Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 4

  • 56 339
  • 886
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 669
МЦ Салвебис при д-р Вецев миналия месец 600лв. Няма болничен престой. Като те пусне упойката си тръгваш.

# 421
  • Мнения: 24
Здравейте момичета  на мен няма май да ми се размине хистероскопия.  Следим го вече 3 месеца полипа беше 9мм на 3мм намаля до 5 2 но този месец ми зацапва вече 4 дни след цикал кафеникаво.мн съм притеснена. Предния месец пих дуфастон и беше ок но този зацапва.

# 422
  • Мнения: 457
Колко време след хистероскопия ви дойде цикъл?

# 423
  • Мнения: 39 227
Втората ми хистероскопия мина на 04 май в Пулс Благоевград. Цена 250 лева. Венозна упойка.

# 424
  • Мнения: 5 127
Колко време след хистероскопия ви дойде цикъл?
Дойде си ми по график. Не би трябвало да мърда много заради хистеро, то не измества хормонално нещата.

# 425
  • Мнения: 21
Здравейте, момичета! Колко време ви дойде цикъла с оперативна хистероскопия на миомен възел? Малко съм объркана дали ми дойде след операцията или е просто  кървене след нея, преди 4 дни ми я правиха и е малко по-силно на моменти. А  3 месеца ми биха инжекции Золадекс за намаляне на възлите преди нея и нямах цикъл 2 месеца след това... А трябва да звънна на лекаря 3 ден от цикъла, за да си запиша час за контролен

# 426
  • Мнения: 72
Здравейте, вчера минах през хистероскопия за премахване на полип. Освен антибиотик ми изписаха и противозачатъчни Drovelis за 3 месеца, някой има ли отзиви за това лекарство?

# 427
  • Мнения: 114
Добре е, че са Ви назначили антибиотик. На мен пропуснаха и сега след преглед при репрудоктивен АГ се видя течност в матката и ми казаха, че имам възпаление. JoyПредписаха ми антибиотик. Не са ми предписвали противозачатъчни, но при мен целта е успешна бременност.

# 428
  • Мнения: 72
Предписаха ми ги с цел регулиране на цикъла след процедурата и евентуално предотвратяване на поява на друг полип, но като му чета листовката и рисковете от приема му, не ми допада особено.

# 429
  • Мнения: 457
Имате ли представа от какво се получава полипът? На мен ми се получи веднага след раждане. Разбрах за проблема заради много силен кръвоизлив, който ме накара да ида до спешното. Това се случи на 26-тия ден, докато все още ми течаха лохиите.
Още чакам резултата от хистероскопията, но мислите ли, че при мен може да е плацентарен, тоест да не са почистили добре.
Имам две успешни бременности и досега не съм се сблъсквала с този проблем.
Притеснявам се да не се повтори.

# 430
  • Мнения: 264
Полипите мисля, че са в следствие на хормонален дисбаланс. Един лекар ми каза, че е поради неконтролирано ТСХ, но не съм сигурна.
Имате ли представа от какво се получава полипът? На мен ми се получи веднага след раждане. Разбрах за проблема заради много силен кръвоизлив, който ме накара да ида до спешното. Това се случи на 26-тия ден, докато все още ми течаха лохиите.
Още чакам резултата от хистероскопията, но мислите ли, че при мен може да е плацентарен, тоест да не са почистили добре.
Имам две успешни бременности и досега не съм се сблъсквала с този проблем.
Притеснявам се да не се повтори.

# 431
  • Мнения: 5 127
Из интернет:
Като цяло причината за появата на полипите не е известна, но има някои фактори, които могат да повлияят на това.

Сред тях са:
наднорменото тегло
високото кръвно налягане
приемът на някои лекарства (които се използват за лечение на рак на гърдата)
хормонални промени (най-вече естрогенът, който причинява удебеляването на ендометриума всеки месец)

# 432
  • Мнения: 5 819
Доколкото прочетох по интернет полип се появява заради хормонален дисбаланс. Сигурно после затова предписват хормонални таблетки. Но ако ми предпишат такива таблетки, няма да ги приемам. Знам как се чувствах при приема на противозачатъчни.

# 433
  • Мнения: 388
Здравейте момичета. На 3.06 ми беше хистероскопията заради два неуспешни опита инвитро. След операцията говорих с двамата лекари които са били на операцията. Единия казва ,че е махнат малък полип другия ,че всичко е наред. Та така и аз не разбрах какво е правено. Чакам епикриза та дано там разбера нещо. То е ясно ,че в тази клиника при прочутия лекар няма да се върна ,но не ми разясниха след колко време може да имаме полов контакт ,все пак ще работим и за бебе. Все още имам някакво кафеникаво зацапване.

# 434
  • Мнения: 1 718
Моето кафеникафо зацапване продължи два месеца след операцията . Не беше през цялото време , появяваше се по време и след овулация и спираше прди менструацията . Първоначално д-р Нецов ми каза да се пазим два месеца , после прецени , че ни е нужен още един месец . При всеки е индивидуално . Моята миома беше субмукозна , доста неприятно разположена и операцията продължи по-дълго от очакваното . Аз имах контролен преглед след хистероскопията , на теб не ти ли е назначен такъв ? Тогава може да попиташ доктора докога да се пазите .

Общи условия

Активация на акаунт