Днес сме тромави хипопотамчета,а през НОЕМВРИ сладки мамчета

  • 13 126
  • 286
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 2 440
И аз чакам снимки, въпреки че бях на срещата. Мерелин, Лучия давайте!

# 91
  • Мнения: 2 332
Хайде, момичета, какво стана със снимките? Някои умираме вече от любопитство...
Искам да ви кажа - тази сутрин си направих и Васерман - освен МЦ"Превент", със ЗК за този вид изследвания (Австралийски антиген, хепатит, Васерман ) имат сключен договор и МЦ "Лора" - така че - дерзайте  Party.

# 92
  • Мнения: 2 673
  Ей, никакви ви няма цял ден! Роси ме подсети да ви кажа, че който си е направил ХИВ, хепатит, Васерман веднъж, не е задължително да ги прави втори път! Аз понеже си ги пуснах още веднъж, Док ми обясни, че  е излишно, само при безразборни полови контакти по време на бременност се правят два пъти.

# 93
  • Мнения: 44
Здравейте, едва днес ми остана време да напиша историята, въпреки че се каня от доста време. Не е много приятна, но благодаря за професионализма и човешкото отношение на лекарите от Майчин дом, които се погрижиха за мен и бебето ми без излишни формалности и протакане. Малкият се казва Александър и се роди 1450 гр и  37 см в началото на 30 седмица, лекарите казаха че е голямо бебе за седмиците /за наше щастие/. От вчера /петък 15.09./ е изключена цялата апаратура за която беше вързан, тежи 1490гр. и остава само да чакаме да порасне достатъчно за да си дойде у дома  Simple Smile
А ето я и историята: В събота на 02.09. около 8.30 вечерта ми се спука мехура и аз в началтоо дори не осъзнах какво става newsm78, защото според дебелите книги водата изтича изведнъж, а при мен беше все едно не си устискал до тоалетната и даже мъжа се избъзика по въпроса, ама не спря да тече и моя милост се сети че нещо май не е наред. Звъннах на лекарката дето уж ми следеше бременността и трябваше да се ангажира с мен и получих следната утеха "Ми да спукал ти се е мехура, иди в родилното те ще те приемат по спешност и ми звънни в понеделник" #Crazy /забравих - това се случва във Враща, областен център и голям град за размерите на нашата мила родина/.
Пред родилно с мъжа 5 минути търсим начин някой да ни отвори, докато накрая усилията ни се увенчаха с успех и първият въпрос на сестрата беше кой ви следи бременността и носите ли си документите за раждане, дори още не знаеше за какво идваме.
Докато ме водеше към кабинета аз и казах че май ми изтичат водите и в коя седмица съм. Дамата ме остави в кабинета и отиде да търси лекар с думите "спокойно, всичко ще се оправи", само дето след малко се появи лекаря и с отварянето на вратата преди дори да ме е погледнал ми заяви "Това е аборт!" /нещо на което след това в Майчин дом доста се смяха/ ама аз в оня момент направо дето не умрях.
Ще стане много дълго ако обяснявам подробно как 40 минути ме мотаят търсейки подпечатана бланка за направление /което така и не ми дадоха/, как нямало да пуснат линейка, как трябвало да звънят на националния консултант, а нулата била изключена /мъжа ми три пъти предложи собствения си телефон за обаждането, но тогава пък заявиха че консултанта може да не се съгласи да ме закарат в София/, обясняваха как нямало линейка и т.н. и т.н. Докато накрая "лекарят" не каза на мъжа ми, че ако това са неговата жена и дете си ги взима и отива в София. Като си тръгвахме ми дадоха инструкции в Майчин дом да кажа че се е случило в София, нещо което не направих разбира се и като капак лекарят ми поръча после да се обадя, защото му било интересно дали детето ще оцелее   #Cussing out
А забравих че докато ми обясняваха как имало заповед на министъра всички родилки преди 34 седмица да се изпращат в Майчин дом и как съм избрала много неподходящ момент - събота срещу неделя, акушерката беше по заета с факта, че по БТВ дават нова версия на Дънди крокодила #Crazy
Как сме стигнали до София с мъжа ми няма да ви описвам, явно си имаме ангел пазител, защото нямахме проблеми по пътя. Там хората ме прегледаха и настаниха на легло със ситема за задържане за по-малко от 15 минути без да ме питат къде са ми документите и кой ме праща и защо не си нося багажа за раждане и прочие глупости. Не ми поискаха и една марля /мещо което безкрайно ме изненада, защото във Враца списъка с необходимите неща за раждане на майката и бебето и километричен и ти го дават заедно с документите за раждането/.
Слагаха ми инжекции с някакво вещество наречено сърфактант/надявам се че го изписвам правилно, ако не извинете  Embarassed/, тъй като белите дробове на бебето не бяха достатъчно развити за да може да диша като се роди. Лекарите и перонала бяха безкарйно внимателни и отговаряха на милионите ми глупави въпроси без нерви и без да се държат с теб все едно си там за да им пречиш на по=важните задачи.
Благодарение на тях и на Бог бебето Александър /както го нарича баща му  Laughing/ се роди в 12.13 часа на обяд на 04.09. раждането мина за по-малко от десет минути, но при мен проблемът бяха 12-те часа контракции, тъй като трябваше да ми сложат и 4-те инжекции сърфактант.
Ами това надявам се при вас раждането да мине без проблем и благодаря на всички за милите пожелания   bouquet
Забравих - за анти Д-глуболинът няма никакъв проблем - сложиха ми инжекцията още щом станаха резултатите с кръвната група на бебо /А+ като на тати Laughing/ и никой не е споменавал за плащане.
Чао и се пазете и вие и бебшорите, като имам възможност ще пиша пак. Heart Eyes

# 94
  • Мнения: 2 673
  Гледайте по НОВА ТВ продават дете!!
Мила Диана от Враца, Господ наистина е бил с вас. За изродите - лекари във ВРАЦА като медицинска сестра мога да кажа -Дано им се случи да получат същото отношение, като това на което са способни!!! Дидка, да ти е живо и здраво бебчето, отново ти желая цялото щастие на Земята, много, много късмет! АКо имаш нужда от нещо, идвайки в София, пиши ми преди това на лични, ако мога ще ти помогна!

Последна редакция: сб, 16 сеп 2006, 18:51 от karil

# 95
  • Мнения: 815
Диана, желая от сърце на малкия Александър да продължава да се държи така мъжки и да расте още по- бързо!!! и скоро да си го вземете в къщи. За съжаление историята с лекарите не ме изненадва- чесно казано съм останала с впечатление, че повечето са такива- няма оправия- само ако някой гений измисли някакъв тест, който да показва дали имаш призвание да спасяваш живот, да учиш деца и т.н.  Хубаво е, че си попаднала на лекари, които да ти помогнат бързо и адекватно- навремето в същата болница спасиха едно детенце, което се роди в петия месец и половина- заради това и други препоръки сестра ми отиде да ражда там- без уговорка- а тя каква стана- няма да разправям, че е друга тема- - не сме си представяли, че лекар може да прояви лошо и небрежно отношение- като на врачанските лекари, че и по- лошо

# 96
  • Мнения: 289
Дианче, мила, направо се разплаках, докато четох за вашите перипетии - дано  малкия Александър продължи и занапред така победоносно житейския си път!  Стискам палци бързо да се възстановите  и да сте здрави!
Опитвам се да изпратя снимките на Цвети, но нещо ми се разпада нета. Срещата беше много приятна и се надявам скоро да се съберем отново! Ради беше малко ошашавен от  "13 бременни с еднакво големи кореми, които си говорели какво ги боли и как ще се родят бебетата - тате, то за това се плащало/да се разреже корема и да се извади бебето/, знаеш ли??? Joy
Да пази Бог някоя друга  да не я споходят такива премеждия и бебетата да си кротуват поне до началото на 9-ия месец!
Хубава съботна вечер на всички!

