Любители на Котки - Тема 152

  • 24 413
  • 757
  •   1
Отговори
# 495
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 399
Ами значи си е добре котето. Не давай тиква и овесени ядки, това не е човек ☺️ Според мен просто не е гладно много. Моите са на периоди, има моменти в които ядат много и после в които храната стои по купичките.

# 496
  • Мнения: 74
Здравейте на всички, имам един проблем с едно коте на 5 месеца и половина, напоследък забелязвам, че не се храни както трябва а преди ядеше по- много и постоянно искаше, имаше един пероиод от два дена дето почти не се хранеше, после се оправи и започна да яде нормално, но след няколко дена (седмица) пак оставяше от храната дето я харесва, днес отново така, яде половината и остави, сякаш не винаги е заитересован да яде .... като му дам месо нещо го яде, просто вече не знам, какво да правя , в моят край ветеринарите са некадърни и постоянно исписват някакви хапчета без причина а пък и нямат апаратура ..... За това ви моля за съвет какво да правя , дали не е нещо сериозно като заболяване знам ли .... то е още доста младичко ..... Храня го главно с консерви от зоомагазина и хрупки (хрупки на Reflex и Purina) консервите са най- обикновенни  ....
Когато са прибрани от улицата, ядат докато има храна, защото не знаят дали пак ще има. В един момент разбират, че са у дома и храната не свършва, нито някой ще му я вземе. Нормално е да не омита всичко набързо, а да хапне малко, след това пак и т.н. Освен това започват да капризничат и да се мръщят на някои храни. Ако е енергично и няма други промени в поведението, не мисля, че има за какво да се притесняваш.

Барби, Hug
Ами котето не е взимано от улицата а от човек , ето го и него - ПС : ще вида утре да му дам половин хапче против паразити, пък ще го наблюдавам да видя какво ще стане ....

Последна редакция: чт, 03 дек 2020, 18:59 от georgi42432

# 497
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 399
Прекрасно коте! За първи път ли гледате? Ако да, то нормално да се взирате в дребни детайли. Щом е жизнено, играе и мърка, значи е здраво. Имат периоди в които ядат много и после намаляват храната.
Когато имах 1 котка, беше безумно капризна, хранех я с най скъпата храна, а тя близваше и я оставяше. Когато взех още 1, 2, 3 котки, да видите как капризната глезана прояде каквото дам, иначе друг ще го омете 🤣

# 498
  • Мнения: 15 281
Здравейте на всички, имам един проблем с едно коте на 5 месеца и половина, напоследък забелязвам, че не се храни както трябва а преди ядеше по- много и постоянно искаше, имаше един пероиод от два дена дето почти не се хранеше, после се оправи и започна да яде нормално, но след няколко дена (седмица) пак оставяше от храната дето я харесва, днес отново така, яде половината и остави, сякаш не винаги е заитересован да яде .... като му дам месо нещо го яде, просто вече не знам, какво да правя
Скрит текст:
, в моят край ветеринарите са некадърни и постоянно исписват някакви хапчета без причина а пък и нямат апаратура ..... За това ви моля за съвет какво да правя , дали не е нещо сериозно като заболяване знам ли .... то е още доста младичко ..... [/b] Храня го главно с консерви от зоомагазина и хрупки (хрупки на Reflex и Purina) консервите са най- обикновенни  ....
Имам котарак на същата възраст, със същото поведение към храната. Днес яде един вид, утре вече тази храна само я помирисва. Започнах да редувам /основно са пастети на различни фирми/. Вътре слагам и пилешко месо, сварено, много на ситно или блендирано.
Правя две порции - сутрин и вечер, мокра храна и две порции - обяд и вечер, суха около 30 гр. за деня. Почти винаги остава от мократа, сухата я изяжда на 100%.
Спрях да му давам парченца месо /ползва ги за играчка/.  Паучове категорично не яде. Скоро давах риба консерва /скумрия в дом.сос, човешка/, но измих парченцата и махнах средната кост - изяде всичко.
Вече спрях да се тревожа за това, явно е капризен. Иначе има редовно изхождане, което значи, че няма да умре от глад. Обезпаразитен е и ваксиниран.

ПП Ако има запек, давам прясно мляко или слагам масло в храната. При разстройство - ориз и морков /сварени/.
Много е красиво, момиченце или момче?

