Каква ваксина да избера?

  • 2 610
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 386
И аз избрах Пентаксим нямаше никакви реакции и бебка дори не усети инжекцията  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 4 621
Аз реших да се доверя на старата, която се отпуска от държавата. Мисля, че вече навсякъде се контролира положението - така, че колкото са качествени старите - толкова и новите ваксини.

Успех в избора  bouquet
Peace

# 17
  • Мнения: 1 243
Ние последната 3-тата я бяхме купили уж с по малко странични реакции да ама не заради тази ваксина влязохме в болницата с температура и се беше получило нещо като бронхит на десния дроб,и педито вика до сега никои не е получавал от купешката такава реакция а ние получихме надупкаха ми детето с разни инжекции,според мен най добре си ползваи тая която се полага от касата Peace

# 18
  • Мнения: 2 922
Сложихме Инфанрикс. Много съм доволна.

И ние такава сложихме.

# 19
  • Мнения: 4 784
Ние сме с Инфанрикс. Доволна съм. Вече два пъти ни боцкат полиомиелитната държавна ваксина, понеже капките вече са спрени и сме доволни.

# 20
  • Мнения: 1 925
Ние сложихме на бебка Пентаксим, не се доверявам на лекарствата по ЗК, защото тъпата ни държава си пробутва боклуците.  #2gunfire

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Имунизацийте направих по ЗК,но тогава не се интересувах за други варианти.Чак на реимунизацийте започнах да си ги купувам.Ако се бях информирала по-рано не бих започнала от ЗК.

# 22
  • Хасково
  • Мнения: 726
Пентаксим- ДТК+полиомиелит+хемофилус инфлуенце. Последната съставка предпазва от менингит и в България е пожелателна ваксина . Предимство- само едно убождане.
Ако имаш желание за менингитна ваксина има вариант 4 комбинации+ полиомиелит от здравна каса, който е хубава ваксина. недостатък- две убождания, по-евтин, но добър вариант.
Инфанрикс ДТК с много добра поносимост- избира се ако не искате да слагате противоменингитната ваксина и се поставя с полиомиелит от здравна каса (това беше и моят вариант).
Само за информация- последната съставка на Пентаксима съществува като самостоятелна ваксина, която може да се сложи и по-късно- има различни схеми според възрастта на детето.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 397
Ние избрахме 5-валентната. Даже днес й сложиха 2 прием. Вярно е, че трябва да си я платиш, но си заслужава. Нали е за цял живот. Мисля, че за здравето на детето не трябва да се пестят пари. Четох в едно списание за тази ваксина и там пишеше, че във всички страни от ЕС се слага тя /по европейски стандарт е/. А най- малкото - вместо да сложат 9 ваксини /3 приема по 3 различни/ слагат 3. Кое е по-добре?
Естествено, че когато става въпрос за детето, особено за здравето му -  никой не пести средства! Ние просто се доверихме на "старата" - смятам, че не всяко ново нещо е по-добро от старото вече установено! А и понякога е въпрос на "мода" Днес е модерно нещо - всички горещо го препоръчват...и след извесно време четеш колко е вредно... Понякога е труден избор за нас - като мами, които сами трябва да решим кое е по-добре за детето...

п.п малко се отплеснах - съжалявам  bouquet

Нестава въпрос кое е ново, кое старо и кое модерно. Ваксините отпускани от здравната каса са живи, а Пентаксима е мъртва ваксина ей за това става дума.

И ние сега ще слагаме Пентаксим, дано и понесът добре  Praynig

# 24
  • София
  • Мнения: 4 035
Понеже тази тема я пуснах преди близо 10 месеца,реших да споделЯ опита си от тези ваксини.Сложихме Пентаксим,сега ако трябваше пак да избирам отново бих сложила нея PeaceПри първия прием реакция нямаше никаква,понесе я прекрасно,само апетита беше спаднал за около ден-два.При втората обаче стана страшно-получи обструкция на дишането(свиреха й гърдите като си поемаше въздух),стигнахме до антибиотик.Изследванията сочат,че 11% от децата дават реакция към Пентаксима и то на втория прием.Обяснението е,че при първия прием дозата все още е малка и не се дава реакция,при втория вече се натрупва,но не достатъчно,за да има имунитет и тогава е проблемно,а при третия организмът вече си е изградил имунитет.И при нас третия прием беше безпроблемен PeaceНе ми се мисли какво можеше да стане ако се бях спряла на ваксината по ЗК Crazy
Изглежда само моята дъщеричка не е добре след пет валентната ваксина. Още след поставянето на ваксината стана много раздразнителна, а е много спокойно бебе. На следващото хранене последва голям рев и повръщане... Видях се в приключение. Криво, лево я изкъпахме пак с рев. А къпането и любимо. Спа около 2 часа и пак започна да мрънка и недоволства до сутринта. И през цялото това време с температура 37,5-38. Дали може следващата да не е 5 валентна?
Това,което изреждаш са нормални нежелани ефекти от ваксината,но не са странични реакции.Освен това не знам защо си я къпала,като вечерта след ваксината не трябва да къпеш бебето,а понякога,ако мястото на поставяне е доста зачервено е хубаво да пропуснеш и следващата вечер.С къпането можеш да довдигнеш температурата.Моя съвет е да сложите пак петвалентаната,защото иначе и първия прием губи смисъл.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт