Безоотговорните майки...

  • 11 304
  • 195
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 858
Аз мисля, че ако на майките се даваха повече болнични и шефа не мрънкаше след поредния болничен лист всяка майка би останала вкъщи да си гледа детето. Как мислите дали майка, която си е оставила детето с Т. в яслата или детската и е лесно през дена- не и лесно но няма избор защото шефа ще я уволни. Въпроса не е майките дали са безотговорни въпроса е в шефовете ни и в здравната система. Никой работодател не иска майка на малко боледуващо често дете за работник. На тях не им пука. А понеже ние се примиряваме (а и всъщност нищо не можем да направим освен да роптаем) се наричаме една друга "безотговорна майка".


Знам, че е гадно и аз се възмущавам но просто майките не са виновни- майките са притиснати и нямат избор в повечето случаи.

# 31
  • Мнения: 2 657
А на какво са признак...на здраве ли  newsm78
Според мен щом едно дете има сополи, значи има настинка......т.е. вирус........а не дай си боже някаква бактериална инфекция.......сополи от нищо не стават
Подкрепям написаното Peace
приемам написаното лично към мен и затова отговорям
ако детето е весело, жизнено, смее се, видимо не е отпаднало или унило и един сопол се вее - да, за мен той не е болест

Щом го приемаш ли4но,аз отговарям Hug
1.детето хи4 не е весело
2.едвам си стой на краката
3суполи и сълзи му текат постоянно
4.отпадна е

За мен това е при4ината да не го пусна днес Peace

# 32
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А на какво са признак...на здраве ли  newsm78
Според мен щом едно дете има сополи, значи има настинка......т.е. вирус........а не дай си боже някаква бактериална инфекция.......сополи от нищо не стават
Подкрепям написаното Peace
приемам написаното лично към мен и затова отговорям
ако детето е весело, жизнено, смее се, видимо не е отпаднало или унило и един сопол се вее - да, за мен той не е болест

То и за мен не е , но е вирус, а някои деца много лесно се разболяват.........Моето дете никога не го спирам да играе с настинали деца, защото той никога не прихваща.......Но има деца и деца.........аз не бих си завела детето със сополи на детската площадка........

# 33
  • София
  • Мнения: 819
А някои безотговорни хора ходят със сополи на работа, кихат заразяват майките и те заразяват децата си. Чувала съм ги дори в градския транспорт. 
Е от такива как ми е писнало #Cussing outНай-редовно правя забележки на бабичките в поликлиника, магазин, автобус и т.н. да не ми кашлят в лицето, те само ме гледат тъпо и пак същото, ми слагай си ръката бе, баси #Cussing outПосле защо децата били сополиви #Cussing out

# 34
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А докога ще има безотговорни майки, които стерилизират децата си и при първият им контакт с нормалната човешка среда децата им се разболяват, заразявайки другите?
И които мислят, че има настинка, която всъщност била вирус.... Whistling

Няма настинка, която да не е причинена от вирус..........ти от какво мислиш, че се настива  newsm78

# 35
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
От студен въздух, от рязка температурна разлика, от течение...

# 36
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
От студен въздух, от рязка температурна разлика, от течение...



Да, от това спада имунитета, но самата настинка е от вирус........

# 37
  • Мнения: 1 113
Хайде сега ... сополите не били проява на болест, кашлицата била нормална ... ooooh!
Моето дете също е алергично, но със сополи на градина не я пращам.
Друг е въпросът, че не мога да нарека родителите безотговорни, защото знам как стоят нещата с болничните и толерантността на работодателите.
Това за инкубационния период на вирусите, също е вярно, но когато виждаш как системно едно и също дете го водят с една торба лекарства (Панадоли и други), няма как да не ти стане кофти ...
И, пенелопа, да, за повечето лекари настинката=вирус.
ако детето е весело, жизнено, смее се, видимо не е отпаднало или унило и един сопол се вее - да, за мен той не е болест
Тони, моето дете и с Т изглежда жизнено и весело ...

# 38
  • Мнения: 2 657
аз не бих си завела детето със сополи на детската площадка........

 Peace

Моми4ета,спирарам да пиша по темата.Макър и със закъснение обясних какво имам предвид.
Моля пак да ме извините за непълното ми изказване от на4алото  bouquet

# 39
  • Мнения: 2 032
Хе-хе, чудя се вече да се смея ли, да плача ли като видя поредната такава тема. Новоучредени престъпления:
-"биване в мърсоливо състояние в малък радиус до моят/а безценен/на наследник/ца"
-"биване хем в детско сътояние, хем в кихащо, пред моя всевиждащ поглед"
-"отказване да заключиш детето си с 5 катинара и зад 10 врати, залепяйки големи обяви за върла карантина из целия квартал"

Ама всъщност тази истерия на кой помага, аз не виждам. Да не говорим, че някой хора биха очаквали под заглавието за безотоговорните майки да видят поне някакво по-съществено обвинение, а то какво било, импровизация на махленската тема, "Не съм от тях, Как'Сийке".

Тука даже и не става място за спор, и аз нямам какво да кажа по темата.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 679
Под безотговорни имах предвид за тези,4е при условие има 4овек от семейството който да го гледа,не виждам защо се праща дете с температура и суполи в яслата Peace

Така да, обаче аз не съм чула за майка на която има кой да и гледа сополивото дете и тя да го праща на ясла или градина  newsm78

# 41
  • Мнения: 2 274
А докога ще има безотговорни майки, които стерилизират децата си и при първият им контакт с нормалната човешка среда децата им се разболяват, заразявайки другите?
И които мислят, че има настинка, която всъщност била вирус.... Whistling

Няма настинка, която да не е причинена от вирус..........ти от какво мислиш, че се настива  newsm78
Да, всъщност точно това исках да кажа, обръках се вече (имам вирус  ooooh!)

# 42
  • Мнения: 2 657
Под безотговорни имах предвид за тези,4е при условие има 4овек от семейството който да го гледа,не виждам защо се праща дете с температура и суполи в яслата Peace

Така да, обаче аз не съм чула за майка на която има кой да и гледа сополивото дете и тя да го праща на ясла или градина  newsm78

Бъди сигурна,4е има Peace
давам пример с моя комшийка на която детето е в същата ясла и ходи болно 3 дни,при условие 4е има двама 4овека в къщи които могат да го гледат.След като се наложи да влязат в болница,тогава го спря Shocked

Да ти 4уя мнението сега по въпроса....

# 43
  • София
  • Мнения: 3 679
Под безотговорни имах предвид за тези,4е при условие има 4овек от семейството който да го гледа,не виждам защо се праща дете с температура и суполи в яслата Peace

Така да, обаче аз не съм чула за майка на която има кой да и гледа сополивото дете и тя да го праща на ясла или градина  newsm78

Бъди сигурна,4е има Peace
давам пример с моя комшийка на която детето е в същата ясла и ходи болно 3 дни,при условие 4е има двама 4овека в къщи които могат да го гледат.След като се наложи да влязат в болница,тогава го спря Shocked

Да ти 4уя мнението сега по въпроса....
Така трябваше да започнеш темата и нямаше да има 2 страници нападки  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 2 657
Да,трябваше да поясня по-рано Peace
И не съм пускала аз темата Wink

п.п.И все пак не нападайте толкова  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт