Любители на Котки - Тема 152

  • 24 380
  • 757
  •   1
Отговори
# 510
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 526
Ще се оправи, милата котчица, така ми е жал.
Каква досада, само дебна дали си писала...

# 511
  • Мнения: 165
Здравейте! Нашата Лъки нещо много капризна взе да става. Когато я взехме у дома спеше в стаята на щерката, но след една седмица не и хареса и дойде в нашата спалня. Имаше инпровизирано легло долу на пода. Там спа аколо седмица, не и хареса и се качи на фотьойла в спалнята. Не бях съгласна спи там но тя цяла вечер не спа и мъжът ми се смили и ми вика - остави животинчето да спи там. Така мина се не мина 3-4 дни и там не и хареса. Сега си е харесала нашето легло. Снощи пак цяла вечер обикаля и не иска да спи на фотьойла. Но тук номерът и няма да мине, и май ще спи в коридора ми се струва.

# 512
  • Мнения: 701
BarbieDi, на мен по описание ми прилича на калицивироза. Моят единият го мина това. Биха му някякви антибиотици и витамини, като се пооправи бихме два пъти интерферон. Направи и топло гнезденце. Стискам палци и лапички. Хубаво е, че има хора като теб. Прегръдки

# 513
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 439
Сега се сетих още нещо да допълня - котчица е глуха. Сега се борим за очите, днес вече и двете са отворени и като че ли вижда, защото на връщане от клиниката през цялото време се въртя в клетката и мяукаше. В момента, в който я прибрах се успокои. Вече се съпротивлява, опитва да хапе и драска. Започнаха вече да се шегуват с мен, че всичките ми котки са дивачки. Бях закачила торбичката с лекарства на клетката и в колата ѝ удари един бой. Иначе за леговището - бях направила, но момата не иска да седи там и си обикаля из апартамента. Мислех да взема електрическа възглавничка, но ме е страх, тъй като е сама през голяма част от времето.

# 514
  • Мнения: 7 856
Барби, стискам палци да оздравее животинката. Но внимавай много да не пренесеш заразата на Чумито.

# 515
  • Мнения: 74
Георги, пишеш ,че даваш всеки месец хапче за паразити.  Не е ли много често? Поне на 3 месеца. Аз даже давам на 6 месеца. Ще му се повреди черният дроб.
Нека и другите мами да кажат ...
Значи не трябва всеки месец ли ? На мен ми бяха казали, че трябва през месец до 6 месеца после през 3 месеца и т.н ....

# 516
  • Мнения: 2 867
Здраваейте  имам проблем с моята котка, вече е стара на 20 години. В момента е на терасата, студено е направала съм и къща там. Жал ме е за нея, проблема е че пикае навсякъде, вече и не довижда.Майка ми е бясна. Вечно се караме. Тя е разсипник сменихме всички мебели от съвместното ни съжителство с нея. Мебелете пак са за смяна, но сега няма излишни пари. Сега ще ме хейните, много я обичам, но чашата с нея отдавна преля. Писна ми 20 години да чистя гомна и пишкано. Вечно се караме заради поразиите вкъщи. Лятото беше лесно и топло, но вече стана студено. Когато татко беше жив пак правеше мизерии  но сега не изпитва респект нито към мен  нито към майка. Искам да се гръна вече, и тези навици, който имаше вече не ги спазва. Може би е от възрастта, но проблема сега ми е зимата.Confusedнаправо незнам, голяма беля си вкарях. Не разбирам  моята ли е толкова тъпа, в мен ли е рроблема незная. Други мой познати също си имат животинки вкъщи, но не е този ад. Всичко си има и купичка, вмима й се любимата храна и легло си има, и тоалетна и топло си имаше къде сгреших ? То няма ден без някоя мизерия. Вие има ли ли сти такъв проблем?
Няма да го сложа в скрит текст, нищо че е дълго и трудно се чете през мобилната.
Не знам какво са коментирали другите момичета, ще ги прочета след малко.

Много искам да кажа, но ...... ще се огранича до - Горкото коте ...

# 517
  • София
  • Мнения: 39 816
Мен едва ли ме помните. Пиша от време на време в темата за старчоци Joy

Имам почти 18г котарак. Обещах на домочадието да вземем коте. Имам възможност да взема коте, женско.

До момента не съм гледала женски котки. Основното ми притеснение е разгонването. Но най-вероятно ще се кастрира. Чувала съм, че преди кастрацията било хубаво женската котка да роди поне веднъж. Така ли е?
Какво става ако се кастрира без да е раждала?

За социализацията не се притеснявам, защото дъртакът е добродушко и ще свикне. Преди години спасихме един котарак след падане от 4ия етаж и живя една година у дома.

