Имало едно време в Чукурова | Великолепният Век, Кьосем и други исторически сериали №19

  • 18 009
  • 768
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 28 072
Ваня, почеркът на Аднан в писмото до Демир









Новото писмо





Почеркът на Хюнкар в писмото до Демир





Току-що пуснаха и превода на еп.80. В туркру още не се е заредил.

https://vk.com/cukurova_mavi?w=wall-135783830_142132

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 15:05 от LU4IQ

# 616
  • Мнения: 3 246
Здравейте Flowers Sunflower
И аз благодаря за снимките и превода! Сватбари ще сме! Wear Ring People Dancer
Благодаря за споделеното! Flowers Cherry Blossom
Да, Зюлейха я чакат много изненади, както и Демир, но вярвам, че ще се справят с предизвикателствата...да видим, обаче, как.
Мисля, че не е толкова изненадващо това, че има и друг син на Аднан Яман...Зюлейха беше чувала от няколко места, че той е имал много любовници. Такава информация винаги дава посока за едно на ум по отношение на "единственият" наследник. Ще е интересно да видим реакцията на Зюлейха.
За името Аднан Яман. Има много поверия, легенди и народни вярвания, свързани с имената. За Зюлейха името на най-скъпото й не е Аднан, а Йълмаз. Аднан е законовото име на детето, дадено от Демир, но то реално няма нито емоционална, нито кръвна и родова връзка с това име. Името в обществото е едно, но даването на име на детето от родната му майка има много по-голяма вибрация и то влияе в голяма степен на душевния свят на детето. Малкият Аднан Яман няма нищо общо със стария Аднан Яман, но според преданията лошата карма от действията на починалия Аднан може да се прехвърли на детето. Именно, чрез ревизиране на действията на стария Аднан и чрез стигне до завършик, може да се достигне до изчистване на негативите, които името на дядото ще носи върху детето. Точно за това дават как Зюлейха е избрала друго име за сина си. Според легендите това предпазва детето. Т.е. ако има настояване от страна на родата да се кръсти дете на предходник със спорни действия приживе, то майката може мислено и от сърце да даде друго име на детето си тайно и наричайки го с това име, тя го предпазва от кармата на името на предходника, който е имал проблемни действия или характер.  
Хубав ден! Flowers Four Leaf Clover
П.П. Защо ли ми изглежда друг почерк?! Сякаш на Аднан е с повече орнаменти и завъртания, така да кажа. Другият от писмото ми изглежда по-изчистен.
oglum е изписано по различен начин в двете писма.
Дали не е на Хюнкяр този почерк?

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 15:13 от dana78

# 617
  • Мнения: 94
Здравейте. Мислех си, че след смъртта на Йълмаз и Хюнкяр интересът ми към сериала ще спадне, но историята така се завъртя, че очаквам с нетърпение новия епизод. Бехидже към кой епизод щеше да излиза от сериал? Май беше към 84 или се бъркам? Дано да е по-скоро, че нито геройнята ми е приятна, нито актрисата. За познатия на Зюлейха от Истанбул и аз се замислих, как пък  не го потърси Зюлейха, когато арестуваха Йълмаз да им помогне. Тук вина имат сценаристите, получи се малко глупаво. Фикрет си е направо влюбен в Мюжгян, дали и Юмит ще се влюби в Демир, предстои да разберем. Искам да видя Мюжгян без леля си, защото докато Бехидже е до нея нищо добро не я чака. Само, ако Бехидже си тръгне, Мюжгян има шанс да бъде щастлива, няма да има кой да я манипулира и настройва.

# 618
  • Мнения: 3 246
Здравейте Flowers Evergreen Tree
Интересно ще е как ще се случи връзката между Фикрет и Мюжгян. Всички в Чукурова помнят как Фикрет и Фекели отидоха в болницата, за да поискат сметка и да се разправят с медицината сестра, пуснала слуха. Сега, ако двамата обявят връзка по някое време и се оженят, хората ще започнат да се питат, дали онзи слух всъщност, не е бил истина. Ще се питат, дали не е правен опит за отричане на връзката им заради Йълмаз тогава.
Flowers Four Leaf Clover

# 619
  • Мнения: 3 634
Лучия, благодаря за писмата. Днес ги гледах на телефона, сега на компютъра, но и това не помага особено. Почеркът на Хюнкяр е наклонен, плавен. Докато в двете писма от Аднан  почеркът е различен: буквите са вертикални, с повече разстояние между думите, . Мисля, че е един и същи, но не съм сигурна. Има значение и в какво състояние човек пише: писмото до Демир сигурно е било обмисляно, седнал е специално да го напише...другото може да е било в някаква ситуация. Да чуем първо какво още, освен изречението от фрагмана, съдържа това ново писмо.

Пламен, аз знам, че в 83 еп. ще се разделим с Бехидже. Малко епизоди и остават, но тя може да свърши още много бели.

Сутринта забравих да кажа за въпроса на Фекели към Фикрет. Фекели му задава много конкретен въпрос и това е важен момент. Обръща се към него с „племеннико“, на онова награждаване говориха за това, че Фикрет ще продължи корена на Фекели, след смъртта на Йълмаз Фекели му каза, че сега всичко остава на неговите ръце.
„Кто твой враг? И для кого враг ты, племянник мой?“
Дали Фикрет ще му каже истината? От начина, по който действат, ми се струва, че Фикрет смята, че никой в Чукурова не знае неговата история. Освен, разбира се, преките участници. Да видим какво съдържа още това писмо, разбрахме, че Фикрет не е говорил с майка си по този въпрос преди деня на смъртта и. Кръгът от хора, които се досещаме, че са в историята – тези вече дошли в Чукурова и живият вуйчо дали знаят нещо повече от това, което ни показаха? Демир не знае нищо за историята, той много пъти вече се среща с Фикрет, Фикрет проявява към него различно в различни моменти отношение и Демир би се досетил, ако нещо преди това знаеше. Изненада за Фикрет би било, ако има човек, който знае историята. Но не тази неговата, а друга история за същото. Фикрет не прояви нищо досега към Севда, дори се питам дали знае коя е тя. Ако Севда знае нещо различно – тя би трябвало да знае, че това дете е станало племенник на Фекели, но дали знае, че той се е върнал в Чукурова? Севда беше на погребението, но едва ли в този момент е мислила за това, а в конака с Демир не са обсъждали кой е този нов човек. Мислъта ми е,  че Севда може да знае историята, но да не прави връзка с Фикрет в този момент, дори и когато той е пред очите и. Може историята да се  е смятала за вече приключена, досега не е имало никакъв сигнал, че Фикрет знае и има някакви намерения. Разбитият паметник ще отвори въпроса.  
Ако Фикрет научи друга история за себе си, това ще промени плановете им, може сега само той да се разкрие. Затова е важно дали ще каже истината на Фекели. Няма да е добре, ако Фекели разбере това от друг човек или дори в друг момент нататък.
Ще чакаме да видим.
 
Питат ни: Мислите ли, че Зюлейха ще успее да разкрие истината?

https://twitter.com/i/status/1354051463291482115

# 620
  • Мнения: 28 072
Ваня, ако не е от Аднан - намирам повече сходство в почерците, не е и от Хюнкар. Нейният почерк е по - необработен и леко нечетлив, неравен. Но да не забравяме и друго - между писмото от фрагмана и писмото от Аднан до Демир има интервал от 12-13 години, а от Хюнкар до Демир годините са още повече и почеркът също се променя.
За да задава въпроси на Фикрет, Фекели е разбрал, че има "враг", вражда с някого. Той може и да знае историята на Сафие и Аднан, но не допуска, че Фикрет я знае. Кой е разбрал за скандала и среднощното посещение на конака в онази вечер, когато Фикрет научава чие дете е. Уморих се да гадая Flushed, а сценаристите не се умориха да ни изненадват. Без колебание мога да кажа, че се справят отлично и през този сезон. Бавно разкриват тайните в двата рода, но всичко е пресметнато и построено много добре за серии от 2 ч. и 30 мин.

Докато чаках превод на серията, изгледах един филм. Може някой от вас да не го е гледал -  "Güz sancısı - Есенна болка" /2009 г./ Истанбул, 1955 г. - септемврийските погроми срещу гръцкото малцинство. Участват Берен Саат, Мурат Йълдъръм, Окан Ялабък, Белчим Билгин. Тунджел Куртиз се появява за кратко, а Онур Сайлак за още по - кратко в края на филма. Плеър 3, бг суб.

https://filmi7.com/filmi/32906-guz-sancisi-esenna-bolka-2009.html

Благодаря за всичко споделено! Flowers Bouquet

# 621
  • Мнения: 3 437
Добро утро Simple Smile
И аз намирам сходство в почерците на първите снимки (без тези с писмото на Хюнкяр). Ориентир ми е специфичното изписване на буквата t.

# 622
  • Мнения: 28 072
Привет!
Докато рових вчера за стоп кадри от писмата, си помислих - не е ли възможно Муса да е писал на Сафие



Малко вероятно е, за него не знаем почти нищо, а почеркът е красив. Фекели се занимаваше с калиграфия, та реших да споделя и тази версия.

Много гадно постъпиха Бахтияр и Фикрет с Мюжган в сцените преди и след пристигането на Юмит в болницата - надсмиваха ѝ се, погледите на Бахтияр - сякаш едва се въздържаше да не се изсмее. Фикрет не обича нито Мюжган, нито Юмит. И двете имат роля в плана му. Мисля, че и Юмит не е влюбена в него.
Зюлейха разказа за шивачката от Истанбул и семейството за чиято снаха ушила булчинска рокля, а се оказа, че Севда ги познава и знае името на булката Беррин, но скри това от Зюлейха. Каква е връзката ѝ с тях и защо има лоши спомени, свързано ли е с Юмит Кахраман.
Вчера похвалих сценаристите, но продължавам да смятам, че направиха гаф с описанието на Сафие от Фекели и това, което видяхме в сцените - спомен на Фикрет.
Сламено - русата Сафие и синът ѝ, който приличал на нея - думи на Фекели







Добре се виждат и златните ѝ накити, не са били бедни - показаха ни дома им.
Забелязах и друго - годините на раждане на дядото и бабата на Демир - Фикрет и Нафийе, доста възрастни са били, когато са родили Аднан и брат му - бащата на Шермин. Необичайно за онова време, когато Хюнкар е родила Демир на 14 г.
Следващият гаф - пенсионираният полицай Шарда, на когото Йълмаз и Зюлейха са гостували непосредствено преди убийството на мафиота. Показали са сватбените пръстени. И никога после не се сетиха да го потърсят, а едва сега, когато Зюлейха ще разкрие истината за убийството на Хюнкар. Защото нито Демир, нито Фекели посочиха Бехидже като най - възможна извършителка. Фекели добре знае какви ги свършиха двете с Мюжган при опита да убият Зюлейха в гората, а Демир с всякакви връзки и познанства в Истанбул и министерства в Анкара остави всичко на чукуровските разследващи. Като достоверен вариант Зюлейха можеше да потърси Сабахаттин и Жюлиде и те да я свържат с Шарда. Той пък въобще не попита защо Зюлейха и Йълмаз са се разделили и всеки е създал семейство с друг партньор.
Хареса ми разговора между Севда и Демир - да не губи надежда. Съвсем навреме, защото Юмит вече действа - тя покани Демир на разходка из Чукурова, а той докато се усети, като нищо ще се компрометира и после с Фикрет може да го изнудват.
Най - после мечтите на Бехидже рухнаха - с гръм и трясък, само Фекели все още е в неведение за сделките на Йълмаз. Ще опитат ли да продадат малкия конак и на кого. Дали Гюлтен и Четин след сватбата ще отидат да живеят при Фекели. Той като плачеше пред Назире, забрави, че има племенник и не е сам. Но още хора, които с присъствието си ще тровят Бехидже няма да са ми излишни. Joy
Нова от Ханде

# 623
  • Мнения: 3 634
Здравейте! Animal Bee

Лучия, не можах да разбера къде живее най-малкият брат на Сафие – в Адана или в Одрин? С кого говори Фикрет по телефона в Чукурова? От това, къде живее този брат, е важно как да мислим участието на Бахтияр.
Не е ясно също дали Муса е разбрал, че детето е от Аднан в тази нощ, която ни показаха в спомените на Фикрет, или той е знаел отначало, но някой е подтиквал Сафие тя да говори истината и да не оставя Аднан на спокойствие, да иска той да признае детето.
Ако най-малкият брат е живеел в Адана, той е бил свидетел както на старата история, така е възможно той и синът му по-късно да са подклаждали огъня от спомените на детето Фикрет и така да са го довели до мисълта за отмъщение. Майката не искаше отмъщение.  И къде са живели Фикрет и майка му след като Муса ги изгони и преди развода, дали не са били при този вуйчо в Адана. Или по онова време да е живеел в Адана, а после да се е преместил в Одрин? За да ги посрещне в Германия, по-големият вече е бил там.
При тези неясноти не знам кога Муса би написал  изречение с такова съдържание. Или може би, за да се разведат? Фикрет каза, че те са отишли в Германия след развода. Тогава, защо да и пише писмо, ако тя е била още в Чукурова?
Ако писмото е от Аднан, то трябва да е писано, когато детето е било пеленаче, защото се казва „детето в ръцете ти“. Детето, което ни показаха, е вече на възрастта, когато са напуснали Турция, но то не е дете, което се носи на ръце. Тя може би е ходила и преди това в дома на Аднан?
Никой не мисли за нас. Но то точно това му е хубавото на този сериал. Карат ни да мислим ние. Grinning

