Съвет относно работа и бременност :)

  • 4 908
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 923
Не съм учител.Имах рискова бременност,знаеше се че ще е такава още преди да се случат нещата.Докторите си ме бяха предупредили,че влезна ли в 20 г.с трябва да остана на легло и ,че най-чероятно и едно ставане до банята би било проблем.Работя в счет. кантора,а стреса покрай годишното приключване въобще не е за подценяване.Прегледите ми бяха всяка седмица и общо взето живеех от преглед за преглед(уговорката ми с доктора беше,че ще преценяме нещата седмица за седмица),реално работата беше това,което ме спаси от лоши мисли и страх.Не се наложи да лежа,излезнах седмица преди 45 дневния болничен и то защото си позволих да си изпусна нервите,вследствие на което получих контракции.
Никога  не съм разбирала стоенето в къщи на бремени жени без медицинска причина.
Не разбирам защо се страхувате от сополиви деца,нали уж сега всяка сутрин децата се преглеждат на входа,нали се дезинфектира,нали се проветрябва,ако всичко това се върши както трябва + вие да използвате правилно лични предпазни средства не би трябвало да има проблем.

# 16
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 264
Аз работих до 36 седмица, по 9 часа на крак, с непрестанен поток от хора. Аз се чувствах добре, а и корема ми беше малък и ми позволяваше да се движа и да си върша работата.

# 17
  • Мнения: 1 459
Работех в занималня когато забременях и спрях да ходя отделно в седма седмица имах кървене и прекарах осем дни в болница, след това не се върнах. Особено с тоя Ковид не бих рискувала. Да не говорим, че имаше дете с варицела, добре че съм я карала, но постоянно карат скарлатина и какво ли не през зимния сезон.

# 18
  • Мнения: 32
Не работя това, но имам позната, която е учителка в детска градина и спря да ходи на работа като забременя именно заради това, че болните деца могат бъдат проблем за теб и бебето.
Според мен не рискувай, ако има кой да те замести си излез в болничен и се пазете.
Не си заслужава стреса при всяко кихане и кашляне на някой малчуган.

# 19
  • Мнения: 5 271
Срещата докато си бременна с варицела е опасна, така ми обясниха на мен с моята бременност, въпреки че съм я карала. Аз се изненадах и се молех дъщерята да не се зарази, защото тя не е карала.

# 20
  • Мнения: 923
Аз съм карала варицела и съм се срещала с варицела по време на бременностс детенцето детенцето близо 2 -3 часа,пъпките му избиха след срещата ни).Тогава звънях на 3ма доктори и 3мата ми казаха,че няма никакъв проблем.Така и беше.

# 21
  • Мнения: 2 464
После да няма оплаквания защо работодателите не искат млади жени или питат на интервютата за планове за забременяване, защо заплатите ни изостават от тези на мъжете и защо предлагат граждански договори. То и аз да бях, и аз нямаше да наемам, то се вижда защо.

# 22
  • Мнения: 39
После да няма оплаквания защо работодателите не искат млади жени или питат на интервютата за планове за забременяване, защо заплатите ни изостават от тези на мъжете и защо предлагат граждански договори. То и аз да бях, и аз нямаше да наемам, то се вижда защо.


Благодаря за мнението ти.
Помисли от държавните заплати , а и не само колко се връщат обратно в хазната.. и не може ли за 40 години стаж една жена да си позволи 2 майчинства спокойни без напрежение, стрес и страх, да износи, роди и изгледа здрави и умни деца. Защо винаги трябва да сме изхабени физически, психически и емоционално сринати за да поискаме спокойствие през бременноста си...
И в крайна сметка толкова ли е грешно това???

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Изобщо не е грешно.Проверете как стоят нещата в страни като Америка или Англия.Може би там жените живеят в стрес,напрежение и страх.
Имате права в тази държава ,решили сте да ги ползвате,това е ваше право.Работодателите също. Само се питам дали бихте отишли при лекар ,които има 1 година трудов стаж и 2-3 години майчинство.Дали бихте ползвали такъв адвокат или счетоводител.Да,има професии при ,които е без значение,но има и такива при които е фатално.Или тези жени не отглеждат здрави и умни деца? Искате съвет,но не ви харесва да чуете различното мнение на Enter Sandman.Вие сте взели решение.Като педагог би трябвало да знаете ,че няма грешно мнение,стига да може то да бъде обосновано.