Не знам обаче дали таз мома няма да го набие и да превземе дома Joy

Аз исках да вземем момченце, но трябва да изчакам едно котило, което се очаква януари месец. А момата е невероятно сладка. Ако дъщеря ми види котето ще каже "ДА!"

# 518
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Георги, пишеш ,че даваш всеки месец хапче за паразити.  Не е ли много често? Поне на 3 месеца. Аз даже давам на 6 месеца. Ще му се повреди черният дроб.
Нека и другите мами да кажат ...
Значи не трябва всеки месец ли ? На мен ми бяха казали, че трябва през месец до 6 месеца после през 3 месеца и т.н ....
Не съм чула такава схема. Може би, ако животното е било болно. А твоето е здраво. Аз съм доволна от капки за врата, за външни и вътрешни паразити. И пак ги слагам на 6 месеца веднъж.

# 519
  • Мнения: 203
AnMary, в момента търсим дом на един пух и неговата майка. Нея я изхвърли някой, после тя роди две бебета, но за жалост едното го сгази кола. Много са милички, доверчиви и гальовни.

Малкото е с космати ушички, като рис 🙂

Последна редакция: пт, 04 дек 2020, 14:07 от flori_chica

# 520
  • София
  • Мнения: 39 816
ММ иска бенгалска котка. И сме говорили с два развъдника. Едните бебета се родиха, но свободно е само женското. Другите бебета се очакват януари месец.

Дъщеря ми непрекъснато ме залива по вайбър с клипове и снимки на котета. Искаше да ходим до Благоевград (ние сме от София) да осиновим коте. Изобщо не прилича на майка си, никак. Аз като малка не питах "може ли", а носех у дома всякакви котки, котараци, кучета, пернати, всичко дет мърда.

# 521
  • Мнения: 74
Георги, пишеш ,че даваш всеки месец хапче за паразити.  Не е ли много често? Поне на 3 месеца. Аз даже давам на 6 месеца. Ще му се повреди черният дроб.
Нека и другите мами да кажат ...
Значи не трябва всеки месец ли ? На мен ми бяха казали, че трябва през месец до 6 месеца после през 3 месеца и т.н ....
Не съм чула такава схема. Може би, ако животното е било болно. А твоето е здраво. Аз съм доволна от капки за врата, за външни и вътрешни паразити. И пак ги слагам на 6 месеца веднъж.
Добре благодаря, значи ще огранича хапчетата за сега .... ще давам през 3 месеца или нещо подобно

# 522
  • Мнения: 4 337
Закито съхне на топло в банята.След втората му баня/изпика се във ваната/мог асъс сигурност да кажа,че това коте обожава да се къпе.Не посегна нито с лапи,нито с уста,само се нагаждаше под топлата вода.

# 523
  • Мнения: 74
Мен едва ли ме помните. Пиша от време на време в темата за старчоци Joy

Имам почти 18г котарак. Обещах на домочадието да вземем коте. Имам възможност да взема коте, женско.

До момента не съм гледала женски котки. Основното ми притеснение е разгонването. Но най-вероятно ще се кастрира. Чувала съм, че преди кастрацията било хубаво женската котка да роди поне веднъж. Така ли е?
Какво става ако се кастрира без да е раждала?

За социализацията не се притеснявам, защото дъртакът е добродушко и ще свикне. Преди години спасихме един котарак след падане от 4ия етаж и живя една година у дома.

Не знам обаче дали таз мома няма да го набие и да превземе дома Joy

Аз исках да вземем момченце, но трябва да изчакам едно котило, което се очаква януари месец. А момата е невероятно сладка. Ако дъщеря ми види котето ще каже "ДА!"
Ами то е все тая почти , ако са кастрирани почти няма разлика....  само една особеност която е важна според мен -  мъжките кастрирани котки често получават проблеми с уринарният тракт , докато при женските не се среща често подобно нещо ... под проблеми искам да кажа кристали , песачинки и даже уринарен блокаш най- лошото и неприятно състояние .....

# 524
  • Мнения: 958
Закито съхне на топло в банята.След втората му баня/изпика се във ваната/мог асъс сигурност да кажа,че това коте обожава да се къпе.Не посегна нито с лапи,нито с уста,само се нагаждаше под топлата вода.
Уау, какви котаци?;
А може би трябва да кажа уау, какви стопанки?!
Лапичките не дават да им избърша. Не да ги измия, а да ги избърша с мокра кърпа. И ако някак успея да надвия и да ги избърша, моите хубавици ми 'гонят карес' и бягат от мен поне по три дни.

Общи условия

Активация на акаунт