Работното време на госпожите в ОДЗ-та в "Младост"?

  • 1 494
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 521
Мен ме гледат накриво като дръзна да си взема детето в 17.00ч. !!! Вече потропват с крак и сумтят. Миналата година пак беше така. Питах ги дали някой от родителите в цялата ясла работи, защото обикновено работния  ден е до 17.30ч. Как така да си взимаме децата до 17.00ч.? И те започняаха да ми обясняват, че всеки си правел сметката, подсигурявали баби, лелки, съседки , които да взимат децата и т.нт. Нагли са! Спор няма. #Crazy

Аааа и още нещо! Държат ми сметка дали ходя на работа. Демек щом не ходя на работа- да си гледам детето!

# 16
  • София
  • Мнения: 76
Момичета, темата малко отече и ще се прелее в другата на Женя "Писна ми...". Но бях много афектирана снощи, затова и писанията ми бяха с такъв тон.

И аз съм наясно с правата им по Кодекса на Труда, относно работното им време и отпуските. Добре, но какво правят в останалото време от деня - работят допълнително на други места - по магазини, пазари, павилиони. И идват в градината, за да си отпочинат. Всичко това е със знанието и начело с директорката. И кой ги обучава, възпитава, занимава с игри?
Още съм много ядосана, чакам да обявят родителската среща, да видим тогава как ще ни успокояват и обещават, че всичко ще е наред.

Дразня се от подмазваческото поведение, от лицемерните усмивки. Мислят, че не знаем какво е ставало днес в градината, ами нали децата сами си разказват.
Никаква отговорност, с доверие им поверваш грижата за дете, а от среща - празнота.

Най-лошото е, че вместо са изпращам детето сутрин с думите: "Забавлявай се, майче, играй и довечера ще ми разкажеш какво си научил днес" , аз го изпращам с тревога и : "Пази се, майче, дано да имаш хубав ден!". Плаче ми се.

# 17
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
За кое ОДЗ става въпрос в Младост?
....
-Когато на четвъртия ден от започването на посещенията в ОДЗ-то му изчезва якето - утре с какво да го заведа? Взел го родител, който не бил наясно коя е дрехата на неговото дете!!!????Или да не съм недоволна!?
Защото и Танти ходи в Младост-в 71 ОДЗ и вчера й изчезна якето? Много странно как стават тия работи? По принцип проблем с нейните г-жи нямаме, но с тези, които й бяха в смесените групи..... #2gunfire Щом баща й чак се е карал с тях, а той обикновено не иска да се разправя.....Слава Богу от понеделник си е в нейната група. За взимането не съм видяла някоя г-жа да се сърди. Имаме деца в групата, които ги взимат след 18ч.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 901
мамаКати, как ме развълнува с това "Пази се, майче, дано да имаш хубав ден!"

Момичета, много ви съчувствам, но то от това полза нямате, де! Ама каква е тази наглост! Да държат сметка, кой работи и кое под ред дете води! Че и да ги държат навън дечицата в студа да си чакат родителите - не са ли длъжни да го държат вътре детето, с една дежурна леля. Не може ли да се измисли такава система - ако закъснееш след официалния час за края на работното им време, да те таксуват следващия път с някаква глоба от 3-5 лева, които директно да отиват при дежурната жена - за да я мотивират да чака с грижата на професионалист и човек. Пък и що не се обаждат по телефона да питат, дали нещо не се е случило с родителя - ми, не дай си Боже, ако нещо се е случило, ще киснат с детето 2 часа ли навън. Сигурна съм, че имат телефоните, ама...

Направо ви се възхищавам на смелостта - знам, че повечето от вас биха си гледали сами децата, или биха си позволили детегледачка, ако имаха тази възможност. Не се ли притеснявате, че тези хора дето се грижат за децата там, може да са безхаберни и към сигурността им, кви неща си мисля... не е истина!

# 19
  • Мнения: 4 406
Не било редно детето да го води първо
ако го заведе в 8.00 и пак е първо , дали ще му разбие психиката??? тези госпожи имат странна логика... нали все някое дете е първо сутрин...
Питах ги дали някой от родителите в цялата ясла работи
и при нас е така- много от майките  са бременни с второ, с малко бебе, или ходещото на ясла няма 2 години и просто не ходят на работа, вземат си децата в 16.30 и моето в 17.45 е самичко... на работно време до 18.30 не приемам реплика от рода "Майче, ще черпиш, само тебе чакаме "в 17.45!!!!

# 20
  • Мнения: 14 133
Ние нямаме такива проблеми. Вече ми се случи да го оставя пръв. Гопожата го посрещна с думите- ето го доброто дете. Искаше да се разходят из градината, докато дойде още някой, но и не му скърши желанието първо да ми помахал от прозорчето за "Довиждане".

# 21
  • Мнения: 1 080
Чета с голям интерес теми от сорта, не за друго, а защото и моя младеж тръгва от другата седмица на градина и искам да съм малко от малко по-подготвена психически. Ние също сме в младост.....младост-3. За коя детска градина става въпрос в тази тема? Много се заинтригувах!

Общи условия

Активация на акаунт