# 24
  • Мнения: 39
Приемам всяко мнение и ми приятно да дискутираме Simple Smile

# 25
  • Мнения: 816
Аз бях с няколко аборта. За да си пазя работата съм се връщала след кървене на работа - седя на стол пред компютър. След няколко дни пак кървене и аборт. Всичко това е за моя сметка ( физически и емоционално), не на работодателя... В крайна сметка , ако трябва работа и друга може да се намери , а човек трябва да прецени за себе си , колко би рискувал. С успешната ми бременност веднага си останах вкъщи. Не се виждах с приятели , защото са с малки деца и все болни. Тамън дойде пролетта и стигнах най- накрая до 4 месеци дойде ковид ...Стоях и още си стоя изолирана, но вече се радвам на бебчето си. Междувременно за защитаващите работодателите - докато бях болничен искаше да ми намали заплатата, заради Ковид - пари , които сега той не ми дава и бих получила , ако /когато се върна на работа !

# 26
  • Мнения: 2 464
Аз не защитавам работодателите. Ама работата май е "кой ще прецака повече другия", а не как да станат оптимални нещата.
Като деен човек, аз осъждам за себе си мързела. Пък бил той и прикрит под извинения за "пазене" (когато няма здравословни причини за това). Как пък досега не прочетох, че някоя жена ще си остане вкъщи и ще изкара квалификационен курс, ще покачи ниво на език или нещо друго в този дух. Все се "наслаждават" на бременността си, а в отчетите теми "момичетаааа, писна ми да съм бременна".

# 27
  • Мнения: 2 488
После да няма оплаквания защо работодателите не искат млади жени или питат на интервютата за планове за забременяване, защо заплатите ни изостават от тези на мъжете и защо предлагат граждански договори. То и аз да бях, и аз нямаше да наемам, то се вижда защо.
Потресена съм от това мнение!!! Изобщо жената няма право да работи и да ражда деца. Трябва да избира едно от двете.🤦Излиза, че жената трябва да си стои в къщи до печката и да служи само за разплод 🤦 Нашите майки и баби са се борили, за да имаме права! Право на труд, право на майчинство, право на избор!!!
Освен това не знам защо толкова ги ожалвате горките работодатели. Нали затова всеки месец внасяме пари в това обществено осигуряване. За да може, когато се налага да го ползваме това осигуряване! И тук изобщо не става въпрос за мързел или глезотии!!

# 28
  • Мнения: 816
Аз не защитавам работодателите. Ама работата май е "кой ще прецака повече другия", а не как да станат оптимални нещата.
Като деен човек, аз осъждам за себе си мързела. Пък бил той и прикрит под извинения за "пазене" (когато няма здравословни причини за това). Как пък досега не прочетох, че някоя жена ще си остане вкъщи и ще изкара квалификационен курс, ще покачи ниво на език или нещо друго в този дух. Все се "наслаждават" на бременността си, а в отчетите теми "момичетаааа, писна ми да съм бременна".
Докато правих инвитро съм  ходила на лекар в 18 , той ме взима към 21 , после се връщах да си доработя спешната работа за утре , без никой да ми плаща овъртайм. Когато бях бременна съм работила от вкъщи за шефът ми , учих програми , които ми трябват за работа ... и не знам, защо трябва да се обяснявам . Шефът ми ми предложи от вторият месец след раждането да работя от вкъщи. Не знам как се получава с бебе , за което наистина искаш да се грижиш. Аз съм работила едва ли не цялагодина, за да си плащам инвитрото.. Не знаете колко жени има, на които отпуската им отива по лекарски кабинети и се крият, за да не ги уволнят.и нямат почивка през годината. Има жени, които трябва с месеци да лежат и да не мърдат , за да мине успешно бременността.
Може би и аз щях да мисля така , ако нямах труден път дозабременяването. Но сега си се радвам на момента с бебето , а за работа ще мисля след 1 година.
И в крайна сметка всеки може да прави с животът си , каквото си реши.
Днес в един форум с майки срещнах съвети  за аудио уроци , докато бебето спи навън. И такива има ! Всякакви хора/жени има... Но жените също се подценяваме сами .
Шефът ми в прав текст ми е казвал - жените работите по-добре и за по-малко пари !

# 29
  • Мнения: 2 464
Избягвам да водя безпочвени диалози, ама пак се залита в любимата посока да се правят изводи от частното към общото. Тия права, с които смятате, че разполагаме, са за 45-дневния болничен преди термин и майчинството след това. За инвитро и други процедури не е ставало дума изобщо.
Ставаше дума за взимането на болничен от съвсем ранна бременност, без да има медицинска причина. За да се издаде този болничен лист, какво пише в него? Предполагам, че е от рода на "рискова бременност", "заплаха от аборт"... не знам с точност. Обаче има ли реално такава заплаха? В повечето случаи не. Та това имах предвид от самото начало - това не е право, това е измама. И тази порочна практика налага и отношението, което срещаме от работодателите си.

Общи условия

Активация на акаунт