Безоотговорните майки...

  • 11 370
  • 195
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 403
рени коризалията как го даваш  newsm78

# 166
  • Мнения: 3 550
Според мен на тия майки също не им е леко. Ако и на тях им дудне работодател, че ги иска на работа и ако излезе в болнични заради детето още веднъж ще я уволни, какъв изход има? Ще кажете - бавачка. Ама, така ли се оставя къща и дете (при това болно) на непознат?
Според мен проблемът е в детските градини. Ако имаше 2-3 допълнителни помещения с по 1-2 креватчета за болни деца и някой, който да им обръща внимание, носи обяд и т.н., нямаше да е това напрежение.

# 167
  • Мнения: 9 990
Ми то навремето, когато аз ходех в градина си беше така.Майка ми е нямала 2 години майчинство съответно и са ни дали на ясла от бебета.Имаше си изолатор-аз това го помня, защото веднъж съм била там-отделна стая с легла и там бяхме по няколко болни за деня-там играехме, там спяхме, сестрата ни мереше температурата 3 пъти на ден Grinning, пиехме си лекарствата и така...облъчваха ни с кварцова лампа-още помня миризмата и черните очила, които ни слагаха... Crazy
То сега за здравите няма място, ти за болните искаш... Confused

# 168
  • Мнения: 3 550
А защо сега за здравите няма място? Има закрити детски градини ли? Кажете, че изобщо не съм в течение.

# 169
  • Мнения: 421
Прочетох всичко по темата...Явно аз не съм наред, защото смятам, че нито сополиви, нито кашлящи деца имат място в детските градини. Също смятам, че е абсурдно децата да ближат един и същи сладолед или близалка...явно съм луда. Моето дете е с болни сливици и ако днес е с "невинни" сополки, утре е с гной по сливиците, 39 гр. температура и задължителен АБ. И това са пълни щуротии, че не дават болнични за болни деца. На мен ВИНАГИ ми дават болнични, когато детето е болно. Да има ограничение за съжаление в не помня в кой закон и то е 60 календарни дни. Освен всичко друго съм и работодател не разбирам какъв е проблема с болничните - те реално не ощетяват фирмите. Има и друго неписано правило в нашата фирма - забранено е да се идва болен на работа - нито кашлящ, нито кихащ...защото ако днес кашля един човек - утре ще кашля половината офис.
Много ме ядоса темата не крия....поради точно такива деца уж "здрави" миналата година сме ходили точно 2-3 седмици и то не пълни на градина...Да не мислите, че ми е било лесно да я спра от градина?Ми не е лесно...какво ли не правих и какво ли не въртях за да я гледам...И факта какъв беше - когато НЕ ходи на градина е здрава...ето днес я пуснах за първи път и ми е свито сърцето как ще си я прибера довечера....
Детските градини са предназначени за здрави деца - просто е, но явно не всички мислят така.....Да не говорим, че никакъв имунитет не се изгражда с непрекъснати кашлици и сополи...напротив - рано или късно се стига до усложнения бронхити и пневмонии....
Искам детето ми да ходи на детска градина и да е здраво..Това зависи за съжаление не само от учителките и лелките, зависи от всички родители на децата от групата...А от темата става ясно,че за много от родителите е нормално детето да си киха и кашля нон стоп...И освен за своето дете, понякога се налага да помислим и за децата на другите...Но не-мисленето за другия по принцип си е една от типичните за балканския ни нрав черти за съжаление.

# 170
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Има и друго неписано правило в нашата фирма - забранено е да се идва болен на работа

Браво.
В нашата правилото беше - щом можеш да идеш за болничен - можеш да дойдеш и на работа.
Водих служебен разговор 20 мин след раждането...

..Всеки гледа от свойта си камбанария.