Последна редакция: чт, 03 дек 2020, 19:12 от Mama_Nana

# 499
  • Мнения: 958
Моето Страхливче яде много, много бързо и много лакомо. И аз дълго време го отдавах на това, че го взех от улицата, че се страхува, че утре няма пак да има храна. Вече месец и половина е вкъщи и все така продължава. Питам се дали не трябва да се притеснявам за храносмилането ѝ и дали в един момент няма да се наложи да се тревожа за килограмите ѝ. Joy
Но пък Хапливчето е кльоща с капризи. Тя обикаля всички шкафове и масата за хранене, катери се по дръжките на чекмеджетата под кухненския плот, когато приготвям нещо за семейството, влиза в хладилника (буквално!, затваряла съм я там, за да се стресне, защото е ужасно изморително на всяко отваряне вратата на хладилника, да се навеждаш и изнасяш котка преди да я затвориш), всичко иска да опита, мяука, дебне. Но като ѝ сложа да хапне рядко яде с охота. Гризва, близва, поподушва, помотква се, пооглежда се и ако след час Страхли не е омела и нейната паничка, решава, че може да хапне. Grinning

Така и не ми отговорихте до каква възраст храните котките с храна 'за котета'. Косматките ми са на 6-7 месеца. Пастети ли да давам или по-чисти месца като деликатеси макар и по-рядко? Вет вчера ми каза, че мократа храна водела до проблеми със зъбите. (не са се опитвали никога да ми продадат храна) Вие какви проблеми сте имали със зъбките на котаците? Моите се радват на пауч и пастет, а на гранулки - само ако са доста гладни. Разглезила ли съм ги?

Последна редакция: чт, 03 дек 2020, 19:25 от djasra

# 500
  • София
  • Мнения: 6 206
Изключително много се радвам за щастливата развръзка с немската овчарка!!  Hug Идиотите в Люлин 6 да не са прословутите "Вяра, Надежда, Любов"? Дано ги натика в миша дупка стопанката на Рекс!!!

Барби, силно стискаме палци!! Дано се оправи котчицата!

Дали някой си не обичал повече котките/животните от хората... То, първо, далеч не всички хора са за обичане; и второ, да не би вместимостта за обич в сърцето да е ограничена и се изчерпва?! На този лош свят още много обич му е нужна...

Последна редакция: чт, 03 дек 2020, 19:30 от лято!

# 501
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 399
Това ми напомня приказка която четях на сина ми - за мама Меца, на която ѝ се родило второ мече и голямото ревнувало и мислело , че повече няма да го обича. Отговора е - сърцето не е питка хляб и като дадеш парче любов, да не остане за друг. Винаги има място за още. И факт - има хора които не си заслужават обичането, но такива животни още не съм имала, а съм имала много и различни.

# 502
  • Мнения: 74
Прекрасно коте! За първи път ли гледате? Ако да, то нормално да се взирате в дребни детайли. Щом е жизнено, играе и мърка, значи е здраво. Имат периоди в които ядат много и после намаляват храната.
Когато имах 1 котка, беше безумно капризна, хранех я с най скъпата храна, а тя близваше и я оставяше. Когато взех още 1, 2, 3 котки, да видите как капризната глезана прояде каквото дам, иначе друг ще го омете 🤣
Ами и преди години имах котка но бях по- малък и не съм обръщал внимание, така, че може да се каже, че  е като за първи път ! ....
Скрит текст:
Здравейте на всички, имам един проблем с едно коте на 5 месеца и половина, напоследък забелязвам, че не се храни както трябва а преди ядеше по- много и постоянно искаше, имаше един пероиод от два дена дето почти не се хранеше, после се оправи и започна да яде нормално, но след няколко дена (седмица) пак оставяше от храната дето я харесва, днес отново така, яде половината и остави, сякаш не винаги е заитересован да яде .... като му дам месо нещо го яде, просто вече не знам, какво да правя
Скрит текст:
, в моят край ветеринарите са некадърни и постоянно исписват някакви хапчета без причина а пък и нямат апаратура ..... За това ви моля за съвет какво да правя , дали не е нещо сериозно като заболяване знам ли .... то е още доста младичко ..... [/b] Храня го главно с консерви от зоомагазина и хрупки (хрупки на Reflex и Purina) консервите са най- обикновенни  ....
Имам котарак на същата възраст, със същото поведение към храната. Днес яде един вид, утре вече тази храна само я помирисва. Започнах да редувам /основно са пастети на различни фирми/. Вътре слагам и пилешко месо, сварено, много на ситно или блендирано.
Правя две порции - сутрин и вечер, мокра храна и две порции - обяд и вечер, суха около 30 гр. за деня. Почти винаги остава от мократа, сухата я изяжда на 100%.
Спрях да му давам парченца месо /ползва ги за играчка/.  Паучове категорично не яде. Скоро давах риба консерва /скумрия в дом.сос, човешка/, но измих парченцата и махнах средната кост - изяде всичко.
Вече спрях да се тревожа за това, явно е капризен. Иначе има редовно изхождане, което значи, че няма да умре от глад. Обезпаразитен е и ваксиниран.

ПП Ако има запек, давам прясно мляко или слагам масло в храната. При разстройство - ориз и морков /сварени/.
Много е красиво, момиченце или момче?
Благодаря , и момченце е , проблема тук е, че не е капризен яде всичко просто напоследък нещо му става ...... не знам дали няма паразити ,  аз принципно всеки месец му давам хапче, обаче имаше контакт с едно малко котенце улично , и е възможно да се е заразил .....

Последна редакция: пт, 04 дек 2020, 13:30 от AnMary

# 503
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 399
Едва ли има паразити. Моите са домашно-дворни и имат бойни срещи със съседски котки, които са отглеждани на село на принципа - който оцелее. Слагам им капки срещу паразити пролетта и есента. Бълхи също нямат. Просто е етап.

# 504
  • Мнения: 1 454
Скрит текст:
Нашата Лекси е на 3 г , никога не е яла гранули, категорично ги отказва.Много пъти съм пробвала , стои гладна по два дни, мяучка жално и аз капитулирам.Вет винаги казва да ѝ давам, че не било правилно само паучове, ами не става.Даже яде само определени, пастети никакви не обича, обаче суровото месо ѝ е любимо, омита моментално всичко каквото дам.Достигна тегло 3,5 кг и това е, явно ще е толкова.Кастрирах я на 1 г , преди кастрацията беше едно слабичко коте, после малко се позакръгли.

# 505
  • Мнения: 4 358
'Айде да не я започваме тая тема кое е редно да се обича повече-хора или животни.Първо че настоящата тема е позитивна и няма нужда да се о...ва,после, че хората са много различни и точно това е хубавото и трето, чв това размахване на пръсти към инакомислещи винаги ми е било точно сектантско.От който и да идва,много ги има такива✌
Смятам да давам храна на котета на Зак. докато стане на година.Сега кара 6тия си месец.

# 506
  • Мнения: 9 891
+1.   за мнението на Таня.
И Ади много ядеше и в един момент като почна с претенциите.. Поръчвах по 30 вида паучове от зооплюс за да не се усети, че яде два пъти едно и също. Оправи се положението откакто Бени е вкъщи - всичко яде и се тъпче със скоростта на светлината, хем Бени го чака пръв да избере купичка и никога не се бута в неговата

# 507
  • Мнения: 152
Георги, пишеш ,че даваш всеки месец хапче за паразити.  Не е ли много често? Поне на 3 месеца. Аз даже давам на 6 месеца. Ще му се повреди черният дроб.
Нека и другите мами да кажат ...

# 508
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 277
Изключително много се радвам за щастливата развръзка с немската овчарка!!  Hug Идиотите в Люлин 6 да не са прословутите "Вяра, Надежда, Любов"? Дано ги натика в миша дупка стопанката на Рекс!!!
ВНЛ са в Люлин 5.

# 509
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 440
Сигурно вече досаждам, ама да си дам отчет за котчица. Снощи абоката се беше запушил и слагах подкожно лекарства. Днес пак дойдохме в клиниката, сменихме абоката и я обслужихме. Едното око има рана и ще почвам други капки за очи, носа се поотпушва, тече гной. Няма температура. Езика е доста зле - ново предположение калицивироза. Продължаваме битката. Взех РК рикавъри и ще се захранваме. Това е от нас.
Благодаря на всички за подкрепата изключително много и от сърце! Heart

Общи условия

Активация на акаунт