Митница – информация, въпроси, отговори и споделяне на опит – 7

  • 29 970
  • 738
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 6 924
Има линк заявка за Еори

# 646
  • Мнения: 567
Има линк заявка за Еори
Къде е тази заявка....явно съм сляпа?!

# 647
  • Мнения: 1 007


    Там където пише Как да? Обяснено е как точно и къде се влиза

    # 648
    • Мнения: X
    А дали може да се декларират 9 пратки наведнъж?
    Свързах де с пощите, казаха да групитам всички пратки започващи с еднакви две букви и завършващи с две еднакви в отделни "декларации за стойност", в моя случай всички RX---------DE в една декларация и всички CG---------DE във втора декларация за стойсност. Другата декларация която изискват "за съгласие" трябва да е една за всички пратки. Не съм ги питала изрично дали ще ми таксуват по 12 лв всеки, тракинг, но от разговора се подразбра, че ще е една такса за всички пратки (което не пречи, когато подам документите, да попадна на друга служителка и тя да ми ги таксува по отделно).
    Когато имам яснота, ще кажа как е минало всичко.
    Здравейте, днес благополучно си взех пратките, искам да споделя опита си, за да е от помощ и на други.
    Моите пратки са от iHerb и могат да се комбинират за митническо представителство от БГ Пощи, но когато стойноста им натвишава 300лв освен ддс 20% се плаща и мито 12,9%. От митническото представителството на БГ Пощи, ме посъветваха да разделя пратките, така че да не надвишават 300лв, но ако комбинирам пратки, те трябва да са с тракинг от типа RX---------DE в една декларация и всички G---------DE във втора, трета и т.н. декларации, но да са до 300лв. На всяко кашонче независимо от това дали е комбинирано или не, се заплаща такса 4.80. Мойте 9 пратки ги разделих в 5 декларации, на който платих по 12 лв представителство. Така всичко ми излезе 5х12лв + 9х4,80лв. Можеше да мина само с едни 12лв +9х4.80лв, но щяха да ме карат да платя 12,9% мито.

    # 649
    • Мнения: 6 924
    На каква стойност бяха 9те пратки?

    # 650
    • Мнения: X
    На каква стойност бяха 9те пратки?
    Около 700$

    # 651
    • Мнения: 5 979
    Там където пише Как да? Обяснено е как точно и къде се влиза
    Пред същият проблем съм с КЕП защото "точното" обяснение е абсолютна мъгла и не води до никъде, т.е. няма от къде да се заяви ЕОРИ ... всъщност първо КЕП трябва специално да се одобри от някой митничар след регистрация, предполагам специалист електрончик.

    Последна редакция: нд, 28 мар 2021, 06:10 от pehoko

    # 652
    • In transit
    • Мнения: 11 703
    КЕП няма никаква връзка с митницата. Освен, че без него няма как да се подаде МД.

    # 653
    • Мнения: 6 924
    т.е. няма от къде да се заяви ЕОРИ ... всъщност първо КЕП трябва специално да се одобри от някой митничар след регистрация
    Няма нужда от одобрение. А колкото до Еори - ето го сдъвкано и изплюто

    # 654
    • Мнения: 567
    Аз бях пред същия проблем и ..отидох на място в митница Варна, за 15 мин беше готов моя ЕОРИ.

    # 655
    • Мнения: 5 979
    Няма нужда от одобрение.
    Цитат
    Благодарим Ви! Заявката за регистрация на КЕП е получена и е в очакване на проверка. Ще получите допълнителен имейл за потвърждение или отхвърляне на регистрацията на КЕП.

    # 656
    • Мнения: 1 007
    Явно правят вътрешна проверка дали ти е валиден и тн. Би следвало след това да одобрят и искането за ЕОРИ

    Няма нужда от одобрение.
    Цитат
    Благодарим Ви! Заявката за регистрация на КЕП е получена и е в очакване на проверка. Ще получите допълнителен имейл за потвърждение или отхвърляне на регистрацията на КЕП.

    # 657
    • Мнения: 5 979
    Koeто искане ако случайно успееш електронно да подадеш се чака 5 работни дни което хич не ме урежда. Къде физически мога да извадя в София, само на Веслец и аерогарата ли?

    # 658
    • Мнения: 1 007
    Прочетох в сайта им, че може във всяко митническо представителство. Моят онзи ден го вадих от Веслец, на следващия ден сутринта ми го пратиха. Казват до 3 или 5 дни, но в повечето случай се случва доста бързо


    Koeто искане ако случайно успееш електронно да подадеш се чака 5 работни дни което хич не ме урежда. Къде физически мога да извадя в София, само на Веслец и аерогарата ли?

    # 659
    • София
    • Мнения: 561
    Здравейте, с конкретен въпрос, в момента колко горе долу се бавят митница и пощите за особождаване на пратка чрез тяхното представителство? За София става дума, т.е. ако пратката по тракинг е вече тук, горе долу за колко време се случва освобождаването след пращане на документите?
    И още един въпрос, тъй като не знам къде да търся инфо. Все още ли малки пратки под 30 лв пристигат в пощата или е на късмет, от кога ще започната да спират всички пратки??

    Общи условия

    Активация на акаунт