знам.

Общи условия

Активация на акаунт