# 171
  • Мнения: 3 663
....Освен всичко друго съм и работодател не разбирам какъв е проблема с болничните - те реално не ощетяват фирмите....
не думай
и кой върши работата на отсъстващия родител докато го няма
че чак и фирмата да не се ощетява  Rolling Eyes

# 172
  • Мнения: 9 990
E, kak бе, Тони-пуска кепенци фирмицата и не работи, като  са болни хората/работниците/-връщат клиента, и него да не зарязят Mr. Green
Пък аз си свиркам , моето дете си ближе сладоледа/заедно с други деца Twisted Evil/ и рядко, много рядко боледува...и не се ядосвам, най-важното.
Честно-мен тази тема ме забавлява страшно Mr. Green

# 173
  • Мнения: 421
Имах предвид, че болничните се изтеглят от предишния НОИ сега може би НАП - не съм счетоводител - фирмата не се ощетява финансово, разбира се ако се плащат осигуровки. А кой върши работата на отсъствуващия служител е въпрос на организация на самата фирма.

# 174
  • Мнения: 421
E, kak бе, Тони-пуска кепенци фирмицата и не работи, като  са болни хората/работниците/-връщат клиента, и него да не зарязят Mr. Green
Пък аз си свиркам , моето дете си ближе сладоледа/заедно с други деца Twisted Evil/ и рядко, много рядко боледува...и не се ядосвам, най-важното.
Честно-мен тази тема ме забавлява страшно Mr. Green

Ми хубаво - моето не ближе чужди сладоледи...
И много се радвам за твоето дете - Дай Боже всекиму да НЕ боледува детето...
А за клиентите - предпочитаме да НЕ контактуваме с тях кихащи и кашлящи...щото верно ще вземат да ни напуснат...хехехехе
Темата не е забавна, а доста сериозна според мен..


# 175
  • Мнения: 3 663
мими (Maria_P), първите два или три дни (и аз не съм сигурна) се плащат от работодателя, после от нои
но това не е толкова важно
и не е толкова важно, че децата ходят хремави и кашлящи и си играят заедно
важното е друго
важното е това, че има купища майки, които изобщо не си мърдат пръста поне малко да си калят децата, обличат ги с плетени жилетки докато възрастните още ходят по къс ръкав, като падне температурата под 10 градуса не им показват нослетата навън, а ако случайно се наложи, то задължително се напластяват шалове през устата и шапки безчет, децата им изяждат по един плод на седмица, вместо на ден, нямат почти никакви социални контакти и се тъпчат със солети, снаксове и бонбони, вместо с ябълки...
и в един слънчев ден на тези деца започват да им текат сополи (а това е неизбежно), майките им изпадат в потрес, започват да се чудят кой ги е заразил с тази кошмарна болест и успоредно с чуденката тъпчат антибиотика с лъжица
ето това е тревожното и жалкото в темата
всички деца се разболяват, когато навлязат активно в социалния живот и колко и да се стараем това не можем да го предотвратим по ред причини
надявам се ми разбираш гледната точка...

Последна редакция: пн, 18 сеп 2006, 14:58 от T o n i

# 176
  • Мнения: 1 517
Според мен на тия майки също не им е леко. Ако и на тях им дудне работодател, че ги иска на работа и ако излезе в болнични заради детето още веднъж ще я уволни, какъв изход има? Ще кажете - бавачка. Ама, така ли се оставя къща и дете (при това болно) на непознат?
Според мен проблемът е в детските градини. Ако имаше 2-3 допълнителни помещения с по 1-2 креватчета за болни деца и някой, който да им обръща внимание, носи обяд и т.н., нямаше да е това напрежение.
Така си е. Аз като майка се вбесявам като видя болни деца в градината, нооооо...ако сополите и кашлицата ще и струват работата, как ще излезе в болнични тази майка. Пък и от гледна точка на работодателя: за какво му е една вечно отсъстваща служителка, чието дете непрекъснато боледува; ако си взима всеки път болничен, естествено, че ще я уволни. И затова майката "Х" си води детето болно. Не, че съм съгласна с този факт, но се опитвам да обясня поведението на безотговорните майки. И все в този дух: как стои въпроса с татковците, защо понякога те не си взимат болнични?
С този постинг не искам нито да оправдавам някого, нито да критикувам. Всяко малко дете преминава през период на по-често боледуване (няколко години), докато си изгради имунитет. И през този период е хубаво майката да си стои в къщи, дори и детето да е на градина, за да си го гледа , когато е болно. НООО, ние, българските майки си даваме децата от мънички по ясли, за да можем да работим. Защото само със заплатата на тати сме до никъде. Това, мисля аз е основния проблем. Щото е много лесно да кажеш: тя е безотговорна майка. На повечето майки едва ли им е хубаво и спокойно като са им бони дечицата и далеч от погледа им.
В същото време, обаче и аз искам като си заведа детето, да си го прибера здраво и въобще не ме интересува кой ще им гледа болните деца на работещите майки - аз не ща всеки месец да треперя и да харча луди пари за лекарства.
Така, че: всеки е прав за себе си.
П.П. Аз съм майка на 2 деца, които често боледуват; и двамата ги дадох на година и девет месеца на ясла, защото бях финансово принудена. Случвало се е да ги заведа на градина в предразболяващо състояние, но болни - не. Дори с риск да си загубя работата, аз лично винаги ще си намеря друга (но не всички мами са така). Пък и таткото много често ме замества, понеже професията му го позволява.

# 177
  • Мнения: 3 663
стейси, местата в яслите и ДГ не достигат
специално в софия, защото градът много бързо се разрастна, а броят на ДГ си остава същия
съответно в една група вместо по около 16 деца често пъти са по 30+  Confused
едва намират легла и помещения за всички деца и просто няма къде да се оставят отделно болните.. иначе като цяло би било добре.. малко изолирани ще се чувстват, но дали вкъщи или там все ще е така....

# 178
  • Мнения: 1 517
мими (Maria_P), първите два или три дни (и аз не съм сигурна) се плащат от работодателя, после от нои
но това не е толкова важно
и не е толкова важно, че децата ходят хремави и кашлящи и си играят заедно
важното е друго
важното е това, че има купища майки, които изобщо не си мърдат пръста поне малко да си калят децата, обличат ги с плетени жилетки докато възрастните още ходят по къс ръкав, като падне температурата под 10 градуса не им показват нослетата навън, а ако случайно се наложи, то задължително се напластяват шалове през устата и шапки безчет, децата им изяждат по един плод на седмица, вместо на ден, нямат почти никакви социални контакти и се тъпчат със солети, снаксове и бонбони, вместо с ябълки...
и в един слънчев ден на тези деца започват да им текат сополи (а това е неизбежно), майките им изпадат в потрес, започват да се чудят кой ги е заразил с тази кошмарна болест и успоредно с чуденката тъпчат антибиотика с лъжица
ето това е тревожното и жалкото в темата
всички деца се разболяват, когато навлязат активно в социалния живот и колко и да се стараем това не можем да го предотвратим по ред причини
надявам се ми разбираш гледната точка...
Мнооооого си права мила   bouquet Ама много майки хич и не си дават сметка, че проблема е в тях. Далеч съм от мисълта, че като кашля едно дете и трябва да си ходи на градина. Моите се разболяваха много преди да тръгнат на градина. Нормално е, когато едно дете като започне да има все повече контакти с други хора да се разболява, докато му свикне организма на средата. И в повечето случаи като се разболее детето, не е "виновна" дет.градина, а самото то, че е неукрепнало още и е податливо на бацилите, които са НАВСЯКЪДЕ, а не само в градините.

# 179
Хайде и аз да поразлая кучетата.Хайде да попитам там от вашата камбанария как виждате децата като моето родени с тежки и хронични заболявания.Гледаш го като твоето тича играе ама от едно малко вурусче "жална му майка".Иска да играе с децата ама те като тръгват по ясли то тогава почна с първата ваксина.Ами и аз искам да си го социализирам ама като го пуснах на ясла на 2г заедно с детето на моя позната нейното за 3дни оздравява(разбирай тръгва със сополите на ясла) и после моето 3м с усложнения.Или трябва и за моето изолатор, ами така де да гледа другите през стъклото като не съм го родила здраво.И аз съм си закрила фирмата, а съпругът ми работи вече хиляда неща едновременно за да мога да го пусна тази седмица в частна градина където надявам се ще успеем да оцелеем физически,защото според нашата лекарка (тя явно нее учила) при някой от вашите "всяко едно боледуване в ранна възраст съсипва имунитета дори на здраво дете".

Общи условия

Активация на акаунт