🐑Фермата сезон 6 Тема 11 /15.11-22.11/

  • 99 878
  • 3 272
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 419
На мен ми направи едно нещо впечатление.
Има 3 неща, които сякаш са теми табу вътре. Нито веднъж не чух да се говори за пари, за религия и за политика. НИкой не споделя вярващ ли е, доходите си в общ план и като цяло тема за пари. Само Надя във визитката си казва как 'не вярвала в дядо ти Господ", а била реалист - нещо такова. А това са общочовешки теми, които засягат всеки човек и според мен беше хубаво да се говори за това, така щяхме да ги опознаем много повече като хора.
Иначе интригите и нападките никак не са забранени, а са си основен двигател з аживот във Фермата.

# 76
  • Мнения: 9 700
Отделно и Кустев беше в кухнята тогава, и готвенето не беше ваша задача Simple Smile

# 77
  • Мнения: 1 864
Абе хора лесно е да коментирате от ваша си гледна точка като не сте били там да работите вие. За едни яко бачкане е имало в тая ферма за други не, за трети миналите ферми са били много по-сложни от към работа, за други не. Въпрос на гледна точка е, но естествено е много по-лесно да коментираш от гледна точка на зрител, защото ти просто наблюдаваш някакъв прогрес по къщите без и да си си мръднал пръста. Ето Дана е казала - яко бачкане с 30 минути почивка. Това няма как да гарантираме, че е така, но от нейната гледна точка е яко бачкане, а на зрителя като му се покаже един покрив, че е направен, забити са Х дъски и сложени прозорци всеки си вика епа кво толко са направили? НалЕ Grinning

П.С. От личен опит знам, че като нямаш село, на което да си поработваш или изобщо не занимаваш с селскостопански постройки и т.н. и малката работа ще ти се стори много. Примерно не вярвам чича ви Митя да каже - супер много бачкахме, ще каже да работихме си. Искам да кажа, че за едни тази работа е нормална, а за други нова и отнема повече работа. Grinning

# 78
  • Мнения: 6 493
Отмятат работа и се вижда, че напредват. Този сезон строителните задачи са много за сметка на обгрижването на животните.
Но като съкратят кадрите с работата за сметка на любов и скандали, остава чувството, че нищо не подхващат, а не е така.
В скорошен епизод най-накрая показаха, че метат вътре кошарата.
Тази плевня им отне дни, а капаците от "кората" на дървото се оказаха много тежки. И общо в два епизода дали се събраха 5 минути време да ни покажат, че всички мъже са впрегнати да покрият и завършат плевнята.Wink
Ей така уж на шега, но направиха и лятната кухня, почти я остъклиха. Лакираха пода. Но пак го разбрахме на огледа.
От Надя в мандрата почти не показват кадри, а произвежда жената каквото им е зададено.
Единствено парите им бяха малко и си хапваха постни манджи и киселец  Smiley

И това от наблюденията за тази седмица.

Последна редакция: вт, 17 ное 2020, 14:10 от Cafelate

# 79
  • Мнения: 419
Всеки зрител е наясно, че никой няма да дойде и да ти каже:"Ето, вземи тези 100 бона и си оправи живота". Ясно е, че се работи.
Просто повечето хора очакват като се каже ферма, да има повече грижа за животни, да садят зеленчуци, да копаят. Това е то фермерски живот. Защото едно е да ковеш пирони - на какво ще се ядосаш.
Но я да ти кажат - днеска ти върви да изринеш на кравите, както е било преди - тогава доста изкарваш човека от зоната му на комфорт и можеш да видиш и как реагира и да разбереш повече за не като характер.
Просто хората очакваха да бъде ферма като Ферма, а не строителен проект.

# 80
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 208
И аз няма да навлизам в спорове, ама нито животни имате да обгрижвате, млякото ви го носят готово, ядене имате на корем, инструменти и помагачи..
друго, освен да се разправят не остава за вършене Simple Smile

# 81
  • Мнения: X
Ама и скандалите не ги правят качествено. То едни обяснения, извинения, треперещи ръце, сълзи в очите... "ама аз съм такъв/такава, като излезем ще видиш". Щото видиш ли там са влезнали не да играят, ами да завързват приятелства с някой, живеещ 400км от тях.

# 82
  • Мнения: 269
Отмятат работа и се вижда, че напредват, този сезон строителните задачи са много за сметка на обгрижването на животните.
Но като съкратят кадрите с работата за сметка на любов и скандали остава чувството, че нищо не подхващат, а не е така.
В скорошен епизод най-накрая показаха, че метат вътре кошарата.
Тази плевня им отне време, а капаците от "кората" на дървото се оказаха много тежки. И общо в два епизода дали се събраха 5 минути време да ни покажат, че всички мъже са впрегнати да покрият и завършат плевнята.Wink
Ей така уж на шега, но направиха и лятната кухня, почти я остъклиха. Лакираха пода. Но пак го разбрахме на огледа.
От Надя в мандрата почти не показват кадри, а произвежда жената каквото им е зададено.
Единствено парите им бяха малко и си хапваха постни манджи и киселец  Smiley

И това от наблюденията за тази седмица.

Именно, ако излъчваха всичко, което се случва в работния процес щеше друго да е мнението.
Както и за всичко останало. Каквото се излъчва такова е мнението.
Но в сайта се качват снимки от почти всичко, което дори не е излъчено в епизода и се виждат много неща, които не са вкарани в единия час.

