Избор на сушилня - Тема 16

  • 20 160
  • 744
  •   1
Отговори
# 165
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
Топките за сушилня ти трябват за неща с пълнеж - олекотени завивки и якета. Целта е да разбухват пълнежа да не се степва и да ги извадиш пухкави и меки. Аз имам вълнени, но и другите вършат работа.
За дрехите и времето - зависи. Почти всички съвременни сушилни имат сензор за влага и намаляват или увеличават времето за сушене според количеството дрехи, зададената програма и влагата на дрехите. Ако сложиш 2 чифта дънки с две тениски времето е едно, ако напълниш сушилнята на максимален капацитет, съвсем друго. Програма микс ползвам за дрехи от смесени материи - памук/полиестер или други подобни. Продължителността е 1 час, за 3 кг. и горе-долу си я спазва. Прочети си книжката, там има инфо коя програма за колко кг е и с каква продължителност. При мен това инфо излиза на дисплея, като избера конкретната програма. Аз суша на програма За гардероба, така си е зададено по подразбиране и не го местя. Имам още 2 нива нагоре, но дрехите излизат пресушени на За гардероба +. Абсолютно сухо даже не съм я пробвала, по-ниското ниво - за гладене - също.
Пробвай с хавлии на първо време, докато си опознаеш машината и виж на теб как ти харесва. Всичко е индивидуално и малко на принципа проба-грешка.

# 166
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Аз не ползвм топки и никога не съм изваждала нещо степано. Предполагам, че за по-съвременните сушлни не е нужно - нали и гладят - въртят разни цикли с влажен въздух. Измислили са го. Може би за по-старите сушилни топките са били по-практични.

Преди да имам сушилня - пусках  пералнята по-късно - така, че всички дрехи от деня да са свалени - и да се изпере преди да легна, за да простра. След като взех сушилнята - започнах да пускам пералнята веднага, като се прибера, за да мога по-рано да пусна сушилня и всичко да е готово - изсушено - преди да легна. И много се ядосвах, ако ми се сервира нещо за пране, когато дрехите вече са в сушилнята. Не обичам нищо да ми отава за утре Grin Няколко пъти, обаче,  позакъснях с прането, и пуснах сушилнята през нощта - за мое огромо изумление - на сутринта дрехите не бяха смачкани. Сега вече дори предпочитам сушилнята да работи, докто спим, или като тръгна за работа. Не бързам всичко да приключи - след като се прибера от работа до преди лягане.

А колко бързо ще изсуши сушилнята зависи колко са дрехите в нея, и до каква степен са центрофугирани. Ако пералнята центрофугира на по-ниски обороти, прането илиза  по-влажно, и се суши по-дълго. Като пуснете няколко цикъла - пране и сушене - ще се ориентирате колко време е нужно.

# 167
  • Мнения: 2 069
От една седмица избирам сушилня , основно от темите тук . От всички модели се спрях на  GORENIE DA83IL/I , намерих го само в магазин Зора . Отидох днес но останала само мостра , аз обсебена от желанието да има точно този модел се поддадох на убеждението на служителя , че нищо и няма на сушилнята . Сега се чудя , дали не сгреших и се моля всичко да е наред:anguished: . В сряда вечерта ще я доставят и на другия ден ще я пробвам .

Мисля, че ще е наред. Наистина имат останала една мостра ( аз писах тук, но предположих, че може да са заредили) - в София. Разговаряла съм със служители на Зора, защото мислих да я купим. Казаха, че си е ок, но октомври не беше на промоция. Намерих я в друг магазин, на по- ниска цена ( колко е сега в Зора) и ми я доставиха много бързо.
Със здраве да си я ползвате!
Благодаря ! Понеже ще ми е първа сушилня се надявам да се сработим бързо. Да си задам няколко въпроса ( знам че е досадно вече): прибирам се от работа в 17ч. , пускам перална с различни материи за 2 часа , прехвърлям в сушилнята на програма микс , да се надявам ли до 21ч. дрехите да са вече сухи? И трябват ли ми топки за сушилнята или както при всеки нов уред , взимаш му някакви екстри и след това разбираш че може и без тях ? До petiaivaniv  от темата разбрах че сте доста компетентни , но просто ако не Ви се отговаря или дразнят въпросите  , не го правете , подминавайте коментарите , без остри забележки .
Няма какво да добавя към всички отговори:) Даже и аз не съм още толкова запозната. Имам я от месец, но ми е много добра приятелка Simple Smile
Не ползвам нищо. За слънчицето писаха. Суша на mix , по- малко или около 2 часа. (Мисля, че хавлиите отнемат повече време)

# 168
  • Мнения: 11 611
..............................................
petiaivaniv  от темата разбрах че сте доста компетентни , но просто ако не Ви се отговаря или дразнят въпросите  , не го правете , подминавайте коментарите , без остри забележки .
Тук има потребители, които смятат, че трябва да бъдат обслужени лично и много спешно (не сте Вие!), въпреки че на същия въпрос е даден отговор един-два поста по-нагоре  или просто няколко страници по-назад. За какво, според вас, информацията се структурира в теми с определен брой страници? Не е ли заради полезността и за да бъде лесно откриваема?
Какво не Ви хареса в предишния ми пост, в който дадох съвсем практичен съвет какво може да се прави за предварително запознаване с даден уред? Ако въпросната потребителка го беше направила, щеше да  разгледа таблиците и щеше да придобие предварителна представа що е то сушилня, а не да чака на готово.
 А допускате ли варианта, че и нищо не ми пречеше да ѝ дам заблуждавща, дори грешна информация, както го правят консултантите по магазините, и да я "пусна по пързалката".
Хора, четете, мислете и най-накрая се доверявайте.

# 169
  • Мнения: 9
Електролуксът наподобява доста АЕГ - на пръв поглед барабан и филтър са еднакви. Ако кондензаторът е достъпен и лесен за чистене, вземи нея, няма да съжаляваш.
Имам сушилня Електролукс, вече е на 2 години, но е една от най-разумните ми покупки. Изключително доволна съм, забравих дори какво е ютия. Почти безшумна, нямам нито една съсипана дреха. Да не говорим, че хавлиите например, станаха пухкави като нови. Моделът е от серията PerfectCare

# 170
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 741
А някой може, ли да ми каже как работи програмата за лесно гладене при другите сушилни. При мен върти за по-кратки интервали в двете страни.

# 171
  • Мнения: 300
При мен на десет минути завърта дрехите за около 30-тина сек.

# 172
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
А някой може, ли да ми каже как работи програмата за лесно гладене при другите сушилни. При мен върти за по-кратки интервали в двете страни.

При Bosch пуска пара. Дрехите стават мекички и изгладени, все едно е ползван омекотител, без реално да е ползван такъв. Аз не ползвам и прах за пране, така, че не е от някоя съставка в праха - от сушилнята е. Сравнявам дрехите, сушени в сушилнята, и тези на простора. Последните стават твърди са намачкани.

Когато избирах моята - прегледах доста сушилни - за всяка е описана някаква уникална тенология, с която суши, глади и т.н. Предположих, че са подобни, просто с различни имена.

Сега погледнах какво имат на сайта - ето някои от описаните технологии:

Smart Dry: автоматично избира най-добрата програма за сушене въз основа на последния цикъл на изпиране.
Iron Assist: Допълнителна обработка с пара, за да изгладите изсушеното пране или дори да пропуснете гладенето.
AutoDry: нежно изсушава прането Ви до желаната степен.
Антивибрационен дизайн: изключително стабилен и изключително тих благодарение на специална защита от вибрации.
Система SensitiveDrying: деликатно и равномерно сушене благодарение на уникалната структура на барабана.

Наистина е тиха и суши равномерно - не деля прането, но в повечето случаи се перат еднородни памучни дрехи. У дома рядко се ползва синтетика. Кърпите от кухнята и банята - се перат с дрехите - всяка вечер ги сменям. Отделно пускам халатите за баня и спалнто бельо. Всичко суша на "Cottons Very Dry" с три слънца. Пералнята е Сименс, центрофугира на 800 или 1000 оборота, според програмата. Нямам свити или повредени дрехи.

Последна редакция: пн, 23 ное 2020, 10:02 от a.l.e.n.a

# 173
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 741
За колко време изсушават сушилните ви (специално тези с термопомпа). Аз вчера я следих моята и за малко да си помисля, че се е развалила. Прането беше два чаршафа 1,60 на 2,0 единия от които единия е двоен, две калъфки и два халата. Изсуши ги за 2 часа и 20 минути. Бяха изцентрофугирани на 1400 оборота.

# 174
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Аз не съм засичала, напоследък винаги я пускам, като спим или съм на работа, но ще засека следващия път. Условно ще кажа 3 часа, но нека засека. В началото суших на Микс (2 часа) и след това пусках на топъл въздух за доизсушаване още час. Откато минах на  "Cottons Very Dry" с три слънца - съм много доволна - излизат топли и напълно сухи. Предполагам, че ако я спра по-рано - пак ще са сухи. Но нали глади и т.н. - гледам да не й преча да си свърши работата, както трябва.

 Според техниците на Kirov, които обслужват гаранционно Bosch - препълнената сушилня суши по-ефективно. Техните наблюдения и препоръки бяха да не суша малко дрехи. Моята пералня е от старите с 5 кг капацитет и толкова суша.

# 175
  • Мнения: 1 090
Моята суши между 1:40-2 часа стандартно, стига до 2:30 часа само когато е препълнена с хавлии, 15 бройки за лице примерно и 10 кухненски. Винаги я пускам пълна напоследък. Няколко парцала, ако са за 1 час - 1:20. Винаги центрофугирам на 1400.

# 176
  • Мнения: 1 038
https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-BEKO-DS-8444-RX/p/680424

BEKO DS 8444 RX
Може ли някой да сподели мнение за модела , моля ?

# 177
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 741
https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-BEKO-DS-8444-RX/p/680424

BEKO DS 8444 RX
Може ли някой да сподели мнение за модела , моля ?


Добри са, но за още малко пари, може да вземеш такава с клас на кондензация А.  Моето АЕГ е клас на кондензация B и когато суши, отделя влага. Съвсем малко е но има. Вуйна ми има модел на Грундиг (по-скъпия клас на Беко) клас на кондензация А и там няма влага.

# 178
  • Мнения: 1 038
https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-BEKO-DS-8444-RX/p/680424

BEKO DS 8444 RX
Може ли някой да сподели мнение за модела , моля ?


Добри са, но за още малко пари, може да вземеш такава с клас на кондензация А.  Моето АЕГ е клас на кондензация B и когато суши, отделя влага. Съвсем малко е но има. Вуйна ми има модел на Грундиг (по-скъпия клас на Беко) клас на кондензация А и там няма влага.
Не намирам много и формация за модела , явно е лимитиран , нов ли е ? Странна работа .

# 179
  • Мнения: 2 961
https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-BEKO-DS-8444-RX/p/680424

BEKO DS 8444 RX
Може ли някой да сподели мнение за модела , моля ?
За сушилни Беко не знам как са но аз повече от тази марка не бих взела . Имах съдомиялна Беко преди 1 година на вторият месец изгоря електрониката от сервиза казаха че не могат да я оправят дори да сменят цялата електроника и ни върнаха парите . Това лято пък на  пералнята ми Беко на 3 години и се повреди електрониката и по време на пране си сменяше оборотите и минутите по всяко време , не искаше да тръгва , в края изключваше етапа центрофуга а когато не го пропускаше и автоматично тръгне на 1200 оборота имах чувството че ще излети .
Един ден да тръгне нормално на следващия спира . И така един ден напълно спря . 
Знам че някои потребители ще кажат че това е тема за сушилни но аз просто споделям мнението си за марката БЕКО . Явно вече им куца електрониката .

Общи условия

Активация на акаунт