Любители на Котки - Тема 152

  • 24 351
  • 757
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 9 193
Обаждам се от 3 дни да не чуе дявола, не съм дигала темп. още 2 дни АБ ..остават, гърдите ме болят, но тази суха кашлица, понамаля та съумявам да придремвам вечер от 03-07ч.


като бухлче ми е Wink

# 541
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Какъв е на галене Демон, какво е усещането? Сякаш галиш човек? Никакви ли косми няма?
Има много фин мъх, и кожата му е по-мазна, и е доста по-горещ от човек. Като да галиш намазана след масаж и парна баня кожа, долу-горе.

# 542
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Готино! Въобще не изглежда мазна кожата, странно. Значи и мъхче си има, душица ❤️
А защо не е добре да е дълго на слънце? За да не прегрее? Изгори? За студа ми е ясно, той си е голичък.

# 543
  • Мнения: 15 228
Скрит текст:
чуди се каква беля да направи😹
Виж тези невинни очички - нима съм способно да направя беля!

Мъжките бягаха в галоп като коне в пубертета, но им мина и сега са кротки и добри животинки.
О, лъч надежда.

Последния хит, изневиделица се хвърля и катери по крака, гърба и е на рамото ми. Така забива нокти, че ми излизат сълзи, за белезите ...

# 544
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Доня Черешова, доколкото знам, за да не изгорят. Тъй като нямат козина, за тях слънцето е опасно, както за нашата, човешка, кожа.

# 545
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Мама Нана, мъжът ми беше научил Памук да се катери по него като катеричка и да стои на рамото му. Хубаво, но докато е 300-400гр коте, като порасна и на него му излязоха сълзи 🤣 И Памук бързо беше отучен. А Черко редовно дебнеше краката ни, да се метне върху тях и да захапе. Не винаги силно, но вървяхме и хвърляхме къчове 🤣 А що чорапогащници ми скъса... Мина им. Около месец след кастацията като утихнат хормоните и котката се променя. Само ,че Точка си остана бойна мома, Кети гони мъжките котараци от двора. Моите мъжки нямат топки за тая цел, пряко и преносно.

# 546
  • София
  • Мнения: 13 159
Като горда собственичка на две женски писани, и два котарака, моето скромно мнение е, че женските са по злобнички. Поне моите са такива. Може би, защото трябва да пазят котило .
Мъжките бягаха в галоп като коне в пубертета, но им мина и сега са кротки и добри животинки. Ако някой размахва нокти и ръмжи, са все женските.
Хаха,класика.Женските-змийки,мъжете само прах хвърлят.
И моите япечатления са такива.Личните ми котки са били все мъжки,но съм гледала и доста женски котки.Заради котенцата са такива😉не,заради женската си природа😊
Такива са и моите впечатления. Дори онзи ден имаше питане момче или момиче да си изберат и аз писах, писах, но написаното се затри преди да публикувам. Така се случва, че все котараци намирам и гледам. В един момент стават мързеливи и гушливи. Такива в момента са и тримата. Но като нямат мераци за мацки, нито се бият за територии, какво друго им остава освен да мързелуват? Joy  При момичетата е друго. Дори и кастрирани, инстинктите им да ловуват и да пазят поколението си остават. Колкото злобни котки съм виждала при познати, винаги са били женски. Моите поне се паднаха кротички, но винаги са с "особено мнение". Рядко искат да ги галя, а за по-сериозно гушкане изобщо не става дума. Разбира се, винаги има изключения. Wink

An Marry, това за раждането поне веднъж са градски легенди. Wink Според съвременните схващания кастрацията на женските трябва да е преди първото разгонване. Заради бушуващите хормони, разгонване без последвала бременност повишава риска да се разболеят от рак на млечната жлеза или пиометра. Ако все пак решиш да има поколение (разбираемо е, когато става въпрос за породисто животно), заради здравето на бъдещата майка е хубаво да забременее след 1,5-2 години, а не като невръстно тийнейджърче. На практика се получават поне 2-3 разгонвания без бременност. А има случаи и на непрекъснато разгонване. Sad

И както писа bubalesa, добре проучи развъдника. Масово се продават болни котенца, които са резултат от близкородствени отношения или без направени генетични изследвания на родителите.

Пинко, скоро всичко ще е зад гърба ти! Hug

# 547
  • София
  • Мнения: 485
Аз бях с въпроса към мъжко или женско коте да се насоча. Изчетох всичките коментари на отговорилите, благодаря ви момичета. Flowers Bouquet
Чета ви тихомълком, радвам се на красотите ви и се надявам един ден да бъда активна мама на маца.

Наистина е притеснително, че Ън не пише вече доста време. Дано всичко е наред!

# 548
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Моят опит с лошите мацки е 3:1
Милето ми е бад гърл.
Свърши пак лекарството на Женя. Ами не се е оправила. Не се е влошила. Повече лежи, заради лечебните храни, които не харесва, не се храни добре. Нарежда се да яде, но се отказва. Не играе. Отслабна.
Другата седмица пак ще се консултирам с ветеринарите.

# 549
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ох, Стейси... Дано по-скоро има подобрение!
Липсата на Ън и мен ме притеснява. Ако всичко беше наред, сигурно щеше да пише.

# 550
  • Мнения: 154
Стейси, дано да измислят нещо...

Аз се включвам с първите коледни снимки.




Учудващо не проявява сериозен интерес към елхата. Смених някои неща по-украсата из вкъщи специално, за да не я предизвикват и се надявам да си остане така. (а и залепих елхата с тиксо за пода, за да не успее да я събори, че си я голямка Grinning)

# 551
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 178
Pinko, радвам се, че вече си по-добре Simple Smile

BarbieDi, дано се подобрява още писанката, клетата тя. Извадила е голям късмет с теб. Ще видиш, че няма да е ФИП. Хапна ли днес?

ММ днес загледал Пиги и ми обяснява, че козинката и на носа пада. Аз мисля, че така си я взехме, но той смята, че намалява. Ако е прав може би са гъбички. Така че живот и здраве като свърши карантината Пиги отива на чичо доктор. Тя и без това на осми и е поредното третиране за паразитите в ушите. Мислех само да взема пипетата и да не я разкарваме до кабинета, но явно няма да и се размине. Тъкмо ще я изтеглим и ще коментираме кастрацията.

Аз също се тревожа за Ън🙄

# 552
  • София
  • Мнения: 6 153
Барби,  дано не е ФИП и да се възстанови котето. Кажи, ако имаш нужда от подкрепа. Hug

АнМари, Таня  е писала подробно. В момента имам 2 женски, едната я кастрирахме преди първото разгонване, но но втората ме изненада, та я кастрирахме по спешност.

Пинко, стискам палци да се възстановяваш бързо. Аз още нямам обоняние и имам лек задух, а вече стана близо месец.


Това моето още е унило. Яде, но определено по- малко, спи повече. Ще се чуя с докторката за консултация и вероятно ще я заведа за всеки случай.

# 553
  • София
  • Мнения: 11 767
Значи цял живот съм имала женски котки, такова благо същество като Пухчо не съм виждала.

Ох ние скоро няма да го кастрираме, че сме го обещали на една девойка, тя се разгони вече есента, белким втаса Пухи за следващото. Ама сега като казвате че е опасно за мъжките кастрация се притеснявам.

Малко размазан Пухи



Тук чело коте книжки Kissing Heart

Какво е това? Thinking

# 554
  • София
  • Мнения: 13 159
bubalesa, сравни как е козинката по снимките. Сигурно ще проличи. А за ушната краста вече станах "професор". При нас капките на врата не свършиха никаква работа. Обаче от вече две места чух, че може да се сложат на клечка с памуче или направо с пръст да се намаже ухото със същите капки. Иначе ние 3 седмици мажем с едно мехлемче и мисля, че има резултат. Преди това в клиниката ни предписаха лосион, но е ужасно трудно да се слага. И котките се изнервят. А с мехлема няма проблем. Докато галя и небрежно бъркам с пръст в ухото. hahaha hahaha hahaha

Общи условия

Активация на акаунт