Примерно, не видяхте процеса на правене на суджуците и историите на дядо Еленко, но в сайта има снимки.
Просто беше много интересно, тродуемко и  малко препятствия до 00:00...

# 83
  • София
  • Мнения: 27 181
Не съм съгласен, че една такава анкета ще е безсмислен чаршаф от 15 опции. Още когато я предложих за първи път преди повече от две седмици имаше над 20 лайка и поне 15 коментара за дуелите. Ако това не е интересно не знам кое би било. Може би биг брадър простотиите са по-интересни от дуелите, знам ли и аз, може...
Но то като се протака така вече няма да има много голям смисъл, защото и финалът си наближава.
Аз посочих кои са възможностите. 10 дуела с опция за гласуване е предостатъчно и изобщо не е много. Имало е анкети с повече от 10 предложения. Освен това вече могат да се пускат и повече анкети, оправили са проблемите админите. Така че не е нужно една анкета да стои цяла седмица.
Това с финаолистите е добра идея, но не е чак толкова належащо точно сега. Освен това имахме подобни анкети вече и сред жените и сред мъжете. Трябва да има и такава анкета, но тя може да се пусне и следващата седмица. Или двете анкети да стоят по 3 дена и толкоз. Масово се гласува в първото денонощие. 3 дена са напълно достатъчни за да се видят нагласите.

Кафе Лате го е казала много точно защо има протекция Даяна и в какво се изразява тази протекция. Мислех да пиша за това, но след нейните два поста няма смисъл. Ще добавя, че това е протекция на чисто психологическо ниво, т.е. възможно най-силната протекция. Толкоз.

# 84
  • Мнения: 2 594
Я, как хубаво си хортувате като на седянка!
Ей това ми липсва - всекидневието на селяните. Не губя надежда. Може пък да го видим в предаването "Бригада нов дом!?" Thinking
Иначе продуцентите дават обещание, ама и те като Кустев, не го спазват - През тази година „Фермата“ ще е най-силно свързана с истинския български дух, с традициите и паметта на нашите предци. Героите на шоуто ще се сблъскат с работа и трудности както никога преди.
Поне за трудностите не излъгаха:
Трудно и беше на Милена да разпознае киселеца.
Трудно е на Надето да сложи няколко капки мая в млякото.
Трудно му е на Митака да се опази от черни точки.
Трудно му е на Пешо да се отърве от Ванчето, а най - трудно му е на Кано, хем да рецитира цитати, хем да опази побратима.
Да не забравя Дая - нова роля и предстои в сериала "Хасиенда вечер''.
Абе, живи да ги ожалиш! Cry Трудно е да си риалити звездЪ.
Аз кЪт нИ съм - шапка на тояга. А откакто Анго напусна, хептен нямам дертове  - кой да е на финал и кого да подкрепям.
Пей сърце! Musical Note

Последна редакция: пн, 16 ное 2020, 16:20 от Dorina_10

# 85
  • Мнения: 5 130
Мдааа, липсва ни сериозно Ангел. На повечето де,знам,че не на всички.
Но тази година ми е гранична линия и много ще се замисля дали да гледам следваща.

Последна редакция: пн, 16 ное 2020, 16:15 от cardu

# 86
  • Варна
  • Мнения: 1 198
В анкетата гласувах за Ваня.
И с нежелание за Боби, Данчо и Даяна
Благодаря за темата Heart

# 87
  • София
  • Мнения: 27 181
Значи повече предложения за анкета няма да давам.
п.п. 11 опции за глас преброих.

# 88
  • Мнения: 1 950
Аз под протекция разбирам друго нещо, не само протекция от ратайство и дуели, а от мнозинството. Всички виждаме как си нарочват някой и почват да го мачкат докато не се срине психически или си тръгне. На Даяна това няма как да й се случи, защото никой копче не смее да й каже заради Данчо и донякъде никой не смее да я избере за ратай, за да не се обиди той, за да не се разсърди. Според мен тя сама е слаба и нямаше да стигне до тук не защото няма физическите умения, а защото няма психика. Точно заради това каза, че без Данчо е като аутсайдер. Тя сама осъзна, че жените без мъжки гръб в предаването са аут.

В изключителна грешка сте , Петър и калоян няма да се обърнат рязко срещу  нея защото е КРАСИВА. И характера и не е неприятен. Да не си кривим душата , визията железни врати отваря (повече от благата дума)
И аз гледах на запис и най сетне схванах , защо Милена е толкова неразбрана. Боби страхотно го формулира. Просто тонът и начинът и на изказване настройват човека отбранително. А това че рови , сакън да не изпуснеш една малка дума и да я обърнат срещу теб на всеослушание , наистина може да е напрягащо. Не , че не казва истини просто тъпо ги казва .
За анкета (омръзна ми малко кой ще е финалист , кой няма да е, за мен ще е интересна- С кой от участниците имате най-много общи черти (може и да е микс от 2ма, 3-ма) . Ще се добие представа защо някой има определени харесвания или нехаресвания

# 89
  • Мнения: 6 493
Дяволе, не се впрягай, човеко! Дайте предложения за анкета... а тези не ми харесват, ще пусна каквото реша. Wink

Аз ще гледам и догодина. Този сезон им е експеримент, мисля, че ще си вземат поуките. Като цяло трудна година, разчитали са на реклама и съответно се получиха комични ситуации. На фермери се носи преработено мляко и им се продават плодове...

Общи условия

Активация на акаунт