Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 4

  • 57 541
  • 886
  •   2
Отговори
# 525
  • Мнения: 962
Здравейте! Вчера мина моята хистероскопия в клиника Малинов, която беше извършена от д-р Калчев. Искам да питам, понеже мъжът ми е платил (аз бях още под упойка), не са му дали никакви документи за застраховател и не само, и за нас също, освен КАСОВА БЕЛЕЖКА. Въпросът ми е след хистеро, какви документи са ви дали, т.е. задължително е да си ги имате? Не би ли трябвало да получа епикриза или как се казва, документ в който е описано какво ми е извършено? С една касова бележка нищо не мога да докажа, а иначе попълних сто документа преди операцията.

# 526
  • Мнения: 6 079
Би трябвало при изписване да ви информират кога ще е готова хистология и кога ще си получите епикризата. Час след процедурата лекарят ме информира какво е предал за изследване и седмица след процедурата получих епикризата. но да кажат и момичета от София.

# 527
  • Мнения: 962
Би трябвало при изписване да ви информират кога ще е готова хистология и кога ще си получите епикризата. Час след процедурата лекарят ме информира какво е предал за изследване и седмица след процедурата получих епикризата. но да кажат и момичета от София.

Благодаря, утре ще им звънна да видя какво се случва. Като цяло не съм доволна от организацията. Първо чаках 10 часа, гладна и жадна, за да ме приемат за операция, която беше 40 мин. После ми взеха парите, ама не ми дадоха никаква документи, въпреки че няколко пъти казах, че съм със застраховател.

# 528
  • Мнения: 5 184
Потвърждавам - епикриза чак след хистология.
За застрахователя обаче нещата стоят малко по-иначе. Не знам на теб какво са ти казали, но на мен от Булстрат ми казаха, че възстановяват само, ако съм с направление, по клинична пътека и съответно за нещата, които клиничната пътека не покрива. Т.е. ми покриха избора на екип. Не възстановяват за офис хистероскопии и такива без престой, защото те не са по пътека. Или поне миналата година по това време не възстановяваха.
Трябват ти направлението за процедурата или амбулаторния лист, не помня точно, касова бележка и подробна фактура + мисля, че искат епикриза, защото знам, че пуснах моята претенция чак, когато ми я дадоха. Разбира се, можеш да се обадиш на застраховател и да питаш какво ти трябва, но щеше да е добре да го свършиш днес, защото няма да можеш да ги чуеш до понеделник, а не знам до колко време вадят фактури в Малинов.

Последна редакция: пт, 26 авг 2022, 23:17 от Inferiya

# 529
  • Мнения: 962
Потвърждавам - епикриза чак след хистология.
За застрахователя обаче нещата стоят малко по-иначе. Не знам на теб какво са ти казали, но на мен от Булстрат ми казаха, че възстановяват само, ако съм с направление, по клинична пътека и съответно за нещата, които клиничната пътека не покрива. Т.е. ми покриха избора на екип. Не възстановяват за офис хистероскопии и такива без престой, защото те не са по пътека. Или поне миналата година по това време не възстановяваха.
Трябват ти направлението за процедурата, касова бележка и подробна фактура + мисля, че искат епикриза, защото знам, че пуснах моята претенция чак, когато ми я дадоха. Разбира се, можеш да се обадиш на застраховател и да питаш какво ти трябва, но щеше да е добре да го свършиш днес, защото няма да можеш да ги чуеш до понеделник, а не знам до колко време вадят фактури в Малинов.

За хистология никой не ми казвал. Моята хистеро беше за корекция на двурога матка (води се вродена аномалия). Имам и една малка субсерозна миома 1,4 мм, но за нея доктора нищо не е казвал, освен ако не е решил на място да я маха. При корекция на матката пак ли се прави хистология?  Не съм с направление, затова ще подам документи само за Избор на екип, ама явно ще трябва да изчакам епикризата.

Последна редакция: пт, 26 авг 2022, 23:40 от Salsera

# 530
  • Мнения: 5 184
Обади се утре да ти издадат фактура и да попиташ за хистологията, навсякъде е различно, при мен отне почти месец заради отпуски. Реално не можеш да имаш пълна епикриза, ако не излезе хистологията Simple Smile Освен, ако не е рязано нищо, де, ако се само за оглед и надиране, разбира се, няма какво да се изследва. И питай в понеделник застрахователя за документите. Дано успееш да възстановиш избора на екип.

# 531
  • Мнения: 962
Обади се утре да ти издадат фактура и да попиташ за хистологията, навсякъде е различно, при мен отне почти месец заради отпуски. Реално не можеш да имаш пълна епикриза, ако не излезе хистологията Simple Smile Освен, ако не е рязано нищо, де, ако се само за оглед и надиране, разбира се, няма какво да се изследва. И питай в понеделник застрахователя за документите. Дано успееш да възстановиш избора на екип.

Извинявай ,сега се коригирах. Аз бях само за корекция на двурога матка (вродена аномалия). Не знам за такова нещо дали се налага хистология. Утре ще питам, благодаря Simple Smile

# 532
  • Русе
  • Мнения: 248
Здравейте! Вчера мина моята хистероскопия в клиника Малинов, която беше извършена от д-р Калчев. Искам да питам, понеже мъжът ми е платил (аз бях още под упойка), не са му дали никакви документи за застраховател и не само, и за нас също, освен КАСОВА БЕЛЕЖКА. Въпросът ми е след хистеро, какви документи са ви дали, т.е. задължително е да си ги имате? Не би ли трябвало да получа епикриза или как се казва, документ в който е описано какво ми е извършено? С една касова бележка нищо не мога да докажа, а иначе попълних сто документа преди операцията.

Щом имате касова бележка, се върнете за фактура зо края на месеца,  а епикриза ще получите след 10дни, както и при всяка друга процедура между другото, правена в болница.

# 533
  • Мнения: 39 562
Тъй като тук обсъждахме упойките по време на хистероскопия и показах моята последна епикриза, на която пише, че е използвана венозна упойка, вчера по друг повод отворих кутията с документи, и пред очите ми попадна епикризата от първата хистероскопия в Токуда преди 3 години. Пише, че са ползвали ендотрахеална маска.

# 534
  • Мнения: 5 184
Имайте предвид, че епикризите са малко бла-бла понякога, защото често не ги пишат лекарите или поне не целите, сестрите ползват предишни текстове и някъде може да е останала предишна информация. Това само за информация.

# 535
  • Мнения: 1 355
Имайте предвид, че епикризите са малко бла-бла понякога, защото често не ги пишат лекарите или поне не целите, сестрите ползват предишни текстове и някъде може да е останала предишна информация. Това само за информация.
Не, пишат някога на венозна, че е спинална упойка...Точат касата някой път, защото венозната е най-евтина на анестезиолога по НЗОК.

# 536
  • Мнения: 25
Момичета, за Пловдив се чудя къде да си махна полипа? Препоръки, предложения?

# 537
  • Мнения: 962
Момичета, тези от вас, които са имали хистеро или лапароскопия в клиника Малинов, след колко време ви дадоха Епикризата? Моята операция беше на 25.08 и до момента все още нищо не ми е издадено, въпреки че им звъня всяка седмица. А застрахователите си чакат документите, едва ли дълго ще ме чакат. Минали са вече 16 работни дни или общо 25 календарни. Това законно ли е? Операцията ми беше за премахване на септум, не е взиман материал.

# 538
  • Мнения: 398
Отиди в клиниката и им вдигни един скандал. И после си прочети епикризата добре, че на моя мъж започваше така: "Жена на видима възраст 44 г........" То бива копи-пейст, но чак пък толкова.....

# 539
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Момичета, как ви беше първия цикъл след хистероскопията?
Моя дойде три след седмици след нея, първите няколко дни само кафеникаво зацапване, после нищо и после червена кръв, но слабо, цялото нещо продължава вече седмица.

Общи условия

Активация на акаунт