ЮНИ 2004 г. - 11

  • 17 192
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 958
Здравейте! Искам да питам нещо - вашите деца будят ли се през нощта? ......

Буди се, няколко нощи вече ,за да пишка.
Но не само ,че се буди ,ами започна да идва в нашето легло.  Shocked
Сигурно защото ,докато имаше температура го взимах при нас .....
Ще се отучи ,къде ще ходи... Laughing

СтаМ, честито за памперса! Радвам се, че си отново на линия, и ти връщам правата върху темата, ако си ги искаш Grinning  bouquet
................
Благодаря Hug А за правата над темата ,въобще не претендирам  Peace Grinning


.........Вечер заспива на нашата спалня,като ми държи ръката и после я местя в нейното легло.
И ние по принцип сме така.Така е пък,откакто се върнахме от болницата.Споменавам го ,защото явно има връзка.Понякога сам си отива в леглото.

# 31
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Здравейте момичета. Да се похваля малко със закъснение, вчера имахме годишнина, "цели" 3 години брак Hug!
Руми също говори на сън, но не се буди. Случва се и да пада от леглото, но само се оглежда, като мишка в трици и пак се качва Joy. Вече сложих килимите, та поне пада на меко Wink. Спи с лятния чувал и ме кара отгоре да я завивам с още нещо Laughing. Почти не се отвива Peace. Всички спим в спалнята, защото няма къде Mr. Green, но си спи в нейното легло, не проявява желание да идва в нашето. Като се събуди, ако ме няма, си сваля чувала и започва да тропа на вратата да й отворя. Готова е вече за самостоятелна стая, но за съжаление нямаме Sad. Все още тая надежда за по-голямо жилище, ама много парички трябват беее.....

# 32
  • Мнения: 3 537
Ние пък стая имаме,но няма желаещи. Laughing
Честита годишнина! Hug
Ние вече празнувахме 14 години брак.Имате доста,докато ни настигнете! WinkВсе така да ви върви и много да се обичате!  bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 725
Привети и от нас,

ние пък днес разбрахме, че пак ще си имаме момченце и сега ме е обхванало едно чудене как ще се справям с толкоз мъже в къщи, особено с две момчета с малка разлика  newsm78?!?

Жожо засега е ентусиазиран от идеята за бебето, показва корема ми и обяснява, че бебето е там, че ще става голям батко и ще се грижи за бебето, ама знам ли как ще реагира на още един мъж - да му е конкурент за играчките...

Сега едно чудене ме е обхванало за детската градина. Мислим да го пускаме догодина септември, ама се чудим в държавна или частна ДГ?!? Май се оказва, че частната градина не е гаранция, че ще се грижат за детето ти...

Това е засега от нас

Целувки

# 34
  • Мнения: 3 537
Браво на вас! LaughingНе се притеснявай,всичко ще се нареди! Wink
Ние вече сме здрави и сме на ясла.Хапва си там,спинка си,няма проблеми! Laughing

# 35
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Чудесно е Мama Mishi, дано от рано да приеме мисълта за "конкурента".

Браво, Краси!
Ние тъкмо оздравяхме, ходихме 1 седмица и сега сме с гнойна ангина и съмнения за стрептококи Sad

# 36
  • София
  • Мнения: 725
Томасе, пожелавам ви много бързо оздравяване и дано не е бактериална инфекция, че Жожо кара такава пред май и беще доста тежко положението Praynig! Явно това е период на адаптация на децата към разни там вируси, бактерии и какво ли не които си разменят в яслата. Нашата педиатърка ни беше казала, че когато и да тръгне на ясла/ДГ детето, през първата година по-често боледува поради периода на адаптация. Дано при вас мине по-леко  bouquet.

Браво Краси, дано да са ни здравички шушулките, че е ужасно това с болестите.

# 37
  • София
  • Мнения: 607
Честито Мама Миши! Тъкмо ще си имаш отбор юнаци!  Laughing
Томасе, стискам палци да не е толкова страшно.  Praynig Боби миналата година, 1 месец след като тръгна на ясла и изкара гнойна ангина с 40 градуса температура......Само като си помисля и ми става лошо.
Иначе за сега сме добре, Боби си ходи на яслата. Но мен май ме е пипнал някакъв вирус, защото от вчера се чувствам ужасно зле - очите ми парят, носа ми тече, болят ме костите......Лекувам се, дано да не заразя малкия.
Поздрави!  Hug

