Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 4

  • 56 698
  • 886
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 389
Моето кафеникафо зацапване продължи два месеца след операцията . Не беше през цялото време , появяваше се по време и след овулация и спираше прди менструацията . Първоначално д-р Нецов ми каза да се пазим два месеца , после прецени , че ни е нужен още един месец . При всеки е индивидуално . Моята миома беше субмукозна , доста неприятно разположена и операцията продължи по-дълго от очакваното . Аз имах контролен преглед след хистероскопията , на теб не ти ли е назначен такъв ? Тогава може да попиташ доктора докога да се пазите .

Когато попитах трябва ли да ходя на контролен преглед ми казаха не

# 436
  • Русе
  • Мнения: 248
Ilsan Аз също нямах контролен преглед  . Казаха ми да изчакам месец преди полов контакт. Щом нямаш доверие на тези доктори, изчакай си епикризата и отиди на преглед при друг доктор според мен.

# 437
  • Мнения: 389
Ilsan Аз също нямах контролен преглед  . Казаха ми да изчакам месец преди полов контакт. Щом нямаш доверие на тези доктори, изчакай си епикризата и отиди на преглед при друг доктор според мен.

Със сигурност ще ида ,аз прекратих всичко в тази клиника ,всичко е само пари.

# 438
  • Мнения: 503
Здравейте, някой имал ли е проблем с тънка лигавица след състояла се оперативна хистероскопия за корекция на формата на матката? За колко време успяхте да си възстановите дебелината на лигавицата? Ден 23 от цикъла и 11 дни след манипулацията е едва 5 мм. Пия естроген 3х1 на ден и от 8ия ден докторът добави 2 х1 дуфастон.

# 439
  • Мнения: 290
Здравейте, откриха ми полип в матката и ми препоръчаха абразио, но аз четох, че е по-добре хистероскопия. Някой правил ли е в Пловдив и къде, също каква е цената? Предпочитам онкогинеколог, защото имам и раничка и ми е препоръчана също биопсия, ако може двете неща да се случат с една манипулация. Много ви благодаря!

# 440
  • Мнения: 247
Момичета,откриха ми полип,предстои ми второ мнение и ме насочват към София ,ако има нещо наистина.Най-много ме притеснява упойката,никога не са ме упоявали и просто съм в ступор от страх.Споделете каква е упойката и страшно ли е наистина,благодаря ви!

# 441
  • Мнения: 1 104
Има различни упойки - някои дори правят без упойка, което за мен е безумно, защото не знам как могат да разчитат на това, че пациентката няма да мръдне...

Иначе някои лекари правят със спинална, други приспиват за кратко - вторият вариант не е толкова страшен, колкото звучи, не те интубират, просто те приспиват за 30-40 мин.. след това имаш ужасно главоболие, но на другия ден си супер!

Не се притеснявай - като цяло е рутинна манипулация.

# 442
  • Мнения: 39 403
Никога не съм имала главоболие след каквато и да е било упойка. Преди много години може да е било така, но сега упойките са много по- модерни и щадящи.

# 443
  • Мнения: 1 104
Най-вероятно.. при мен беше наистина ужасно главоболието.. Но това е единичен случай. По-скоро го дадох за пример, че при мен това беше най-големият проблем след упойката - иначе нищо друго..

# 444
  • Мнения: 5 149
И аз не съм имала - нито след интубацията, нито след венозната за пункцията. Замаяност - да. За мен, от всички неща, през които минаваме будни, тези, които съм проспала бяха най-добре дошли Grinning

# 445
  • Мнения: 1 104
Мен също ме беше страх, но и аз така мисля - накрая много оцених това, че бях заспала.. Иначе просто щях да съм в паника.. Grinning

# 446
  • Мнения: 247
Благодаря за отговорите,но просто каквато и да е упойката,имам чувството че ще изпадна в истерия когато дойде момента да ме упояват.Доно докторите са търпеливи 😀

# 447
  • Мнения: 75
Честно казано не виждам смисъл и от второ мнение, просто отиваш и го махаш. Два пъти минах през това и по-скоро притеснението ми беше от неизвестното, какво ми предстои (и после за хистологията), няма и да разбереш кога си заспала. Не ме е боляло нищо, втория път се събудих веднага след манипулацията, която продължи около 20 минути и се прибрах вкъщи.

# 448
  • Мнения: 247
А вярно ли е,че се маха на първите дни след менструация?

# 449
  • Мнения: 39 403
Да, тогава кървенето след интервенцията е по- малко.

Общи условия

Активация на акаунт