Любители на Котки - Тема 152

  • 24 352
  • 757
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 3 483
Снощи направих фотосесия за лека нощ, но така ми се доспа... показвам я сега





Да ви ракажа за прекрасната немска овчарка...

Скрит текст:
Развръзката е щастлива!
Кучо (установихме, че реагира на името Рекс и се оказа, че така се казва) беше 3 дни при нас и т.к. хората, които го припознаваха и идваха, се оказваше, че не е тяхното куче, го прибра една жена от Божурище.
Вчера с колегата се свърза чрез facebook собственичката на Рекс.
Голяма радост, много щастие и хубави емоции и от двете страни- дойде цялото семейство с децата да си го прибере (всички плакахме от радост) ❤.
Оказа се, че Рекс от малък е с епилепсия (пие си лекарства и е ОК). С друг проблем е оставен на стационар, откъдето явно е успял да избяга. Доктор се е обадил на семейството на 22.11 и е казал, че кучето е починало (ние го намерихме на 24-ти).
Клиниката е в Люлин 6. Помолих жената (тя каза, че ще ги съди до дупка) да напише коя е, за да не си водим там любимците. Рекс е апартаментски и заради скитането по студа 1 седмица е с бронхопневмония- на инжекции и хапчета вече (завела го е веднага на вет жената, която го взе).
И така... има едно щастливо семейство 👨‍👩‍👦‍👦 и едно щастливо куче 🐶🐕.
Извинете за дългото словоизлияние... И пак не можах да предам вулканът от емоции

# 451
  • Мнения: 4 312
Аз не бих взела любимец,ако не е искан от всички в къщата.Или поне да се осъзнава,че ще имаш отговорност години напред.
За мен,щом са я гледали 20 год си я обичат.Сега също я обичат.Май просто влезе да се оплаче след някоя скорошна беля Simple Smile

# 452
  • Мнения: 958
Аз не бих взела любимец,ако не е искан от всички в къщата.Или поне да се осъзнава,че ще имаш отговорност години напред.
Осъзнавам, че ще имам отговорност години напред. И ден не ме оставят вкъщи без да си дам сметка за това. Майка ми често ми казва "а, да те видя сега, как, кога и къде ще отидеш на почивка с две котки"... Grinning "А, ако влезеш в болница (скоро минавах малко повече от година през серизони здравословни проблеми), кой ще се занимава с котките ти, а"?
За мен,щом са я гледали 20 год си я обичат.Сега също я обичат.Май просто влезе да се оплаче след някоя скорошна беля Simple Smile
Аз затова се опитах да я подкрепя. Да ѝ кажа, че я разбирам, че ситуацията ѝ не е лесна за намиране на решение... Дайте да не я хокаме. Едва ли ще ѝ помогнем с това.

# 453
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Боже, потресена съм, ума не ми го побира, толкова се радвам, че кученцето е намерило стопаните си и вече е в добри ръце, ще го излекуват. Думи нямам....

# 454
  • Мнения: 701
Lqnipa, не бъди жстока. Така прави, защото е стара и се чувства нещастна. Сигурно много неща я болят (като всеки възрастен), а трябва да понася и студ, караници и т.н. Тя усеща, че и се дразните и че вече не я искате, чувства се предадена. Това мисля аз. Прибери котето вътре, погали го, говори му мило, да почувства, че е прието и обичано. Сложи му тоалетната на удобно място, може да сложиш пред тоалетната "чаршаф за еднократна употреба" (това е нещо като памперс, продава се в аптеките на стекчета и стекчето струва около 3-4 лв.). Така хем ще може да си пишка, хем няма да ти разнася от пълнежа на тоалетната. Когато се успокои, ще престане да ти прави бели. Просто се защитава от вас.
Човек за да бъде щастлив, трябва да дарява обич и грижа на другите и да помни, че всичко в този живот рано или късно се връща.

djasra, има лечебна храна за котки, които овладяват разстройството. Може да се купува и на грамаж от ветеринарен кабинет. Сложи и и едно кашонче в банята (ако сте на ТЕЦ), вътре постели някоя стара вълнена дреха - да е на топло.
Миризмите от тоалетната се овладяват с промяна на пълнежа на тоалетната. Пробвай друг пълнеж.- пелети, царевична тоалетна.
Ако ти пречи качването по масата, също с много търпение можеш да ги отучиш (виж на първа стр. метода с тиксото), а също и като ги сваляш от там всеки път, като ги видиш, че са се качили и казваш строго не, пробвай, импровизирай. Ще налучкаш подхода.

# 455
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 437
Котчица най-вероятно е с ФИП....

# 456
  • Мнения: 4 312
А някой има ли идея как да науча Зак да си заравя нещото в тоалетната.В редките случаи,когато го прави,не мирише.В повечето,обаче победоносно го оставя открито,а рие ожесточено някъде другаде.