# 38
  • Мнения: 188
Mama Mishi, възхищавам се на решителността ти, аз мисля че не бих се решила за второ поради ред причини. Пък за това че ще си с толкова мъже в къщи знае ли човек ,един ден може и подкрепление да си имаш с някоя госпожица newsm10 newsm03

Ох, много теми чета за двегодишните и техните инати и за това как трябва да се реагира, ама като ти е в къщи малко трудно се справя човек. Вики проявява страшен характер, много ми е трудно, все мрънка, все иска , а това какво искаме ние изобщо не се зачита, вика ,крещи Crazy Много късно заспива вечер, чак в 12 часа , а сутрин до 7.30-8.00 се е наспала. Като не й се спи е абсурд да я накараш да легне. Чувствам се много изморена и изнервена, нямам грам лично време. Другото, което много ни изтощава е, че не иска да се заиграва сама, винаги иска някой да е при нея и да се занимава с нея. Нямаме много на кого да я оставаме и изобщо нямаме време за нас двамата. Абе доста си е трудничко. Не знам при вас как е...

А за болестите не ми се говори, без ясла ми е толкова кекава, а като тръгне какво ще бъде..., ще може ли изобщо да ходи, идея нямам. Кога ще премине тоя период на адаптация към бактериите и изобщо ще премине ли???

На болните пожелавам бързо оздравяване yes

# 39
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Аз мога да се похваля, че нямаме стрептококи и вече сме здрави от гнойната ангина. Това стана без антибиотик, само с хомеопатични, сироп, промивки на носа и мазане на гърлото. Всичко мина за 5 дни. Е как после да не кърмя дълго Laughing Само на това отдавам бързото ни оздравяване. А друго детенце от нашата група беше с ангина( явно същата като нашата) малко преди нас и едва се оправиха с антибиотика за 2 седмици.

А иначе за ината и аз едва овладявам положението. Като се разсърди започват писъци и нищо не може да я накара да млъкне. Няма любими занимания, игри, храни. Нищо не може да й отклони вниманието - просто й е крив целия свят и не трябва да й се пречи да се сърди, че става по-лошо.

# 40
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Май вирусите започнаха вече Confused.... От сърце пожелавам бързо оздравяване на всички сладури. В четвъртък водих Руми да й бият противогрипна ваксина (ама дали ще ни предпази от болести, незнам....) и тя беше много впечатлена. Въобще не плака и от тогава, като види някой, веднага му обяснява как "са й правили боц на тази ръчичка, и не е боляло, и искала и на другата" Joy! Сега, като се събуе да ходи боса по теракота, аз се опитвам да я стресна и й казвам, че ще се разболее и чичо доктор ще й бие инжекции в дупето, а тя се радва и ми вика "Мамо, паи боц на Муми гъзето" Joy Crazy! Вече няма и с какво да я изплаша Crazy!

# 41
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Браво на Руми!
И аз се чудя за противогрипна ваксина. С тази ясла доста болести ни чакат newsm78
Мери, може ли да ми кажеш нещо повече за тази ваксина - знам че трябва да е здрава, но ако се разболее скоро след ваксината? Колко време трябва да мине за да се изградят антителата? Има ли различни марки ваксина - каква слагате вие, а колко струва? Колко време предпазва?
Колко дечица от отбора ще се ваксинират?

# 42
  • Мнения: 3 537
Няма да слагаме ваксина.

# 43
  • Мнения: 188
и ние няма да слагаме. Двама лекари ми препоръчаха, в случай че Вики няма да ходи на ясла тая зима , да не се слага. Но от догодина да слагаме

# 44
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Браво на Руми!
И аз се чудя за противогрипна ваксина. С тази ясла доста болести ни чакат newsm78
Мери, може ли да ми кажеш нещо повече за тази ваксина - знам че трябва да е здрава, но ако се разболее скоро след ваксината? Колко време трябва да мине за да се изградят антителата? Има ли различни марки ваксина - каква слагате вие, а колко струва? Колко време предпазва?
Колко дечица от отбора ще се ваксинират?
Леле, ти ме шашна с тия въпроси Crazy! Ми честно казано, аз си отивам при педито, той я преглежда, ако е здрава й бие ваксината и това е. Хич не съм и питала тези неща, дето те интересуват Embarassed. Струваше 10 лв., взех си я от педито, не от аптека. Миналата зима й сложихме и е факт, че не е боледувала, даже сополи нямаше. Дали е от ваксината или просто ми е здраво детето, незнам newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт