Любители на Котки - Тема 152

  • 24 277
  • 757
  •   1
Отговори
# 555
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 174
Танче, на нея ще и е трето слагане на капки сега(веднъж месечно). Беше ужас в началото. Като видях колко чернилка извади докторката от ушите и и се хванах за главата. Но според мен при нея има ефект, поне видимо така изглежда. Вече като и чистя ушите почти нищо не изкарвам и тя вече почти не се чеше. Лекарите ни предупредиха, че са упорити гадовете и ще отнеме време.

# 556
  • София
  • Мнения: 1 175
Аз винаги съм предпочитала да имам женска котка, може би защото още от детството ми имахме само такива и бяха домошарки. Едната почина от старост. Единственият мъжки скиташе и не оцеля дълго. Преди 4 години взехме мъжко коте, въпреки че имаше и свободно женско, но детето си го избра. Стана голям красавец, но доста своенравен и непредсказуем. Беше грешка, че не го кастрирахме, в крайна сметка успя да избяга и не го намерихме. Възможно е и някой да го е взел, защото беше породист. Всъщност май не съм го показвала тук

# 557
  • София
  • Мнения: 39 744
Ами значи ще чакам за момченце Simple Smile

Женски котки съм гледала само на село. Вуйчо ми донесе една писана (бебе) от близък град. Диваче малко. Опитомих я. До толкова ме обичаше, че ми даваше да пипам новородените ѝ котета. Само я питам "мацо, къде са" и тя ме водеше. Почина преди много години. След тази котка не съм гледала друга женска.

Като студентка имах мъжки котарак. Не беше кастриран. Никакви бели не ми е правил. Почина на 4г.
Сегашният ми котарак кастрирахме на 1г. Много хора са го искали за татко, но няма как.
След кастрацията не е правил бели.  То и не бяха кой знае какви бели - опикаваше ми събраното пране и се опитваше да заплоди краката ми.
Хапеше ме когато ми е ядосан. Обикновено ако сме го оставяли сам. Отдавна вече не хапе, а раздава само целувки. Но си е доста старичък. Къде ще се разправя с някакво хапане или тичане, като може да полегне някъде на топло.

Скрит текст:






Дъщеря ми се смее, че в телефона имам повече негови снимки, отколкото техни.

За развъдниците... у нас са два (поне аз толкова успях да намеря), единият е в София, а другия в Приморско.
Има и всякакви обяви в нета, но не ми се рискува.

# 558
# 559
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 227
Когато взех Зак ми каза "аз съм доста по-възрастна от теб и знам,че чояек 7ма само веднъж в живота си специална котка".
Напълно съм съгласна. Аз не съм имала специална котка според моите разбирания, но те не са обичайни за котка.

# 560
  • Мнения: 4 286
😂Предложение за зимата за Демон.Дано не ми се разсърдят.Обожавам я тази порода и в инста следвам някои профили за нея.Имам и тату на такава котка макар,че там идеята е друга✌

Допълвам с току-що заспал Зак в странна поза


пак допълвам ама детето спи още и аз в общи линии нищо не правя.Смених му леглата,това на което спи през нощта го донеаох за през деня.В началото ходеше по мен и не одобряваше много промяната,ама мисля,че ще свикне

Последна редакция: сб, 05 дек 2020, 14:09 от red soul

# 561
  • София
  • Мнения: 3 765
Само човек, който има котка може да разбере това🙄






Невъзможно е да си опазиш чашата

# 562
  • Мнения: 4 286
Фин никога не е налитал на наша храна.
Зак засега само души дъното на чашата ми с кафе сутрин и то щото ли е в скута.Или всявам респект или случвам на разбрани котаци😂

# 563
  • Мнения: 56
Yellow_girl, имаш си царски дегустатор на напитки, а? Как се уреждат някои хора, значи. Моят котарак само бъркаше с лапа в чашите и ги буташе на пода 😁.
К'во е тва сега?

Яде ли се?

# 564
  • Мнения: 10 578
Аз не съм а изгонила на улицата все пак, много мизерии е правила преди година когато имах приятел се изпишка върху лаптопа му.Той каза , че е невъзможно да седи в такава мизерия. Трябваше да поема разходите. И след още една седмица се разделихме,  но се разделихме с думите  че аз съм най голямата мизерница и никой себеуважаващ се човек няма да седи и да търпи това. Не съм била способна да гледам деца  защото всичко покрай мен е опикано и окано. И се разделихме. На мен не ми пречи котката, но хората около мен са получили вече непрязън към мен и нея. Хората покрай мен не харесват животните.

Dizzy Face Да го ***** хората около теб! За първи път се разгневявам толкова на пост от този форум. Значи ще захвърлиш 20 години преданост и обич заради "хората"? О, не! Не си причинявай такава манипулация на човешката ти същност и съзнание. Не ти не ставаш за майка, ами тоя маймун, дето се е ядосал, че котката е опикала лаптопа му. Б***хти хорицата проклети! Направил ти е голяма услуга, като се е разделил. Не ти трябват такива човекоподобни кретеняци. Пък за бащи - хич не ти трябват! Дайте ми го на мен тоя, да му видя сметката! Rage

# 565
  • Мнения: 35

Това е снимка отпреди няколко месеца, но мисля, че си струва да се покаже Grinning Обикновено не спят така, защото като са твърде близо един до друг отначало почват да се ближат, а след малко обръщат на хапане и боричкане, и накрая черният бива изгонен (винаги той отива да легне до белия).
А пък днес и ние започнахме с коледната украса...

# 566
  • Мнения: 105
Аз не съм а изгонила на улицата все пак, много мизерии е правила преди година когато имах приятел се изпишка върху лаптопа му.Той каза , че е невъзможно да седи в такава мизерия. Трябваше да поема разходите. И след още една седмица се разделихме,  но се разделихме с думите  че аз съм най голямата мизерница и никой себеуважаващ се човек няма да седи и да търпи това. Не съм била способна да гледам деца  защото всичко покрай мен е опикано и окано. И се разделихме. На мен не ми пречи котката, но хората около мен са получили вече непрязън към мен и нея. Хората покрай мен не харесват животните.

Dizzy Face Да го ***** хората около теб! За първи път се разгневявам толкова на пост от този форум. Значи ще захвърлиш 20 години преданост и обич заради "хората"? О, не! Не си причинявай такава манипулация на човешката ти същност и съзнание. Не ти не ставаш за майка, ами тоя маймун, дето се е ядосал, че котката е опикала лаптопа му. Б***хти хорицата проклети! Направил ти е голяма услуга, като се е разделил. Не ти трябват такива човекоподобни кретеняци. Пък за бащи - хич не ти трябват! Дайте ми го на мен тоя, да му видя сметката! Rage
.  Не се нерви, това ми прилича на пързалка (преди месец имаше един който имаше породиста котка ама първо не е знаел каква е и почна да ни учи как се гледат котки) няма нормален човек с такива разсъждения.....нас вече не ни е страх от елхата...

# 567
  • София
  • Мнения: 16 172
...значи е време елхата да я хване страх.

# 568
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Поздрав от дивана Simple Smile


# 569
  • Мнения: 10 578
bubalesa, сравни как е козинката по снимките. Сигурно ще проличи. А за ушната краста вече станах "професор". При нас капките на врата не свършиха никаква работа. Обаче от вече две места чух, че може да се сложат на клечка с памуче или направо с пръст да се намаже ухото със същите капки. Иначе ние 3 седмици мажем с едно мехлемче и мисля, че има резултат. Преди това в клиниката ни предписаха лосион, но е ужасно трудно да се слага. И котките се изнервят. А с мехлема няма проблем. Докато галя и небрежно бъркам с пръст в ухото. hahaha hahaha hahaha

Когато прибрах Шушоната, беше една педя коремче, и се оказа с ушна краста, освен микроспория. Ветката побърза да ме навива, да я върна на улицата, че било много заразно, и щяли да се заразят и другите ми котки от нея. Скъсах се да дезинфекцирам тогава. Но ветката я накапа със стронгхолд директно в ушите. Два пъти, през 14 дни. Втората проба беше вече отрицателна. Никой не се зарази от нея. И тогава се рових, може ли да се капе този препарат в ушите. Явно може, и действа. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт