Обич по навик

  • 3 906
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 492
Ох, как ме хваща яд на такива мъже.
Как очаква той да се оправят нещата?
Казал ти в очите, че му минал огъня и какво - чудеса ли да направиш?
Гледай си детенцето/да ти е живо и здраво/ а на него му покажи, че го обичаш. Ако не го оцени - да си тръгва. Не можеш да го задържиш на сила. Дори и да успееш, рано или късно той пак ще си отиде.
Не допускай да те манипулира и да се унижаваш, влачейки се в краката му. На повечето мъже това им харесва и ако усети, че се подаваш, ми е жал за теб още от сега.
Успех. Надявам се това да е нещо моментно и нещата да се нормализират.

# 16
  • Мнения: 6 167
Ивинявай, че ще се изразя така за жъжа ти, ама - ТОЙ Е БОКЛУК!
Явно не му пука нито за теб, нито за детенцето... Не се унижавай, ако той си търси причина да си тръгне, изпревари го и му отвори ШИРОКО външната врата!
Със сигурност ще намериш мъж, който да те обича с цялата си душа!
А пък може и настоящия да се осъзнае впоследствие какво е загубил и да ти дойде на колене  smile3503
Прегръщам те  Hug


 #Crazy Това пък как го реши?
Всички мъже, които престанат да обичат ли са боклуци?  Rolling Eyes

опитвам се да бъда съгласна, но не мога.
'преставането да обичаш' как става?
и дава ли ти право да си тръгнеш без да си положил усилия  
за това семейство да се запази!?

виж какво е казал " Ако нещата не се оправят , щял да си тръгне..."
какво ще стане, ако съпругата в момента каже
 " Ох, нещо не ме кефи да съм майка, мисля да те напусна ..
оставям ти детето, просто нямам вече огън и желание"...или
" Добре тръгвай си, вземи си и детето, че искам да си живея както преди?"

и защо той се чуства свободен да каже подобни неща, а тя не?

хората, които поемат отговорност да създадат семейство и да имат детенце
не могат просто така да се оттеглят, защото го няма вече огъня.
семействата преминават през различни фази.
и двама души преминават през тези фази заедно, не поотделно
има семейни консултации, има психолози, има .. литература, ако щеш,
тези неща не са паднали просто така само за 'западняците'.

нещата са измислени, за отговорни хора, които разбират, че като вече не е също не можеш да джитнеш като 14годишен!

в този смисъл, ако съпруга просто си тръгне, просто защото вече не го кефи.. боклук е най-точната дума.

# 17


опитвам се да бъда съгласна, но не мога.
'преставането да обичаш' как става?
и дава ли ти право да си тръгнеш без да си положил усилия  
за това семейство да се запази!?

виж какво е казал " Ако нещата не се оправят , щял да си тръгне..."
какво ще стане, ако съпругата в момента каже
 " Ох, нещо не ме кефи да съм майка, мисля да те напусна ..
оставям ти детето, просто нямам вече огън и желание"...или
" Добре тръгвай си, вземи си и детето, че искам да си живея както преди?"

и защо той се чуства свободен да каже подобни неща, а тя не?

хората, които поемат отговорност да създадат семейство и да имат детенце
не могат просто така да се оттеглят, защото го няма вече огъня.
семействата преминават през различни фази.
и двама души преминават през тези фази заедно, не поотделно
има семейни консултации, има психолози, има .. литература, ако щеш,
тези неща не са паднали просто така само за 'западняците'.

нещата са измислени, за отговорни хора, които разбират, че като вече не е също не можеш да джитнеш като 14годишен!

в този смисъл, ако съпруга просто си тръгне, просто защото вече не го кефи.. боклук е най-точната дума.
[/quote]
 smile3501
Браво на теб Лени абсолютно съм съгласна с теб и не мисля че остана нещо което да мога да кажа
  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 344
Чиста проба егоизъм (страх),заради появата на малкото човече и поделената любов.
Всъщност той как се отнася с детето?

# 19
  • Мнения: 552
Съгласна съм с почти всичко, казано дотук, но си мисля, че Сълза трябва да се замисли върху същността на брака. Съпрузите трябва да "гребат заедно в една лодка", защото ако гребе само единият - лодката се върти в кръг. Май ти си "гребецът" във вашето семейство?!?!?!
Положи грижи за себе си, отделяй време за нещо, което ти носи удовлетворение - мъжете обичат жените, които уважават себе си, а не тези, които им се подлагат.
Успех   newsm10

# 20
  • София
  • Мнения: 1 352
Нормално е човек да не изпитва към съпруга/съпругата си същите чуства както в началото на семейния живот.
Мъжете преживяват трудно появата на нов член на семейството - това разбива целия им стереотип, разстройва начина им на живот и увеличава отговорностите им. Нормално е те да реагират, и реагират първично - "ами вече не те обичам".
Всъщност това не е точно така. И самите те си дават сметка, но на малко по-късен етап. След като преодолеят първоначалния шок от всичко, което им се струпва наведнъж.
Аз смятам, че повечето съпрузи са минали по този път и 90% от тях успяват да го преодолеят. Затова те съветвам да се въоръжиш с търпение и да гледаш по-ведро на нещата.
И още нещо, което съм казвала и друг път - не допускай да се унижаваш, не се моли, не показвай слабостта си. Ако ти покажеш че имаш достойнство, човека срещу теб ще бъден принуден да го зачита.
Искрено ти желая да преодолеете кризата. Бъди щастлива.  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 891

Положи грижи за себе си, отделяй време за нещо, което ти носи удовлетворение - мъжете обичат жените, които уважават себе си, а не тези, които им се подлагат.


Точно така!!! След като родих, залисана в грижите около малкия, забравих за себе си. Една близка моя приятелка ми подметна, че съм започнала да приличам на плазмодий и така си беше. Не ходех на козметик, дрехите ми или ми бяха малки, или пък големи и т.н. А най-лошото бе, че абсолютно бях загърбила личния си живот. Тук не става въпрос за ходене всяка нощ по клубове, не. Откъснах се от средата си и се затворих с малчо по цял ден. Не че времето ми помогна:)  (родих през ноември) и разходките за около 4м. бяха само за по-час в студа. Забравих ка се води разговор "в обществото", който да изключва новите грижи и радости около детето и да съдържа по голям набор от думи (речникът ми се ограничаваше до около 100  Wink ). Бях станала досадна и безлична.
Е, мъжът ми излезе разбран и ми помогна, но някои от тях са големи егоисти и са свикнали само да получават. За това ти предлагам да обърнеш внимание на себе си. Достави си удоволствие по най-добрия за теб начин. Виж се с приятелки, които нямат деца и забрани темата за твоето собствено. Прочети книга и т.н. Всеки човек има нужда от свое лично време.
Ако след като намериш пътя към твоето предишно Аз, и  все пак мъжът ти не го оценява, значи проблемът е в него самия (или в някоя кръшна мацинка, която го загражда #Cussing out) и той трябва сам да се разбере със себе си.
Но не се унижавай, моля те!!!

# 22
  • Мнения: 2 673
  Отново се включвам, за да подчертая, че всеки мъж е заменим, и има живот "като по филмите!!!Така, че думата е точно "Режи"

# 23
  • Мнения: 3 161
Незнам какво да те посъветвам , но според мен истинската любов се гради във времето и човек се научва да обича и уважава човека с когото живее. Такива решения , като " не те обичам вече" могат да бъдат изречени от един незрял човек.  Може би той бърка истинската любов с химията между двама души. Ако цял живот търси тръпки , които да го разтърсват , ще си остане един нещастен човек. Важното е да поемеш отговорности и с времето да се научиш , че когато създаваш семейство , светът не се върти само около твоята личност. Поговори с него и направи така , че да го накараш да се почуства отговорен към вас .
Много точно казано. Впрочем, и ти можеш да му кажеш, че вече го обичаш по навик и че ако не беше детето помежду ви, отдавна да си си събрала багажа... Но едно дете е много по-сериозна причина двама души да са зедно от моментното припламване на страстта.

Не знам какво очаква той да се промени. Едно решение е да си намерите бейбиситър веднъж седмично и да излизате заедно като едно време. Или пък да се редувате и да излизате самостоятелно с приятели, като другият гледа бебето. Не бих прибързвала с определенията кой е боклук, но наистина поведението му е незряло и е добре да му помогнеш да надрасне сегашните си нагласи. От друга страна, раждането на дете е сериозен шок за много хора и те трудно се пренастройват към новите си роли и отговорности. Това може ужасно да му тежи и да не знае как да се справи, а бягството е универсален метод за излизане от подобни ситуации. Помогни му с разбиране, с насочващ разговор, не минавай в атака и обвинения (нито пък самообвинения). И си подготви план Б, в случай че наистина си тръгне - ще се справиш ли сама? Ако си дадеш сметка, че това не е невъзможно и имаш силите да останеш сама, тази увереност ще проличи в поведението ти и няма да ипзадаш в унизителни ситуации, а и той ще се замисли струва ли си да си тръгва - сега явно използва състоянието ти на зависимост от него.

# 24
  • Мнения: 1 517

Положи грижи за себе си, отделяй време за нещо, което ти носи удовлетворение - мъжете обичат жените, които уважават себе си, а не тези, които им се подлагат.


Точно така!!! След като родих, залисана в грижите около малкия, забравих за себе си. Една близка моя приятелка ми подметна, че съм започнала да приличам на плазмодий и така си беше. Не ходех на козметик, дрехите ми или ми бяха малки, или пък големи и т.н. А най-лошото бе, че абсолютно бях загърбила личния си живот. Тук не става въпрос за ходене всяка нощ по клубове, не. Откъснах се от средата си и се затворих с малчо по цял ден. Не че времето ми помогна:)  (родих през ноември) и разходките за около 4м. бяха само за по-час в студа. Забравих ка се води разговор "в обществото", който да изключва новите грижи и радости около детето и да съдържа по голям набор от думи (речникът ми се ограничаваше до около 100  Wink ). Бях станала досадна и безлична.
Е, мъжът ми излезе разбран и ми помогна, но някои от тях са големи егоисти и са свикнали само да получават. За това ти предлагам да обърнеш внимание на себе си. Достави си удоволствие по най-добрия за теб начин. Виж се с приятелки, които нямат деца и забрани темата за твоето собствено. Прочети книга и т.н. Всеки човек има нужда от свое лично време.
Ако след като намериш пътя към твоето предишно Аз, и  все пак мъжът ти не го оценява, значи проблемът е в него самия (или в някоя кръшна мацинка, която го загражда #Cussing out) и той трябва сам да се разбере със себе си.
Но не се унижавай, моля те!!!

Подкрепям!  bowuu И един въпрос: как така се обича по навик  newsm78 Или обичаш, или не  Crossing Arms И само факта, че любовта му не е толкова силна, че не му е интересно не му дава право да прави каквото си иска. Освен любов, страст и т.н. в едно семейство с дете има преди всичко ОТГОВОРНОСТ и ЗАДЪЛЖЕНИЯ!!!

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много ми е тъжно и мъчно...
Бебето ни е само на 3 месеца, а мъжа ми ме сюрпризира с новината, че вече ме обича само по навик и така било още докато съм била бременна. Ако нещата не се оправят, щял да си тръгне... А това бебе беше планирано само преди година, заедно сме от 4-5.
Не знам какво да направя, как да върна огъня???
Дайте ми съвет Cry
Ами да ги оправи нещата де! Ядосах се Close Бих му била шута, вместо да се упреквам и самосъжалявам... Той какво иска- луда страст като първия път?! - Е няма такъв филм! Сега има отговорности- жена и дете... Май не е дорасъл за семеен живот Whistling

# 26
  • Мнения: 2 863

 #Crazy Това пък как го реши?
Всички мъже, които престанат да обичат ли са боклуци?  Rolling Eyes
[/quote]


Не, не са. Има право да е спрял да обича, няма право да й го обяснява СЕГА, когато бебето е факт, а тя е съсвем скоро родила жена, самата достатъчно затруденена от новите си функции.  Освен ако не е решил да си тръгне, но дори и това не говори за много качества у въпросният човек... та пак стигаме до точка А....

# 27
  • София
  • Мнения: 726
Според мен има друга жена. Дано не съм права, но наблюденията ми са, че такова поведение е характерно за мъжете, които вече са сменили жените в сърцата си (ако искаш се поразрови в стари подобни теми тук и ще се увериш, че при подобни ситуации в 90% от случаите се оказва замесена жена).

Според мен трябва да намериш истинската причина за това му поведение, и после да взимаш решение.

Успех и кураж ти пожелавам   bouquet!
 

# 28
  • Мнения: 166
Егати гадовете - днес все на такива попадам!
Момиче, наистина кофти въпрос задаваш: "как да върна огъня?" Това изречение е унижение за теб! Лени е перфектна и в двата си коментара! Аз обаче подозирам и нещо друго, което е типично за повечето мъже - ЕГОИЗЪМ! Човекът сигурно чувства, че вече не е така ухажван и му е станало смотано. И за да те постресне /защото ти други стресове си намаш - само бременност, дете , реване, хранене, домакинство/ е решил да ти изтърси това "обмислено" изречение - не че не те обича, ама не е баш съвсем...Значи оставяме си вратичка, през която да влезне жена ми с цветята и подаръците! Лигльо. Виж какво. Ти си знаеш най-добре положението. Обаче: сега си гледай детето, защото то е единственото, което не може да се справи само! Самият факт, че ти сервира тия радости сега, говори за мъжа ти не ласкави неща - най-малкото наистина не е узрял за семейство. Така че и да го загубиш, ще ти е тежко, но пък ще е последният път, когато те е разочаровал. Ако не си оправи пубертетските реакции, значи съм права и наистина е по-добре да си върви. Сигурна съм, че го обичаш, но съм сигурна, че и той го знае. Няма какво да му се доказваш, при условие, че си му родила детето. Грижи се за слънцето си и не се тормози, защото децата го усещат. Струва ми се, че мъжът ти няма да си тръгне. А като поотрасне фъстъчето и имаш малко повече време за себе си, ще видиш как ще му блеснат очите на онзи твоя глупак!

# 29
  • Мнения: 490
По мои лични наблюдения и опит такива комплексарски умнотии ги ръси мъж , който ходи встрани.
Съгласна съм с едно мнение по-горе, че когато създаваш семейство спираш да мислиш само за себе си , ама то егоист как да се справи с това....

Общи условия

Активация на акаунт