Отговори
# 75
  • Мнения: 113
Мила elbosi, парите по чл. 43 се изплащат със задна дата, но не по - рано от 01.01.2005 г. Тогава е влязъл в сила закона, който позволява това. Т.е. в случая служителката е права и ще ти изплатят парите от 01.01.2005 г. - 2 години назад, не 3. За другото не мога да помогна. Успех!

# 76
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
elbosi, таблицата с тези коефициенти за които говориш се отнася за съвсем друго нещо. Тези коефициенти се приравняват към гарантирания минимален доход и се изчислява дари имаш право на разни помощи - например за отопление, да кандидатстваш за ЛА и т.н. Те нямат нищо общо със стандартните помощи, които се полагат на дете с увреждане.
Както ти е писала и Анитка, парите по.чл 43 могат да ти се изплатят не по-рано от 01.2005, от когато влиза в сила този Закон, тоест ще ти ги изплатят със задна дата за 2005 (по 105лв месечно) и за 2006 (по 112лв месечно).Така че началничката е била права, но явно не е могла да ти обясни хубаво.

# 77
  • Мнения: 495
да,наистина аз не сьм права.сега го проверих.но намерих закон чл.7ал4 от ЗСПД покоито ми се полага двоен размер надбавки,тьи като сьм придружител,аз отглеждам детето си,а не е на дьр.издрьжка,тогава не се полага

# 78
  • Мнения: 495
този закон има изменениев ДВбр.69,но пак си остава двоен размер за родител,които отглежда дете с траино увреж.от часове сьм на комп,подковах се отвсякьде,ще посетя пак социалните

# 79
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Въобще не разбирам за какви надбавки говориш и то двоен размер  Shocked, този чл.7, който цитираш, ако не се лъжа е за разните помощи за социално слаби. Чела съм ги, когато проверявах работата около ЛА... Да не би да говориш за двойните детски? И моето дете е с чужда помощ и аз си го отглеждам, но за подобни надбавки не съм чувала... Но щом си решила...

# 80
  • Мнения: 495
Спотглеждане на децаоредЗакона за соц. подпомагане на деца Гл2  Семеини помощи при раждане,бременност и отглеждане на деца

С изменениеДВбр.69 от 2004г. чл.7(6)     При условията на ал.1т.1и3мес.помощи за дете с траино увреждане,се изплащат независимо от дохода на сем в двоен размер на помоща,определена по реда на ал.4

# 81
  • Мнения: 495
този закон е за родители,които отглеждат дете с траино увреж.ако детето е на дьржавна издрьжка не се полага

# 82
  • Мнения: 495
маичета,сега ми просветна нещо друго.някои знае ли по какьв член са детските.дали това,което писах по-горе се отнася за тях или не.

# 83
  • Мнения: 313
http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/zakoni-d/17291.html
Нарича се Закон за семейни помощи за деца
Цитат
Чл. 7, ал. 8 (Предишна ал. 4, изм., ДВ, бр. 69 от 2004 г., предишна ал. 6, изм. доп. ДВ бр. 21/2006 г.) При условията на ал.1, т. 1 и 3 месечната помощ за дете с трайно увреждане, установено от компетентните здравни органи, се предоставя в пари и/или под формата на социални инвестиции независимо от дохода на семейството в двоен размер на помощта, определена по реда на ал. 4

Това е за двойните детски...

А извън темата...
Един много сериозен въпрос: мързи ли ви да четете или просто не ви пука какво пишат другите? Аз оставам с впечатлението, че е второто. Това впечатление се затвърждава и от факта, че не си правите труда да пишете поне близо до грамотното - за мен, явна проява на неуважение към останалите участници във форума, които се мъчат да разчетат и разшифроват дълбоко скритата и закодирана мисъл.

//Да, и още един въпрос...случайно с eva23 да сте седяли на един чин в училище?  Mr. Green

# 84
  • Мнения: 495
много сте саркастичен.виждам,че не спите,за да изтькнете своя интелект.аз нямам такива амбиции.опитвам се да си помогна сама,а има и маики,които са сьпричастни.не знам кои форум е за зльчни хора като вас.ако социалните си вьршеха работата,аз нямаше да бьда принудена да се ровя в законите.благодарение на някои маики,аз разбрах за ДИ и сега ще подам молба за 2г назад.благодаря на тези маики.не разбирам какво е мястото ви в този форум,но силно се сьмнявам,че имате нашите проблеми.ако искате да помогнете,просто го направете с желание.в този форум аз намирампомощ и разбиране,а вие какво правите тук.аз не познавам законите,иначе нямаше да правя грешки.ако вие сте толкова запознат и имате желание да помогнете,го направете.

# 85
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
elbosi , само по-полека с коментарите към Живко. За мястото му във форума всички го знаем, а и ти ако си направиш труда да попрочетеш повечко ще го рзбереш. Да не говорим, че той е един от тези, които най-много помагат в тълкувания на закони, наредби и прочие, въпреки, че въобще не му е работа, така, че по-леко с обвиненията. Ако е саркастичен -  е напълно прав, защото честно казано и аз имам чувството, че никой не чете. Има вече поне две теми на първа страница, за правата а родителите на деца с увреждания, в които подробно е обяснено всичко, от ваденето на ТЕЛК-а, до всичко което се подава пред социалните.
Лично аз обикновено отговорам на въпроси, да кажем не всеки има търпение да чете назад, но специално на теб ти написахме вече подробно точно какви молби да подадеш, включая и двойните детски (на първо място), а ти продължаваш да ровиш и пишеш и настояваш за някакви странни неща. Добре, ако смяташ, че сме некомпетентни и не сме наясно, чети си, рови се, но не питай едно и също по сто пъти. Ако пък държиш да разбереш всяка една добавка по кой закон или правилник за приложение ти се полага, влез в Библиотеката на форума, има една конкретна тема, където е разяснено подробно с линкове към нормантивните документи, прочети я и ще си наясно.

# 86
  • Мнения: 495
Разбрах,извинявам се.

# 87
  • Мнения: 495
ИЗВИНЯВАМ се за това,което ще напиша ,защото не е вьв врьзка с темата.За д всяко деиствие си има умисьл.Когато общуваш с някого,според доброто вьзпитание трябва да го уважаваш и да приемеш,че може и да греши,но не и да го обиждаш.Вероятно ако бях на мястото на Живко с голямо самочувствие,неосьзнати комплекси щях да тьрся място за изява и внимание и да четкам самолюбието си.Едно е да помагаш,а сьвсем друго да изтькваш познанията си по просташки начин.Предпочитам сама да се справя с проблемите си и следователно няма да се натрапвам на никого.Ще продьлжава да уважам всички маики,които се борят за децата си и намериха време да помогнат и на мен.БЛАГОДАРЯ на тези маики.

# 88
  • Мнения: 1 193
Нашият е на бащата на Ивета. Копие от ТЕЛК и Акт за раждане.
Обади се на тел. 0800 15 500 - гореща линия на БТК и питай.
Обадих се на този телефон.Обясних че телефона е на името на свекъра и какво да направим за да ползваме тази отстъпка.От там ми отговориха че става дума само за пълнолетни хора с увреждания.
Кажете ми как го направихте вие.Къде какво подавахте като молби и документи.

# 89
  • Враца
  • Мнения: 871
Нашият телефон се води на таткото на името.Той написа молба и прикрепихме копие от ТЕЛК на Криси.Ние сме 95% с Ч.П.Полагат се 160 безплатни минути градски или 30 междуселищни ,ако сте на село.С такса 1.60.

Общи условия

Активация на акаунт