# 457
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383


Обичам го тоя черньо! Толкова ми е верен и предан. С мен е навсякъде - у дома, на двора, дори като излизам да се разхождам, идва с мен или ме посреща радостно. Като го повикам бяга с дебелото коремче. Докато спи, като го погаля, измрънква - вижда че съм аз и се успокоява. Толкова много любов ми дава!

# 458
  • Мнения: 958
djasra, има лечебна храна за котки, които овладяват разстройството. Може да се купува и на грамаж от ветеринарен кабинет. Сложи и и едно кашонче в банята (ако сте на ТЕЦ), вътре постели някоя стара вълнена дреха - да е на топло.
Миризмите от тоалетната се овладяват с промяна на пълнежа на тоалетната. Пробвай друг пълнеж.- пелети, царевична тоалетна.
Ако ти пречи качването по масата, също с много търпение можеш да ги отучиш (виж на първа стр. метода с тиксото), а също и като ги сваляш от там всеки път, като ги видиш, че са се качили и казваш строго не, пробвай, импровизирай. Ще налучкаш подхода.
Заредила съм се с лечебни храни, та можах веднага да реагирам снощи. ДОбре, че имам и резервни таблетки Диа-таб и пробиотик.
Кашонче в банята ... не разбрах дали към мен е съвета... С каква цел?
Вчера опитах да сложа нова постелка в котешката тоалетна - Weelitter, който препоръчахте тук, но моите хубавици се чудеха дали не е нещо за ядене, дори го опитаха няколко пъти и за сега я оставих смесена с бентонит.
На мен ... качаването на масата не ми пречи толкова, нито на плота. Stuck Out Tongue Winking Eye Аз бих я оставила да ни наблюдава, стига да не влиза в чиниите ни. Joy Но МС е мноооого гнуслив.

# 459
  • Мнения: 701
А някой има ли идея как да науча Зак да си заравя нещото в тоалетната.В редките случаи,когато го прави,не мирише.В повечето,обаче победоносно го оставя открито,а рие ожесточено някъде другаде.
Моят Дзаги също прави така. Сигурна съм, че това му стана навик, защото докато беше малък аз ходех и заривах, след което изхвърлях произведението му веднага. Той явно реши, че това е моя работа. Моят съвет е следният: Оставяш го да си тропа колкото иска и не отиваш да чистиш тоалетната след него. Ще потропа, порие и ще излезе, после ще се въърне и пак ще тропа, за да му почистиш. Ти пак не отиваш. Така 1-2 дни. Ще разбере, че трябва да си зарива, само че ще трябва да го изтърпиш (шума и миризмата). Като зарие го погалваш и му даваш нещо за награда.

"Кашонче в банята ... не разбрах дали към мен е съвета... С каква цел?". Диарията при котета най-често е от паразити, настинка или грипче. Ако няма паразити, най-вероятно котето е настинало или има нещо като котешко грипче. Както и при хората, в този случай най-простата мярка е спокойствие, силна храна и затопляне. Ако му сложиш кашонче с постелка до източник на топлина, това ще му осигури топлина и спокойствие. Ще му помогне по-бързо да се оправи.

# 460
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Котчица най-вероятно е с ФИП....
Дано не е това, потвърдено ли е вече? Confused

# 461
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Какво е ФИП?

# 462
# 463
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 437
Отказах се от това да направим тест. Предполагам, че ще има упреци по този въпрос. Нямам финансова възможност да поема лечението, а и предпочитам да вярвам, че не е. Пуснахме ПКК - левкоцитите са високи, тромбоцитите ниски. Започваме симптоматично лечение и се надявам на подобрение. Положението е зле - кашля, тече гной от очите и носа, не чува и не вижда, не яде, корема е подут. 1,600 кг, над година. А ако знаете каква е красавица... И млада. Тя мърка, аз плача. Седях дълго в клиниката и не можех да взема решение какво да правя. Прибрах я обратно, едно че имат стационарни пациенти и е опасно за тях, второ за да е в домашна среда.

# 464
  • Мнения: 174
Аз не съм а изгонила на улицата все пак, много мизерии е правила преди година когато имах приятел се изпишка върху лаптопа му.Той каза , че е невъзможно да седи в такава мизерия. Трябваше да поема разходите. И след още една седмица се разделихме,  но се разделихме с думите  че аз съм най голямата мизерница и никой себеуважаващ се човек няма да седи и да търпи това. Не съм била способна да гледам деца  защото всичко покрай мен е опикано и окано. И се разделихме. На мен не ми пречи котката, но хората около мен са получили вече непрязън към мен и нея. Хората покрай мен не харесват животните.

Общи условия

Активация на акаунт