Електронен регистър за детски заведения

  • 4 838
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 178

Подкрепям напълно идеите ти!
Но самите директори на детските заведения са огромна контра за това молбите да се подават по електронен път или централизирано - на едно място.
За да бъда разбрана правилно - по подобие на подаването на документите за кандидатстване след 7 клас. За варна документи се подават в МГ и там се обработват! Едва ли за градини това не може да се направи, Н Naughty Трябва да има ясни и точни правила за прием в ДЗ.

Идеята за подаване на документи на едно място или по електронен път е много добра. Съгласна съм, че правилото "който завари, той натовари" трябва да отстъпи място на по-смислени правила. Например с предимство да се приемат децата на работещи родители, на родител -редовен студент или ако семейството има друго дете, което посещава същото ДЗ.
Не че пак няма да има злоупотреби. Моя позната, която работи в градина, ми е разказвала, че много родители записват децата си на градина като представят фалшиви служебни бележки #Cussing out.
Чара за изброените от теб категории си има превилегии :
 7. Децата се записват за постъпване в детско заведение по следния ред:

    * деца с тежки хронични заболявания, посочени в Приложение № 5 към чл. 21 т. 7 от Наредба № 19 за експертиза за инвалидност на децата до 16 г. /ДВ. Бр. 84, от 13.10.2000 г./;
    * деца, на които поне един от родителите е I или II група инвалид;
    * деца на неизвестни родители;
    * деца на загинали при производствени аварии и природни бедствия;
    * деца на загинали в изпълнение на служебния си дълг;
    * трето и следващо дете на многодетни родители;
    * деца-сираци или деца с един родител;
    * деца, чиито родители са редовни студенти, или бащите отбиват редовна военна служба;
    * прието друго дете в едно или същото детско заведение или ясла;
    * дете, настанено в семейство на роднини или близки, както и дете, настанено за отглеждане в приемно семейство, съгласно чл. 26 от Закона за закрила на детето;
    * деца, живеещи в прилежащи на детското заведение територии;
    * деца на работещи родители по реда на входящия номер;
    * деца на неработещи родители по реда на входящия номер.

За всички деца, които се приемат по горепосочения ред, родителите трябва да представят необходимите документи.

За мен лично неприемливи са начините на определяне по реда на молбата за последните две категории :
    * деца на работещи родители по реда на входящия номер;
    * деца на неработещи родители по реда на входящия номер.

А към категорията :
  * деца, чиито родители са редовни студенти, или бащите отбиват редовна военна служба;
имам следните забележки :
- защо и двамата родители да са редовни студенти, трябва да е достатъчно единия да е такъв..
- към тозипараграф да се добавят и докторантите;
Да не говорим, че ако искаме да насърчаваме образованието, би било редно привилегии макар и по-назад в списъка да имат и задочните студенти и докторанти

# 16
Е за градините добр, но какво правим за яслите ???
При тях положението май си остава същото, да са ти здрави краката да обикаляш и да се молиш

Дефакто начина за прием е един и същ за всички възрастови групи в детските заведения. Заявлението за прием е унифицирано и единствено се отбелязва за коя възрастова група "кандидатства" детето - яслена, 1-ва, 2-ра, 3-та или предучилищна или в отделни случаи за специализирани групи за деца с специални образователни потребности /оздравителни или логопедични детски заведения/.

# 17
  • Мнения: 5 178
Дефакто начина за прием е един и същ за всички възрастови групи в детските заведения. Заявлението за прием е унифицирано и единствено се отбелязва за коя възрастова група "кандидатства" детето - яслена, 1-ва, 2-ра, 3-та или предучилищна или в отделни случаи за специализирани групи за деца с специални образователни потребности /оздравителни или логопедични детски заведения/.

Тогава ще може ли да добавите и списък с яслите във Варна и градините, в които има ясленски групи.  Ако може да се посочват и бройките за всяка група, да знае човек има ли смисъл да кандидатства изобщо
Според мен яслите сте ги изпуснали, не виждам в списъка, тази която е на улица"Роза", "Слънце" мисля, че се казва

# 18
  • София
  • Мнения: 11 711
А защо ли няма такъв електронен регистър за София? newsm78

# 19
Тогава ще може ли да добавите и списък с яслите във Варна и градините, в които има ясленски групи.  Ако може да се посочват и бройките за всяка група, да знае човек има ли смисъл да кандидатства изобщо
Според мен яслите сте ги изпуснали, не виждам в списъка, тази която е на улица"Роза", "Слънце" мисля, че се казва
Ще се проверим за това. Липсват  филиалите, които ще се допълнят.

Що се отнася до подаването на заявленията по електронен път.

Необходими документи
3.Лична карта на родителя


Удобно е наистина, но подаването трябва да се осъществи с електронен подпис, за да се удостовери самоличността на подаващия. А и да се предотвратят злоупотреби.

Последна редакция: ср, 20 сеп 2006, 12:52 от zodiak

# 20
  • Мнения: 712
Е, най-после нещо интересно, само дето не се отваря пустият му линк. След малко пак ще пробвам.
Яслите със сигурност трябва да се добавят. За бройките - смешна история.
Според сега валидната наредба в яслата трябва да има между 9 и 16 деца. Познайте дали някъде е така. В нашата ясла са поне 25, да не кажа че бяха 32, ама някои деца боледуват, та не се засичат всички по едно време. Никой, обаче, не се и напъва да отвори втора яслена група. Вместо това в част от помещенията се намира държавна служба и не щат да се изнесат, макар че им изтича договора и няма да се подновява.

# 21
  • Мнения: 2 070
Момичета, тези промени станаха след протестите на "Настоящи и бъдещи майки", ако искате влизайте в темата ни - "НБМ...инициативи" - закована е в Настоящи и бъдещи майки... Там постояно обсъждаме тези неща и в момента се организира Кръгла маса под егидата на Президента, на която ще се обсъждат именно тези и други проблеми.. Заповядайте с идеи и коментари, както и ако искате да станете членове на сдружението...

# 22
Относно яслите.

От менюто справки, изберете "Информация за броя на групите и местата в детските заведения" намерете съответното ДЗ и в таблицата има "Брой групи" първата колонка е "яслени", а в "Брой подадени заявления" има броя на местата, подадени заявления и приети заявления.

Може списъка да не е пълен, но това са побадените от общината "Общински Детски Заведения", наблягам на общински

# 23
  • Мнения: 5 178
Относно яслите.

От менюто справки, изберете "Информация за броя на групите и местата в детските заведения" намерете съответното ДЗ и в таблицата има "Брой групи" първата колонка е "яслени", а в "Брой подадени заявления" има броя на местата, подадени заявления и приети заявления.

Може списъка да не е пълен, но това са побадените от общината "Общински Детски Заведения", наблягам на общински
Явно още сайта е under construction

# 24
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
bim bam, в момента регистърът за Пловдив е такъв
http://www.plovdiv.bg/gradini.htm
  Това ако е ел.регистър, аз съм трамвай.
  Ако сега е правена тази т.нар. справка, значи от общината просто са отбили номера.

# 25
  • Мнения: 603
Мисля, че трябва да има и някаква възможност за задаване на въпроси. И евентуално публикуване на най-често задаваните въпроси с техните отговори.

# 26
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
bim bam, в момента регистърът за Пловдив е такъв
http://www.plovdiv.bg/gradini.htm
  Това ако е ел.регистър, аз съм трамвай.
  Ако сега е правена тази т.нар. справка, значи от общината просто са отбили номера.

 newsm10 smile3501 smile3501 smile3501
Добре казано и много на място!
Лошото е че едва ли на някой му пука!
От общината ще излезе - "Обещахме регистър - Има регистър, ще заработи с пълна пара скоро!"
От друга страна вече май няма представител на майките, който да продължава да ходи и да следи какво става с нашите искания и интереси.И така нещата ще си останат по старому!

# 27
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
ами не се отваря този линк

# 28
ами не се отваря този линк


Проблема е от хоста на сайта.  newsm78

# 29
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Тогава ще може ли да добавите и списък с яслите във Варна и градините, в които има ясленски групи.  Ако може да се посочват и бройките за всяка група, да знае човек има ли смисъл да кандидатства изобщо
Според мен яслите сте ги изпуснали, не виждам в списъка, тази която е на улица"Роза", "Слънце" мисля, че се казва
Ще се проверим за това. Липсват  филиалите, които ще се допълнят.

Що се отнася до подаването на заявленията по електронен път.

Необходими документи
3.Лична карта на родителя


Удобно е наистина, но подаването трябва да се осъществи с електронен подпис, за да се удостовери самоличността на подаващия. А и да се предотвратят злоупотреби.

Едва ли в днешно време не може да се помисли за нещо цивилизовано!
Просто мисля че на много хора така им е по лесно и така се е правело и така е ставало!
Всичко което е добра идея иска много труд,мислене и средства! Неща които едва ли общината ще задели за нашите деца,които са дългосрочна инвестиция Mr. Green
Точно защото всичко се осигурява от общината миналата седмица събирахме пари за нови покривки,чаршафи,учебни помагала,санитарни материали.... А в сайта на общината пише че тя заделя пари за всичко!
Заделя за себе си и за някой от който в скоро време ще спечели много!

Общи условия

Активация на акаунт