И аз нещо ще кажа за любовните истории.
В плана е било предвидено Юмит „да се влюби“ в Демир. Защото знаят, че те са духовни брат и сестра (вероятно) и предварително е ясно, че такава връзка не е невъзможна, но не е много желателна и затова – малко вероятна. Но симпатията на Фикрет към Мюжгян не е била предвидена. Затова Юмит пита за евентуалния развой на своята „връзка“ с Демир, докато Фикрет не се издава за връзката си с Мюжгян. Болницата е известното клюкарско учреждение, оттам главната лекарка ще разбере, че работата е стара. Това може да предизвика конфликт между Фикрет и Юмит на много по-ранна степен от  момента, за който бяха предвидили всеки с друг партньор да гледат   „заедно напред“. Противникът, за да успее,  трябва да ги накара да гледат  напред, но да виждат различна крайна цел, така може да разбие силата на удара. Ентусиазмът на тези двамата може и да намалее и дори да бъде пренасочен – те имат роднинска връзка с врага и оттук всеки от тях може да получи някакво успокоение: намерил роднини, дял от богатството, любов..., но братовчедът не знам дали ще могат да го убедят. Бахтияр ми се струва по-навит за отмъщение дори от тези, които имат причина за отмъщение, и него няма с какво да го спрат, поне засега не се вижда такова нещо.
На мен Фикрет ми изглежда доста отнесен по Мюжгян. Приготвянето и консумирането на менемена имаше много специална атмосфера. Храненето заедно, разговорът, вълнението – тънко беше показана тази сцена с много повече заряд дори фин еротичен нюанс, за мен тя беше много по-въздействаща в сравнение с целувката от финала.

# 624
  • Мнения: 3 246
Здравейте Flowers Cherry Blossom
Благодаря за всичко споделено! Flowers Four Leaf Clover
Според мен, до колкото помня, Бахтияр каза, че баща му живее в Одрин. Сетих се за онзи разговор между Фикрет и Бахтияр, след като последният пристигна в Адана, по повод на това, къде ще отседне и Фикрет го покани в конака на чичо си Фекели. Бахтияр с надсмешка повтори "чичо, ти, а?", визирайки липсата на кръвна връзка и каза, че предпочитал да иде в хотел и да си сложи халата и да си почива. Според мен, няма логика Бахтияр да не отиде при баща си, ако той живее в Адана. И оттам си мисля, че най-малкият вуйчо живее на друго място. Мисля си също така, че Фикрет е говорел винаги с Юмит или Бахтияр, просто е било пропуск на СЦ в ситуацията с телефонната кабина, когато Фикрет не поиска свързване с друг град. Но, ще видим.
Мисля си, че Севда не знае нищо от тази история. Ако Аднан е действал по отношение на Сафие и Фикрет, то надали той би споделил това със Севда, защото не е нещо положително и тя би могла да погледне на него по негативен начин. Аднан не би рискувал да се дескридитира пред Севда. Ако Хюнкяр или друг се е заел с тази работа, то също така няма как Севда да е в течение на това. Интересно е, наистина, кога Муса е разбрал за Фикрет. Надали е знаел от самото начало, защото ако е така, то той би изгонил Сафие с бебето й доста по-рано. Предполагам, че е разбрал или в онази вечер, когато изгони двамата или малко преди това. Но, кой му е казал? И за Сафие и за Яман е било много по-сигурно Муса да мисли Фикрет за свой син. Нито Яман, нито Сафие са имали изгода да се разбира за тази извънбрачна връзка и за истинското бащинство. Как е станало така, че Муса е разбрал истината и защо Сафие е настоявала, че "детето в ръцете й" е на Аднан, при условие, че вероятно вече е била омъжена за Муса?! Дали Муса е разбрал от самите нейни действия?
За любовните истории: аз честно казано не знам, какво точно да мисля. От една страна, съгласна съм с Ваня. За мен също , цялото поведение на Фикрет сочи, че той е влюбен в Мюжган. Още докато Йълмаз беше жив, действията, думите и езика на тялото Фикрет издаваха, че той се влюбва в Мюжгян. Ситуацията в болницата, когато Бехидже беше ранена; разходката, разговорът в колата и сцените в ресторанта; разговорът им пред болницата, докато Йълмаз беше в безсъзнание; приготвянето и яденето на менемен - всяка ситуация беше заредена с чувства, погледи, трепети, вълнение и наистина с фин еротичен нюанс. Начинът, по който Фикрет и Мюжган се гледат леко напомня на погледите между Йълмаз и Зюлейха - личат си споделените чувства между тях; гледат се влюбено. Но, съгласна съм и с Лучия по отношение на ситуацията с пристигането на Юмит. Ако Фикрет е влюбен и обича Мюжгян, то ми е странно, че като лидер на операцията по отмъщение, той е избрал точно този начин за появата на Юмит. Юмит измества Мюжган от разботното й място и то я измества с арогантност. Ако Юмит е толкова либерална за бъдещите връзки, ако не е влюбена във Фикрет и като чухме за "гледането напред", защо беше необходимо това унижение над Мюжган. Юмит можеше веднага да се представи и да предразположи Мюжгян, а не да я кара да се чувства като нищожество. Дори и Мюжгян вече да не обичаше Йълмаз, тя все пак загуби бащата на сина си и не й бяха необходими допълнителни неприятности и то в работата. От тази гледна точка, не одобрявам решението на Фикрет. Знаейки, че Юмит ще дойде, за да измести Мюжган, той можеше да се постарае да присъства в момента, когато Мюжган сподели това разочарование и да я подкрепи. Тогава той щеше да присъства и на предложението на Фекели и самият той можеше да приветства идеята за частния кабинет. Така Мюжгян щеше да има още една причина да остане и може би щеше да откаже на леля си да заминават. Именно в тази ситуация, стана ясно, че Фикрет не е помислил за Мюжган. И оттук са и моите съмнения за неговите чувства. Но, мисля, че СЦ няма да стоварят върху Мюжган още едно разочарование в любовта. Не вярвам, че за втори път тя ще обикне, а няма да има достатъчна взаимност.
Интересен е начинът на изписване на имената в интрото. В началото и главни са иманата на: Мурат, Керем, Хилял, Назан и Ханде. Името на Фуркан все още стои към края на интрото. Това навежда на някои мисли. Дали в един момент, именно Юмит няма да излезе много напред в действията срещу Яман или по-скоро срещу Зюлейха?! Не мисля, че основната линия на отмъщение ще бъде прехвърлена на Бахтияр. Той е страничен. Не ми се вижда като носител на някакви лидерски позиции. Самият Фикрет каза, че той няма да им е много полезен. Не виждам как, ако Фикрет и Юмит решат да се помирят с Демир, то Бахтияр ще настоява на друго или ще може да ръководи някакви отмъстителни действия сам. Според мен, той иска пари. А това може да му се осигури при едно помирение между Фикрет и Демир, имайки предвид, че Фикрет може да си запази фамилията Фекели, а и той си остава законен такъв и наследник на рода.
Хубав ден на всички! Simple Smile

Последна редакция: ср, 27 яну 2021, 15:36 от dana78

# 625
  • Мнения: 3 634
«Однажды в Чукурова» 81 серия. ОЗЕТ  
 
 Свадьба в Чукурова!  

В Чукурова, где любовь безгранична, живет вопреки ссорам, смертям и надежде, начинается новый этап под руководством госпожи Зулейхи   Она, продолжая традиции Хюнкяр, завершает все подготовки для коллективной свадьбы  И поместье отдаст двух невест: Гюльтен и Фадик!   Эта свадьба после столь длинного перерыва принесет снова в город радость!   Состоится свадьба, наполненная радостью, при свидетельстве Зулейхи и Фекели  Но во время свадьбы Фикрет снова не будет сводить глаз с Демира   Даже во время свадебной суматохи он найдет возможность, чтобы перевести свой план на следующий уровень!

Женская солидарность сделает Чукурова богаче.

После того, как Демир передаст все акции своей матери Зулейхе, она приступит к интенсивной работе и на землях, и в управлении фирмы   Но, конечно же, будет совсем непросто заниматься этим на землях, где все привыкли к правлению мужчин  Группа хулиганов, воспользовавшаяся тем, что Зулейха - женщина, проявит силу, но они обнаружат, что за спиной у нее стоит Севда!  Все женщины во главе с Севдой, словно армия, будут стоять за Зулейхой!   И эта женская солидарность начнет разрушать прежние обиды от войн

Где 30 миллионов Йылмаза?

То, что Йылмаз продал все своей имущество, разрушает все планы Мюжгян и Бехидже!  Две женщины, которые наслаждались люксовой жизнью в отеле, сейчас думают о том, что они остались без наследства и о том, как же им заплатить за отель?   Бехидже готова на все, чтобы найти эти деньги  А Мюжгян планирует переехать в самый дешевый отель, поскольку она не намерена возвращаться в дом Фекели  Они обе уверены в том, что пропавшие миллионы у Зулейхи

Каков план Фикрета и Умит?

Пока Умит ищет дом для того, чтобы обустроиться в Чукурова, Демир сделает ей большое добро  Хоть он и будет говорить о том, что поддержка главврача города - его долг, это будет возможностью для того, чтобы сблизиться с ней   Фикрет и Умит настолько верны своему плану, что они вместе отпразднуют этот жест Демира  Этот тандем погружен в радостные чувства от того, что они входят в новый этап, которого они так долго ждали.

Снимки за еп. 81:








Още тук:

https://vk.com/birzamanlarcukur?w=wall-82230597_210791

-----------------------------------------------------------------------------

Видях един друг превод, в него се казва: „...мальчик, что на твоих коленях…“  Така е описано дете, което вече може да седи и то може да е на възрастта, на която ни показват Фикрет от неговите спомени.

Дана, може някой да е казал на Юмит за историята между Мюжгян и Фикрет в болницата, още преди нейното идване. Това се говореше и из града, в бръснарницата и ако има познат човек, напр. тази г-жа, която видяхме на двете събирания, може да и е казала. И тя затова да се  държи така с Мюжгян. Юмит ми изглежда разглезена и високомерна, в малки дози, но има такива моменти в поведението и.
Те се договориха за либерални отношения, но тази история се е случила преди да се договорят.
Фикрет сигурно смята, че увлечението му ще мине. Но той усеща, че се е увлякъл – когато напр.  в болницата се развълнува и отиде да се охлади на студената вода. Според мен, когато Фикрет разбере, че Мюжгян си е тръгнала, тогава ще осъзнае чувствата си.
Не мисля, че Бахтияр е лидер. Напротив, смятам, че той стои скрит зад проблемите на други и ги нахъсва за отмъщение. Той няма да е доволен, ако Фикрет и Юмит се споразумеят с Демир. Бахтияр ще иска унищожението на Демир. Достатъчно е да организира убийството му. Тогава наследник на Яман по кръвна линия ще остане само Фикрет. Това е много по-изгодно за Бахтияр. Освен това, ако Фикрет се разбере с Демир, кръвното отмъщение спира. Бахтияр е син на брата, според тях - на опетнената от Аднан Сафие, тогава Бахтияр има право да продължи отмъщението. В момента така мисля.

Последна редакция: ср, 27 яну 2021, 17:00 от vanja@

# 626
  • Мнения: 28 072
Благодаря за коментарите Flowers Bouquet, Ваня - за снимките и озета Flowers Bouquet!

Севда сигурно заради групата хулигани гърми с пушката на полето. Двете със Зюлейха са сформирали отряд за бързо реагиране, а Демир през това време се грижи за комфорта на Юмит. Joy

Това, което сте описали като отношения между Фикрет и Мюжган е точно така, но като имам предвид двуличието му и нечестната му игра, изобщо не вярвам, че е искрен в чувствата си към Мюжган. Не беше притеснен за нея, когато научи за продажбите на Йълмаз, а с усмивка си каза - как ще реагира Мюжган като разбере /нещо такова/. Мисля, че съзнателно я оплита в мрежата си - видя, че се нуждае от внимание, съчувствие и се възползва, а тя пък си тръгна от Чукурова без да го потърси, без да му съобщи. Даже от хотела в Мерсин не му звънна във фабриката.
Нямам търпение утре да видя продължението на последната сцена - Бехидже да чуе, че Йълмаз е продал всичко на Хюнкар. Grin

Назан зад кадър

https://vk.com/birzamanlarcukur?w=wall-82230597_210795

# 627
  • Мнения: 3 246
Привет Flowers Cherry Blossom
Благодаря за коментарите, снимките и озета Flowers Hibiscus!
Ваня, да, съгласна съм. Наистина може Юмит да има предварителна информация за ситуацията между Мюжгян и Фикрет. Да видим, дали ще го попита и дали Фикрет ще я попита нея за неприятната ситуация в кабинета на Мюжган Thinking. Също така, наистина, ако Бахтияр цели кръвно отмъщение за опетнената чест на Сафие, то нещата стават вече други. Там кръвните наследници на опетнилия честта са също мишена. Много ми е неприятен този Бахтияр. Да го видим, какви ще ги забърка. Да, Юмит и на мен ми изглежда разглезена и високомерна, дори студена и дистанцирана на моменти. Много умело разпали любопитството на Демир.
Лучия, във фрага има сцена между Фикрет и Мюжган и там изглеждат толкова влюбени. Ако това е игра на Фикрет...ще го призная този човек като голям манипулатор. Но, просто погледите му са толкова искрени. За момента. Съгласна съм, че има и нещо на моменти цинично у него (бях писала и преди) - точно за този момент се сетих и аз...когато с ехидна усмивка си помисли, как Мюжгян ще се ядосва за продажбата. Но, мисля си, дали тогава не се е зарадвал просто, че Мюжган ще има още един повод да се ядосва на Йълмаз и да се отдалечи още повече от него. Така тя би се приближила повече към самия Фикрет. Thinking
Даа, и аз чакам с нетърпение продължението на историята за продажбата и реакциите на Бехидже. Ще има да ругае и кълне Йълмаз. А, той дали се подсмихва от онзи свят?! Лошото е, че Бехидже ще "насъска" Мюжган и тя пак може да допусне грешка. Дали Фикрет ще ги върне от онзи евтин хотел, в който Мюжган планирала да ходи, според озета. Поне го раздава горда. Да видим. Simple Smile
Nature First Quarter Moon With Face

# 628
  • Мнения: 3 437
Добро утро! Simple Smile
Изгледах серията и аз със субки, умело водят действието тези сценаристи. Поддържат непрежението и интереса. Blush От промото ме впечатли неизменното присъствие на огън почти във всеки фрагмент. И определено Фикрет е този, който стои в началото на този огън. Сега ... огънят, като всички образи, има позитивно и негативно значение, свързва се и със светлината, възраждането, пречистването, но и със смъртта, войната, страстите (на наказанието, яростта...). Тук ми се вижда, че доминира негативното му значение, доколкото общият фон е тъмен.
Поведението на Зюлейха. Аз не виждам никакви скрити планове в действията й. Във всичките си диалози е откровена и бих казала вече зряла. Сцената с часовника между Зюлейха и Сание е впечатляваща. От Сание дойде: "Времето на госпожа Хюнкяр сега става твое време. Длъжна си да го носиш. Ти зае нейното място със своите милосърдие, справедливост, съвест и красота..." Часовникът по принцип е символ на времето, но е и символичен преход от временното към пространственото. Той е несъзнателен човешки опит да се избяга от тревогата за тленността на човека, като се подчини на земята и тревогите във връзка с нея, с които човек може да се справи. В тази връзка са и празниците от рода на сватбата в Чукурова, ритуала с предаването на скъпи вещи на по-младите, с които човек се опитва да надживее индивидуалното си време. Тези неща са интуитивни у човека и остават във времето във вид на памет. В това е връзката между Хюнкяр и Зюлейха, а и както споменава Зюлейха, ще бъде пренесена и от Лейля. От тук аз очаквам, че Зюлейха ще пази по своему конака, земята, името на Госпожата. (Много интересно - нищо не беше предадено на Севда, макар че и тя се помири с Хюнкяр и е духовна майка на Демир.) Самата Севда явно има връзка със спомената Истанбулска фамилия "Чураклъ", но каква е тя... На мен ми се струва, че и Умит има някаква връзка с нея. Възможно  е, Умит да не е с фамилното си име в Чукурова. На това ме навеждат и съмненията на Мюжгян във връзка с назначението й за главен лекар на болницата, подсказано беше, че това назначение не следва установените правила в държавата.
Какво е точното отношение на Фикрет към Мюжгян? Според мен и той не е баш наясно. Аз продължавам да мисля, че закрилническата му роля по отношение на нея е мотивирано от неосъзната аналогия между майка му и Мюжгян. Има и трепети в срещите им, но доколко е способен да обича, когато съзнанието му е водено от отмъщението, това предстои да видим.
И накрая за Демир. Определено е друг Демир, различен от този, който познаваме до сега - някак уязвим, примирен с отношението на  Зюлейха. Такъв мъж лесно може да се плъзне по новото, което вижда в Умит. Хубава, интересна, впечатляваща, със статут в обществото, но определено няма го токовия удар, който го удари на онази гара при виждането на Зюлейха. Това може да се дължи и на преживяното вече, на известната умора, за която той сам говори пред Севда. А може да е и защото още силно обича Зюлейха (спомням си как избра снимка от правените от Йълмаз - с майка си, децата си, но и със Зюлейха, което показва подредба на ценностите му!).  Ще го раздвоят и него, за тази опасност алармира Севда. Wink Появи се и познатия ни Демиров поглед - по отношение на Фикрет на гробището.
За мен най-интересното нататък ще е около поведението на Севда, особено като се установи коя точно е Умит. Забъркаха коктейл от потенциални противоречия сценаристите.
Приятен ден! Simple Smile

Последна редакция: чт, 28 яну 2021, 09:15 от Katya_I

# 629
  • Мнения: 3 634
Здравейте в четвъртък! Animal Bee
Благодаря за споделеното! Flowers Bouquet
Демир е по-голям от Фикрет. Фикрет помни онази вечер, а как Демир не помни нищо?

Да, Севда разгонва хулиганите. Стрелбата не е във връзка с гробния паметник. На сватбата на една маса седят Севда, Фекели, Демир и Фикрет. Изглежда така, сякаш никой нищо не знае за миналото, в миналото нищо не се е случило, а те току-що са се запознали. Кой какво знае? 

Фикрет използва погребението на Хюнкяр и влезе в кабинета на Демир в конака,
а колективната сватба сигурно ще използва, за да влезе в кабинета в холдинга.

Жените на Яман – от сой.
От маникюра до пушката в ръце.
Бехидже се изказа за Чукурова като за „центъра на цивилизацията“.
Тя не уточни за кое време, но имаше предвид и мъжете с пистолети.
Жените на Яман стрелят и с пушка, и с пистолет, но за защита и открито.
Има и изключения, но трите куршума не уцелиха любовта на жертвата.
А Бехидже с нож „цивилизовано“ уби човек, който нищо не и е направил.
 

 


И Шермин е от рода на Яман. Сега е много активна на страната на Демир. Във визитната картичка на ситуацията в Чукурова, която тя даде на Фикрет при първата му среща с човек от това място, Шермин представи точно обстановката при Фекели и разкри своето вътрешно виждане към клона на Аднан Яман, което тя сигурно носи в себе си и когато непрекъснато хвали и работи за Демир. Ще видим дали поведението и ще се промени, когато разбере кой е Фикрет. Ще се обърне ли Шермин отново срещу Демир и Зюлейха?


Сание: вярната дъщеря на Хюнкяр сред жените.
Зюлейха се омъжи за Демир в сватбената рокля на Хюнкяр.
Сание на сватбата на Гюлтен е с рокля на Хюнкяр.
Булката Гюлтен обаче разбира, че времето на Хюнкяр е минало, и дава знаци към Севда, че я приема.


Момичетата с накити от Хюнкяр.
След смъртта на Хюнкяр на преден план изведоха това женско общество в Чукурова.
Сякаш, за да компенсира нейното отсъствие.
Но може би и с намерение именно жените да имат думата по въпросите за децата и майките, каквито въпроси се очертават напред.
Хюнкяр и Демир защитават мястото и правата на жените и дотук.
Женското общество начело със Зюлейха и с памет за Хюнкяр ще играе някаква роля, ще видим каква.
В него има всичко, което е "жена".
Севда остава засега встрани от него. Тя е духовна майка на Демир, но не беше включена със семейно обръщение към нея от другите, остана "леля" за Юзюм, пред Азизе е с фалшиво лице, а Зюлейха се обръща към нея с "кака Севда" - по възраст.  Севда играе роля за свързване на Демир и Зюлейха, но засега успява само да поддържа Демир, Зюлейха отказва. Зюлейха се опира на силата си на жена и търси подкрепа от другите жени. Не само отказва подкрепа от Демир - но не отказва неговите жестове, които също и придават сила, но обективно погледнато, силата, която тя набира, я противопоставя и на Демир. Ще видим нататък, когато се сблъскат с Фикрет и Юмит.

Общи условия

Активация на акаунт