# 97
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Мила Диана, дано перипетиите са били дотук и отсега нататък във вашето семейство, а и във всяко семейство по света, да има само щастливи моменти! Слава Богу, всичко е минало добре, явно е било писано малкият Александър да оцелее - такива деца обикновено стават лидери! Хубаво е, че сте го кръстили с буква А - водачът в азбуката.
Пожелавам ви да се приберете вкъщи без проблеми и да имате само хубави поводи!

# 98
  • Мнения: X
Мила Диана,
развълнува ме с твоята история. Имали сте късмет че сте реагирали адекватно и сте отишли навреме в София.

Пожелавам ти това да е края на проблемите ви с Александър, да расте здрав, силен и умен и много да ви радва!

# 99
  • Мнения: 815
няколко снимки от вчера от Весето- чакаме и Мерелин да се включи с още

http://snimka.bg/album.php?album_id=63245

мале, абе тук на огледалото не се виждам такава дунда, ама какват жаба застанала  - такава излезнала...

# 100
  • Мнения: 498
Диана, благодаря, че сподели преживяването ни с нас!  Hug
Сигурна съм че  разказът ти е развълнувал всички ни и въпреки това, знам че страховете и болката ти са били много по-големи от това, което си изразила. Истината е, че човек трудно споделя и изказва най-трудните моменти от живота си  Cry
Колкото до медицинските услуги - бих генерализирала, като кажа, че за мен, при всеки спешен случай - било то бременност, сърце,или важна операция - трябва да се потърси квалифицирана помощ от СОФИЯ, както неведнъж съм се убеждавала през макар и краткия си досега живот  Rolling Eyes
Затова искрено се радвам че всичко е вече минало и най-важното  - детето и ти сте живи и здрави  Grinning
Желая на цялото ти семейство занапред прекрасни моменти един с друг!

# 101
  • Мнения: 2 249
айдеееее от мен да мине-качих снимките Mr. Green

# 102
  • Мнения: 2 673
   Лелеееееее,  Joy мамета набъбнали сте отвсякъде!! Страшни дудички сте!! Адски сте кръглички и сладки Joy Като търкаленца....
Ама то и аз не съм по-различна hahaha

# 103
  • Мнения: 2 274
  Диана, прекрасно е че всичко е завършило добре  Hug, а тия доктори във Враца заслужават  #2gunfire!!! Дано това малко дребосъче стане един силен и голям мъж, който да ви носи само радости  Peace!
   Ейййййй, момичета, супер сладки сте  Hug! Нямаше ли пак някоя ошашавена сервитьорка  Mr. Green!
   Толкова ми се идваше, но от една седмица не съм си седнала на Д-то и вече издъхвах! Навъртях толкова километри с автобус през тази седмица, колкото не съм от началото на бременността  #Crazy! В петък се прибрахме с малкия от очен лекар в 16:30 и се чувствах размазана! На всичко отгоре на Вили му разширяваха зениците и не можах да го оставя сам или да го помъкна с мен  Tired! Слава Богу диоптърът му не е голям за сега, макар да има генетична обуслувеност за това!
   Ние днес бяхме на пикник на една страхотна симеоновска поляна! Пълен разкош! Не е далеко, нагоре по Витоша в една горичка! Имаш чувството че попадаш в друг свят  Crazy! Добре че са едни приятели да ни светнат  Mr. Green! Жалко обяче че е чак в края на сезона!
   Айде, лека нощ от мен, че татито иска да цъка  Joy!

# 104
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
     Ейййййй, момичета, супер сладки сте  Hug! Нямаше ли пак някоя ошашавена сервитьорка  Mr. Green!
 
Не знам дали сервитьорките бяха ошашавени, но останалите клиенти - със сигурност Grinning. Дори един самотен човечец от една маса ни гледаше и се почесваше по главата Sunglasses. Бяхме като допълнителна атракция на заведението. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт